----------------------------------- mekses Sub Mar 12, 2022 2:27 am ----------------------------------- Hvala vam puno na odgovorima, pohvalama i savetima :). Takodje, drago mi je da se vise ljudi ukljucilo u temu :). @xxxvelja Prvo svidja mi se tvoja ideja oslobadjanja sredine akvarijuma. Mislio sam svakako narednih dana cistiti filter, pa cu to iskoristiti za zamenu vode i verovatno napraviti mali premestaj biljaka. Mozda cu jos uzeti jedan ili dva manja kokosa sa rupom ili imate predlog za nesto jos bolje za skrivanje ribica? Ovo sto si oznacio crvenom bojom je list tropskog badema, koji nakon dva-tri dana sam padne sa povrsine na dno akvarijuma i ostavicu ga jos koji dan, zbog tih navodno pozitivnih efekata koje ostavlja na akvarijum. Definitivno cu uzeti i Profito. Ja sam mislio jos taj Ferro i/ili EasyCarbo jer mi po testovima koje sam radio fali i Fe i CO2. Eh sad ako mislite da nije neophodno mozda ne bih to nista ni dirao. Samo bih pitao da li bih uz Profito trebao istovremeno i EasyCarbo, jer citam da se koriste zajedno, ako sam dobro razumeo? @baia (prvo hvala sto si od pocetka tu i dajes savete :) ) Upravo ovo sto si napisao me i dosta buni i na dosta razlicitih strana nalazim oprecne informacije oko hemije generalno (nebitno da li je u vezi N, Fe, CO2, ph, gH its). U sustini stvarno verujem da je svaki od preparata dobar za tu svrhu za koju se koristi, ali bas to, sta ako nesto krene naopako, hocu li znati reagovati i kako i sta ce se izdesavati u AQ. Tako da ipak cu poslusati savet i generalno prestati da razbijam glavu oko toga, poceti sad samo sa Profitom i ne opterecivati se mnogo ostalim stvarima dok god sam vidim da je sve u redu sa AQ. Bar sad u ovoj fazi, pa kasnije eventualno, ako sve nastavi da ide kako treba, gledati malo vise oko RO, CO2 itd. A do tad, nadam se da cemo se cuti i dalje na temi, pa cu prenositi utiske, a vi vasa misljenja :). @pingvinipilence potrefila me nana :), tj nasla ona mene, ne ja nju :). Za panj, mozda cu to i uraditi, ali verovatno i malo skratiti grane. Da nije kozica, ja bih ga sigurno izbacio :). Mislim, nije da mi se ne svidja, ali cisto zbog slobodnog prostora za plivanje (pogotovo sto ce doci jos ribica kasnije), ali mozda cu nesto i sa tim premestajem uspeti da dobijem, bar vizuelno. U zadnjem desnom uglu je isto Ludwigia (repens var. Rubin Diamond Red). Ne vidi se na slikama, ali navodno ce isto izrasti ogromna, ali za sad ni ja ne vidim da bas ide u tom pravcu. Sardinjera je super ideja. Jedino za limun se ne slazem, jer ako ide skroz levo, onda ga zaklanja panj, a ja sam nekako mislio da mi bude centralna biljka u akvarijumu. Ja bih jos imao jedno pitanje oko temperature vode. Koja bi po vama bila optimalna temperatura za ovu postavu riba koje trenutno imam (koridorasi, plati, moli, neonke i kozice). Meni je trenutno malo ispod 24 stepena. Posto je ovaj moli, sto sam vec napisao, uglavnom bio po povrsini, bojao sam se da je manjak kiseonika u AQ, pa zbog toga nisam jos hteo da dodatno zagrevam. Sad bih mozda i mogao, pa me interesuje jel 24 OK ili da pojacavam temp.?