Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 140d*s45*v50 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Dec 21, 2016 3:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razmisljam da napravim akvarijum priblizno 140*45*50.
140d mi se uklapa od vrata do zida, problem je filter.
Ne bih uzimao kanister, ne bih da sve to izgleda nabudzeno, a ne bih ni da ustinem na duzini akvarijuma.
Koliko bi bio funkcionalan filter iza akvarijuma?(Ko da se zavlaci svaki put Smile )
Da ustinem 5cm na sirinu, pa da bude 40cm i onda da mi filter bude iza akvarijuma 140*10*50...?
Mogu da okrenem akvarijum na drugi zid, onda mogu sve da spakujem, ali su mi neke mere 140-50-50 taman.
Sve preko toga mi je preterivanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Dec 21, 2016 3:21 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Dec 21, 2016 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pravis sebi omcu oko vrata. Dobro jos jednom razmeri pa odluci. Filter iza akvarijuma nije los ali ako nemas pristup istom onda je omca oko vrata. Svaki put kada treba nesto da radis, imaces probleme. Moj savet ti je da razmislis jos jednom .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Dec 21, 2016 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nigde ne zurim, vise volim da duze planiram, nego posle da rasturam i ispravljam.
Gledam ovaj tvoj sump, ali mi nesto nije primamljiv...
Nema tu neke filozofije 120d il iza akvarijuma...
A fora je u tome sto hocu neko vreme da drzim Lire i sad ako stavim filter iza akvarijuma, ko posle da vadi situ iz filtera.
Stavim mrezicu na cevi, al opet prodje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sre Dec 21, 2016 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A zašto je budženje sa kanisterom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Dec 22, 2016 12:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1. Materijalni momenat, kostace me skoro koliko i akvarijum.
2. Planirao sam nesto drugo da spakujem ispod akvarijuma, pa bi on morao da stoji na vidnom mestu.
3. Nemam nikakvog iskustva sa kanister filterima, sta se desava kad se zapusi masa, kad usisa male ribice i slicno...?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Čet Dec 22, 2016 12:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tu bi ili kanister ili sump.. Mada postoji 1 jedna varijanta, 2 spoljasna(unutrasnja - kako ko voli) sa obe strane, jeste da skratis ali zato povecas dubinu sto mnogi zanemariju.. Ja pozadi ne bih stavljao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Čet Dec 22, 2016 12:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sump ili top filter, po meni mnogo bolji od filtera iza ili sa strane. kao prvo veci su i kvalitetnija je filtracija sto je najvaznije. kanister je male zapremine, sta god stavio u njega zapremina mu je mala pa mala, par litara i to je to. u odnosu na njega je mnogo bolji sa strane ipak.... e sad ako ne moze ni sump jer ti dole treba mesta, a ne moze ni top jer si planirao visecu haubu, onda ubaci 7 komada onih sundjer filtera s tegom sto rade na vazdusnu pumpu, pa oko njih napravi neko lazno kamenje il granje il stogod slicno Very Happy ovo je sala naravno, to je krljav vid filtracije u svakom pogledu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Dec 22, 2016 12:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Mark, mislis na visinu ili sirinu?
Ako bude iznad 50cm, opusteno maska za ronjenje Very Happy
Ako gledam sirinu vise od 50cm, opet je i to mnogo, oduzima mi prostor za druge stvari.
Pre bih mozda uradio sump, pa da sve bude sa zadnje strane i onda ce deo 3d pozadine da prekrije cevi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Čet Dec 22, 2016 1:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mislim na dubinu, trenutno planiras 45, a spomenuo si da bi je smanjio na 40 i jos 10 cm pozadi za spoljni.Bolje stavi sa strane filtere a dubina nek je 50 ili 55. Za hard je zahvalnije, kao i za 3d pozadinu.
Inace nisam iskusan u tome, ali to je ono sta bih ja uradio.. Jer svi mi planiramo jos veci i veci akvarijum dok nas ne izbace iz kuce Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Dec 22, 2016 7:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ipak mi sump deluje najjednostavnije i najefikasnije.
Tako da cu ipak to spakovati ispod akvarijuma.
Sta bi spadalo u extremno ojacanje akvarijuma 140*50*50?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Dec 23, 2016 8:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sump je prihvatljiva ideja. Samo, nemoj da stedis na litrazi sumpa, i na komorama. Osnova sumpa upravo lezi u tome, za razliku od spoljasnjeg filtera.
Lepo isplaniraj svaki detalj ( polozaj cevi, povratno crevo, sigurnosne ventile .... ). I da, kod sumpa planiraj dva puta jacu pumpu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Dec 23, 2016 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@nikouro, ovo mi deluje zanimljivo. Samo bih ja malo ovo istumbao oko pregrada i filter mase.

Link


Sto se tice akvarijuma, interesuje me sta bi bilo extremno ojacanje?
O cemu se radi:Zivim u blizini pruge, koja je zadnjih meseci u haoticnom stanju.(Naravno to nikog u ovoj drzavi ne zanima dok ne iskoci iz sina i pobije narod)
Kad prodje par puta dnevno neki veci teretni, kao zemljotres Smile
U podrumu imam akvarijume 50-60l od 6mm, ali dole ne trese kao gore.
Pa ne bih da mi zbog ljuskanja pukne akvarijum.


Poslednji izmenio nikouro dana Sub Dec 24, 2016 10:24 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nikouro: Ispravka linka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Dec 24, 2016 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je standardni sump. Nista extra, nista prosto. Zlatna sredina. Prihvatljiv i tu nema sta da se menja jer svako menjanje iziskuje ili pogorsanje a u retkim slucajevima poboljsanje. Zasto retkim poboljsanje? Retko ko prodre u sam srz fukcije sumpa. Ima tu dosta "matematike".
Voz, sine i Fiat 500 ... tu ... sta da ti napisem. Svaki akvarijum, kao i sve stvari imaju svoju granicu. Da li ce i kad ... to niko ne zna. Ojacanja ? Duplo dno ( npr. 10 + minimalno 6 mm, tackasto lepljeno ), bocne stranice deblje i gornje merdevine ( za ovu tvoju meru gore ispisanu ). Pa ko zna? Mozda i izdrzi sve i svasta. Jedini silikon koji je dokazan na cimanja jeste Saudal, i pre svega doooobar majstor ( a tebi je najblizi u Smederevo ).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Dec 24, 2016 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nekako mi pregrada gde stoji grejac u ovom sumpu deluje neiskorisceno.
Sto se majstora tice, ima ih i u Kragujevcu, ali cu iz drugih razloga najverovatni da radim u Zrenjaninu.
Imam prilike da vidjam akvarijume tipa: 280*50*50, manje/vece i oni su ojacani ovako kako si ti opisao. Tako da bi to bilo standardno.
Sto tice 500l-a, nije problem u njemu i ne vuce se samo to prugom Smile
Problem je pruga(Truli pragovi, negde fale srafovi, negde trebaju samo da se zaviju, negde fali kamenje, a da ne pricamo o tockovima vozova koji su sve samo ne O), kako vreme prolazi sve je losije stanje. Mestani se zale, ali nemaju kome jer niko to ne zeli da cuje i to je to Smile
A pumpa od 2000l/h?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License