----------------------------------- nenad i sandra Čet Avg 22, 2013 10:28 pm 15 dana mraka a i dalje voda zelena ----------------------------------- pozdrav kao sto sam i rekau u naslovu. 15 mraka a voda je i dalje zelenkasta. sta da radim dal da ubacim neku hemiju ----------------------------------- nikouro Čet Avg 22, 2013 11:00 pm ----------------------------------- 15 dana bez trunke svetlosti ? Jesi zamenio 50% vode ? ----------------------------------- nenad i sandra Čet Avg 22, 2013 11:46 pm ----------------------------------- tako je,bez trunke svetla veceras sam zamenio 50% vode i sad je manje zelena. Dal da menjam lupam na svaka dva dana 50% vode i tako par dana ????????? ----------------------------------- nesha barajevac Pet Avg 23, 2013 12:24 am ----------------------------------- Ma tu je bilo virkanja. 15 dana je previše i ribama. ----------------------------------- Bojan Pet Avg 23, 2013 6:49 am ----------------------------------- Koja je velicina akvarijuma? Probaj sa promenama vode. Ja sam jednom istu muku mucio, svakodnevna zamena vode. Kod mene je dugo trajalo. Treba biti uporan... ----------------------------------- Baia Pet Avg 23, 2013 8:39 am ----------------------------------- Opisi malo akvarijum i kako ga odrzavas. Filtracija, protok, rasveta, trajanje fotoperioda, koliko cesto menjas vodu, koliko riba drzis. Sve su to podaci koji uticu na razvoj algi u vodi. ----------------------------------- nenad i sandra Pet Avg 23, 2013 5:55 pm ----------------------------------- Ma tu je bilo virkanja. 15 dana je previše i ribama. samo dok sam ih hranio toje par sekundi ----------------------------------- nenad i sandra Pet Avg 23, 2013 5:57 pm ----------------------------------- Koja je velicina akvarijuma? Probaj sa promenama vode. Ja sam jednom istu muku mucio, svakodnevna zamena vode. Kod mene je dugo trajalo. Treba biti uporan... aq je 55l. ----------------------------------- nenad i sandra Pet Avg 23, 2013 6:03 pm ----------------------------------- Opisi malo akvarijum i kako ga odrzavas. Filtracija, protok, rasveta, trajanje fotoperioda, koliko cesto menjas vodu, koliko riba drzis. Sve su to podaci koji uticu na razvoj algi u vodi. aq je 55l. imam filter pumpu atman at-f303 protok pumpe 450l/h. nemam rasvetu jer nemam biljke koristi se dnevno svetlo . vodu menjam na 7 dana 1/3 aq. ima 20-ak ribica. 10-ak gupika,10 zebrica i 3 ksifa ----------------------------------- Kibo-Chan Pet Avg 23, 2013 6:52 pm ----------------------------------- to sto nemas biljke ne bi trebalo da predstavlja problem jer je meni voda bila cista kao suza sa dva kamena kao jedina dekoracija.Kontam da riba imas dovoljno,ne znam negde postoji greska a mozda je u tom losem osvetljenju ili u odrzavanju filtera.Kako ga peres? kakvom vodom ga peres? jel ga redovno,svakih mesec operes u aq vodi? jel usisavas podlogu?jel magnetom ponekad oscistis staklo? pitala bi te jos hiljadu pitanja ali mi mozak usao u vikend fazu,ne zameri :D molim te opisi iskreno kako odrzavas akvarijum. ----------------------------------- Nensi Pet Avg 23, 2013 7:09 pm ----------------------------------- Problem je dnevno svetlo.Skloni akvarijum odatle. ----------------------------------- nenad i sandra Pet Avg 23, 2013 7:18 pm ----------------------------------- to sto nemas biljke ne bi trebalo da predstavlja problem jer je meni voda bila cista kao suza sa dva kamena kao jedina dekoracija.Kontam da riba imas dovoljno,ne znam negde postoji greska a mozda je u tom losem osvetljenju ili u odrzavanju filtera.Kako ga peres? kakvom vodom ga peres? jel ga redovno,svakih mesec operes u aq vodi? jel usisavas podlogu?jel magnetom ponekad oscistis staklo? pitala bi te jos hiljadu pitanja ali mi mozak usao u vikend fazu,ne zameri :D molim te opisi iskreno kako odrzavas akvarijum. perem ga u vodom iz aq. magnetom ocistim staklo jednom u nedelji iako mi je staklo cisto. podlogu usisam kad menjam vodi crevcetom a imam i cistaca ----------------------------------- nenad i sandra Pet Avg 23, 2013 7:20 pm ----------------------------------- Problem je dnevno svetlo.Skloni akvarijum odatle. ali nemam neko drugo mesto za njega tesan mi prostor. Jedino u podrum da ga stavim :lol: ----------------------------------- Nensi Pet Avg 23, 2013 7:24 pm ----------------------------------- Pa moraš nešto privremeno da smisliš,dok god stoji tu imaćeš problem.Najbolje ga skloni negde ako možeš,uglavi ga,ili zamrači da ne bije sunce u akvarijum,a iznad akvarijuma stavi neku stonu lampu,dobro je i to pošto nemaš bilje. ----------------------------------- paja patak Pet Avg 23, 2013 8:53 pm ----------------------------------- jednostavno mozes da mu zalepis pozadinu pozadi i sa jedne strane gde ti bije sunce i ako stavis neku haubu i svetlo (ima na forumu objasnjeno kako se pravi DIY hauba uz minimalan budzet i pola sata posla) onda sunce nema pristup pa ces se lakse resiti algi, a mozda i ceo problem pojavljivanja istih... ----------------------------------- srdjan R Pet Avg 23, 2013 9:09 pm ----------------------------------- Moj predlog ti je da sipas Tetra pond algorem, resava problem 100%! I ja sam istu muku mucio 20-ak dana i to je resili problem posle samo jednog sipanja... I vise se nije ponovilo! Jednostavno, alge se spoje u grimuljice i to sve usisa filter, kasnije samo ocistis prvi sloj filter mase i gotovo! Sve to traje samo sat-dva!