----------------------------------- mekses Pon Jul 31, 2023 4:10 pm 175 litara - predlozi i ideje ----------------------------------- Pozdrav ljudi, nakon nekih godinu i po sa 112 L, uzeo sam novi akvarijum, fabricki Eheim od 180 l (72*50*50) sa ormaricem. Filter u novom je Eheim Profesionell 3 950l/h, uz to Eheim Predfilter sa 3 komore, sto je smatram vise nego dobra filtracija. U starih 112l imam platike, molike, neonke, borca, jedan par trihogastera (guramija), jednu ajkulicu i koridorase. Znam da tu nisu sve ribice kompatibilne i zelja mi je da u novih 175 litara prebacim neke od ovih trenutnih i ubacim neke nove vrste. Novi akvarijum ce imati najverovatnije dva stabla srednje velicine, lava kamenje, srednje do dobro ubiljen, visok pH (od 7,5 do 8). Trebaju mi ideje za postavku, koje ribice preporucujete za novi? Ja jos nisam nacisto pa me interesuje sta mislite. Rado bih zadrzao vecinu postojecih ribica, a zbog nesto veceg pH sam mislio da uzmem neke manje africke ciklide i ostavim molike i platike. Ali da vidim mozda cu cuti neki dobar savet ili neki predlog koji nisam ni razmatrao.