----------------------------------- mekses Čet Avg 03, 2023 1:23 pm ----------------------------------- Kako znas da je DE? Da i ja sam gore. Pa vidi, klasicnog cikliranja najverovatnije nece ni biti jer cu prebaciti komplet filter materijal iz starog akvarijuma (plus dodatno ga pojacati), uz to i pesak i biljke. Kontam da tako mogu odmah poceti sa naseljavanjem. Filter je Eheim Profesionell 3 250. Prema uputsvtu trebaju untra ici plava spuzva za mehanicku filtraciju, bela spuzva, onda bioloska filtracija (SubstratPro) i na dnu MechPro (oipet mehanicka filtracija). Ovde bi isto imao pitanje. S obzirom da imam EHeim predfilter sa 3 komore, mislio sam da u filteru ostavim samo dve spuzve od mehanicke filtracije a umesto MEchPro ubacim Seachem Matrix kao dodatnu biolosku filtraciju. Znaci onda bi imao sledeci raspored: - trokomorni predfilter za mehanicku - dve spuzve (plava pa bela) za mehanicku - SubstratPro za biolosku - Seachem Matrix za bioolosku Eventualno bih jos dodao Seachem Purigen kao hemijsku filtraciju. Sta mislis jel moze tako to proci i moram li na ovaj nacin ponovo ciklirati akvarijum?