Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 180/300 litara by Manastiriste Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 05, 2016 6:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelepo izgledaju Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Dec 05, 2016 6:21 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 05, 2016 7:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedini preziveli gorstak, ali i najlepsi Smile Daj nam sliku celog akvarijuma, realno nisi skoro!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 05, 2016 9:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

manastiriste ::
Ovaj primerak je domaci Wink Mesavina BG i PA Wink

Sve ribe koje su kod tebe su uslovno receno "domaca" radinost.
"Srecnik" sa prve i druge fotografije se "rodio" kod azazela (nik sa foruma) koji se na moju veliku zalost ne bavi vise sa akvaristikom. Treca i cetvrta riba su "rodjene" u mom fish room-u iz kombinacije red tirquise x blue snake skin. Videcemo kad porastu kakva ce biti forma. Na zalost pomenutu kombinaciju ne mogu vise da mrestim jer mi je zenka (snake skin) uginula.
Na poslednjoj fotografiji je Pigeon koji je poreklom iz Slovenije. Bio je tu i jedan Ocean green isto iz Slovenije ali na zalost nije dugo ziveo.
Sto se tice Azijske ribe, ja odavno to pricam i cak sam proglasen da imam nesto protiv tih riba u fazonu ljubomore. Ali posle odredjenih godina, ozbiljni ljubitelji Diskusa su to isto shvatili. Kao prvo, kod nas dolazi ko zna koja klasa jer smo malo trziste za njih i slabe platezne moci. Jesu to za nas tada bile interesantne boje, ali te ribe su posle odredjenog vremena uginjavale, pocele da zakrzljavaju a ono sto mene licno zaprepastava je to da su retki primerci koji su se dalje mrestili. Sta im rade i zbog cega je to, nemam pojma. Ima tu vise verzija ali ne bih jos vise odlazio u off.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 05, 2017 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drugari...kolege....samo da javim da je akvarijim iz naslova ove teme danas i zvanicno izasao iz mog doma. Ne znam da li da ovde stavim tacku i otvorim novu temu "300 litara by Manastiriste" Wink. Diskusi su dobili novi i prostraniji dom Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
potpis88
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 166
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Ned Feb 05, 2017 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neka je sa srecom zemo!!! Sta god da odlucis bice to dobro Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 06, 2017 9:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zamolio bih kolege urednike, ili administratora, ukoliko je moguce da ovu moju temu preimenuju u 180/300 litara by Manastiriste.

Stari akvarijum je otisao u morske vode Smile
U narednih par slika predstavicu novi i veci 100x60hx50 sa integrisanim prelivnim filterom sa zazorom.

Ribe su smestene

Image

Spremna polica i uklonjen stari akvarijum

Image

Postavljen novi akvarijum

Image

I nakon punjenja


Image

Image

Image

Image

Eto toliko za sada...Kako malci budu rasli...tako cu i svezije fotke da postavljam


Poslednji izmenio nesa69 dana Pon Feb 06, 2017 10:23 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nesa69: Izmena naslova, proba :)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Feb 06, 2017 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka čast Smile
Koliko si stavio dimenzije filtera?

Promenio sam naslov kako si tražio, morao sam u prvom postu, ne može kroz iz ovog zadnjeg. Piši ako treba još nešto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 06, 2017 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Neso. Filter je 45*60*12.
Mozda je trebalo vise da ga pustim u duzinu. Videcemo. Za sada je sve u redu. Upropastio sam ovu veliku nanu. Bila je par sati na suvom. Listovi se bili uvili. Malo se povratila sada ali vidim da su ivice listova postale braon. Idemo dalje, bitno da su ribe zive i zdrave
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Feb 07, 2017 12:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma dovoljno je, ionako menjaš vodu na pola sata Smile
Meni se sviđa, manevar sa crevom za vazduh kroz zazor je cestitka
Šalim se, muke su to sprovesti sa ovim kopačima po dnu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 07, 2017 8:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neso, pomereno je crevo za vazduh. Spustio sam ga iza ovog panja u sredini.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 07, 2017 4:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Extra ispalo Bravo
Sada "ale" mogu da se baskare i da uzivaju. Koliko diskusa imas? Deluje mi da imas neke nove malce!?

Crevo je "pecat" majstora na akvarijum... uvek provuce tako, a nesa69 te cacka sto crevo nisi podvuko pod pesak Smile a i ja se slazem da malo smeta i kvari dojam.
Posto znam da je crevo sada mnogo teze podvuci pod pesak i da se stalno izvlaci, jedan savet za ubuduce... crevo provuces kroz silikonske prilepke koje si zalepio za dno akvarijuma, a preko zveknes podlogu/pesak, nema da izadje vise garantujem Smile

P.S. Ako ti treba Nane vici Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 07, 2017 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Gangster. Spustio sam crevo u ovaj ugao iza srednjeg razgranazog panja. Uvek sam se pitao da li moze crno crveo da se nadje. Video sam ga kao sastavni deo nelih sistema za zalivanje, silikonsko crno Wink moram da ubacim jos jednu fluo cev. Imam samo 21watt 4000k.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 07, 2017 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A da....Gangster, ubacio sam 6 malaca. Uvoz iz Panceva Wink. Majka i ja isli zajedno da biramo Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 07, 2017 11:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da da to vidim gde si spustio, nego ti crevo iznad peska...na to smo mislili nesa69 i ja. Poznati mi malci i kod mene plivaju Wink Ima crno silikonsko crevo za gorivo da se uzme, ja ga uzimao za puntica jer mi otisao razvodnik ka diznama... ima vise promera, a cena bese nekih 200 do 300din po metru. Imaju ga vece prodavnice autodelova.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 08, 2017 12:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam kod sebe novije fotke ali sam pomerio crevo. Spustio sam ga po sredini zadnje strane. Negde pri samom kraju filtera. Sutra kacim fotke a za vikend i crno crevo da nadjem. Valjda cu smeti u aq da ga stavim? Da nije stetno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 175 litara - predlozi i ideje mekses Akvarijumi 10 Pon Jul 31, 2023 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 200 litara - početnik od nule :D sloboradov Akvarijumi 25 Uto Maj 02, 2023 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 112 litara (80x40x35) - prvi put u ak... mekses Akvarijumi 20 Sub Feb 26, 2022 12:06 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License