Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 200 litara - početnik od nule :D Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sloboradov
Akvarista



Registrovan: 02 Maj 2023
Poruke: 24
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 02, 2023 1:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima!
Pre dva meseca sam se upustio u ovaj hobi bez imalo znanja i iskustva. Mnoge stvari sam naučio na ovom forumu i nadam se da sam kako tako uspeo da ih primenim. Naručio sam akv 100x40x55, ubacio korenje, posadio biljke... Koren pušta boju, neke biljke venu neke napreduju pa polako... Nemam podlogu, ni CO2, samo šljunak i kupio sam neku tečnu prihranu... Trenutno, malo skalara, koridorasa, amonijer, dva ancistrusa, par ksifoa...
Svaki komentar je dobrodošao!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Maj 02, 2023 1:46 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

sloboradov
Akvarista



Registrovan: 02 Maj 2023
Poruke: 24
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 02, 2023 6:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sloboradov
Akvarista



Registrovan: 02 Maj 2023
Poruke: 24
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 02, 2023 6:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sloboradov
Akvarista



Registrovan: 02 Maj 2023
Poruke: 24
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 02, 2023 6:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sloboradov
Akvarista



Registrovan: 02 Maj 2023
Poruke: 24
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 02, 2023 6:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sloboradov
Akvarista



Registrovan: 02 Maj 2023
Poruke: 24
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 02, 2023 6:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sloboradov
Akvarista



Registrovan: 02 Maj 2023
Poruke: 24
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 02, 2023 6:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sloboradov
Akvarista



Registrovan: 02 Maj 2023
Poruke: 24
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 02, 2023 6:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Maj 02, 2023 7:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je akvarijum cikliran? Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sloboradov
Akvarista



Registrovan: 02 Maj 2023
Poruke: 24
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 03, 2023 8:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako sam ja to odradio:
Napunio vodom, uključio sve potrebno i posle 3 dana skroz ispraznio zbog boje koju je puštala pozadina.
Nakon toga napunio i sipao easystart. Posle 7 dana ponovo easystart i 3 dana posle toga ubacio 4 gupike i 2 koridorasa kao test ribice.
Posle dve nedelje ponovo easystart i 3 dana nakon toga kontigent ribica (10 skalara, 10 zebrica, 8 koridorasa - do sada uginuli 1 skalar i 2 zebrice, ostali živi i zdravi).
Onda na po 7 dana dolaze 2 ancistrusa, 1 amonijer, 4 ksifoa i 1 bikolor...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sloboradov
Akvarista



Registrovan: 02 Maj 2023
Poruke: 24
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 03, 2023 9:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E sada, od problema na koje sam do sad naišao:
- Neke biljke su uvenule ali sam ja i išao sa tom premisom, da ih uzmem više pa koje prežive ću da ostavim... Samo me nerviraju crne tačke po lišću ove velike biljke na korenu!

- Takođe, na staklu i pozadini su se pojavile alge ali to rešavam tako što pri zameni vode starom kreditnom karticom očistim sa stakla a četkicom sa pozadine!
Jako mi idu na živce a koliko sam pročitao o tome izgleda da je osvetljenje prejako mada se meni čini i da je slabo, ukupno me je izašlo oko 3000din kod kineza...

Ako neko ima moguće rešenje za ova dva problema neka slobodno napiše!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Maj 03, 2023 2:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po meni je jako lose odradjeno cikliranje akvarijuma koje je vec pocelo da pokazuje probleme, a imacete ih jos vise vremenom.

Sto se tice biljaka i algi, to je normalno i desava se u vecini slucajeva, redovna izmena dela vode, korigovanje jacine svetla pa polako, biljke propadaju iz vise razloga i o tome je tesko pricati sada..

Inace akvarijum je lep za pocetak i sve je prirodno sto je najbitnije pa sad polako, nadam se da ce sve biti kako treba vremenom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sloboradov
Akvarista



Registrovan: 02 Maj 2023
Poruke: 24
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 04, 2023 10:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad ste me baš zabrinuli!
Da ne idemo u detalje ali šta mogu da očekujem, tj. kako da predupredim?

Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Maj 05, 2023 10:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To ti niko ne moze reci tacno, pusti sad kako jeste i uzivaj u akvarijumu, citaj o svemu i svacemu sto te zanima na forumu, ima bas dosta tema bukvalno o svemu..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sloboradov
Akvarista



Registrovan: 02 Maj 2023
Poruke: 24
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 05, 2023 11:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

S obzirom na moj laički pristup akvaristici dobrano si me preplašio!
Za početak ću probati da malo smanjim svetlo i češće da menjam vodu. Možda uzmem i nekog algara i puža da pomognu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 175 litara - predlozi i ideje mekses Akvarijumi 10 Pon Jul 31, 2023 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnik u akvaristici Aleksandar193 Početak u akvaristici 22 Ned Apr 30, 2023 4:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License