----------------------------------- Vladimir95 Pet Maj 05, 2023 12:18 pm ----------------------------------- Nerita puz ti je odlican za alge, mozes ubaciti i neke algare od ribica, vodu menjaj jednom nedeljno po 30% i dosta ali budi redovan. Pa znas kako, nisam zeleo da te uplasim, sve je dobronamerno i sa nekim ozbiljnijim pristupom da ti kasnije bude lakse, obicno pocetnicke greske kasnije dovedu do vise problema. Ukratko: Imate dobru litarazu, sve unutar akvarijuma je prirodno, to je dobar pocetak sam po sebi. Filter ti je odvojen tako da je to odlicna filtracija ukoliko ste lepo postavili filter materijal i ukoliko imate dovoljnu jacinu protoka vode kroz pumpu (pumpa bar 1000l/h). Grejac ti je okej da bude oko 150-200w, podloga uvek ide 5-10cm debljine od prednje ka zadnjoj strani akvarijuma. Ukoliko planiras neko ozbiljnije bilje onda je pozeljna i hranljiva podloga kao i co2, svetlo je prica za sebe i sve zavisi sta planirate da gajite u akvarijumu, naspram toga se gleda i potrebna jacina. Sto se cikliranja tice, ja praktikujem bez hemije, znaci pustam sve da radi bez riba i tako mi stoji 30-45 dana i tek onda pocinjem po malo da dodajem ribe, naravno pre riba vec posadim biljke, postavim ceo izgled akvarijuma tako da kroz mesec dana vec krene sve da dobija taj konacni izgled i na kraju krajeva ribe. Sto se tice dodavanja riba, ubacujem odjednom oko 5 komada u zavisnosti od velicine i na svakih par dana dodajem, poenta je samo strpljenje u prva dva meseca, posle to sve dodje na svoje kada se stvore prirodni uslovi. Eto ukratko sve sto treba da znas za neki pocetak, nadam se da sam ti pomogao.