----------------------------------- nickname Pet Avg 03, 2018 11:03 am 2000L FOWLR morski akvarijum ----------------------------------- Pozdrav svima, Nisam se bavio sa morskom akvaristikom pa mi treba nekoliko saveta. Imam akvarijum duzine 300cm X 95cm X ~63cm (voda). U kolicinu vode dolazi i sump ~350l vode. Nek se zaokruzi da je to 2000l vode. Hteo bih da ga pretvorim u morski (trenutno je samo ciklirani slatkovodni). Ne zelim da drzim korale nego samo odredjene vrste ribe (zavisi sta mogu da nabavim). U pitanju je ili akvarijum sa jednim velikim trigerom i neke manje ribe ili akvarijum sa jednim velikim snapperom (zavisi sta mogu da nabavim kod nas). Planiram da uzmem mangrove seme pa da pustim da raste iznad akvarijuma (radio sam slicne stvari sa sobnim biljkama iznad slatkovodnog). Tako da bi to bio deo filtracije. Za filtraciju imam: 1. Sump u kojem imam jednu komoru punu sundjera (od slatkovodne akvaristike oni plavi srednje porozni) 2. Planiram skimer da uzmem (oko toga mogu predlozi) 3. K1 micro media koja se vrtai u jednoj komori (to mozda mogu da izvadim pa stavim neke alge) 4. Uzeo bih kamen za display deo (nekih 20-30kg za pocetak pa dodavao polako) da podebljam bio filtraciju (preporuka kolicine mi treba) 5. Hocu da stavim samo makro alge u display deo po mogucnosti neke koje se ne lome lako (svidjaju mi se robusne zelene sto lice na slatkovodne biljke). U akvarijumu imam kvarcni pesak (obican obojeni u braon boju) pa ne znam da li je to ok tj. da li moram da ga menjam. Koliko citam po netu vidim da nije neophodno da se stavlja drugi pesak (argonit) pa ako neko ima neki za/protiv.