----------------------------------- Andjelija Sre Avg 08, 2018 2:28 pm ----------------------------------- Meni ovo zvuci kao sjajan projekat i zelim ti da uspes u realizaciji istog! Saglasan sam sa Nikolac da je ovo moguce realizovati sa mnogo manje novca nego sto je spomenuto... I sa cinjenicom da uspeh u mnogome zavisi od iskustva i prisustva akvaristici, a cini mi se da tebi istog ne manjka... Kako ja to vidim: - RO aparat obavezno; bez obzira sto neces drzati korale, preciscenom vodom eliminises mnogo poteskoca, i omogucavas da akvarijum funkcionise dobro, bez nezeljenih nus pojava... - So - kao sto nikolac rece, za punjenje ce ti trebati oko 80 kg, znaci nekih EUR 240-300... Sto se tice kasnijih zamena, nisam siguranb da ces morati da radis neke ceste zamene, ali to je stvar izbora... - Dobra cirkulacija - po meni kriticno bitna stvar... nikad dosta - Skimer - mislim da ti skimer i ne treba... ja bih ga izostavio... Ali pod uslovom jako dobre mehanicke filtracije.... Resenje koje ja imam (fleece koji se automatski namotava) vrsi fantastican posao... Ali postoji opcija i sa diy varijantom, i zamenom vate recimo... - Svetlo? posto nema korala, kapiram da ovo nije problem, zahtevi su mnogo nizi... - Kamen - verovatno "najteza" stavka... Ne samo zbog svoje funkcije, vec i zbog estetike na toliki akvarijum, verujem da ti treba barem 70-80 kg kamena... Ja bih isao na suvi kamen, uz obilno dodavanja bakterija, eventualno nesto zivog kamena da se doda... Nisam hteo da ulazim u cene i koliko sta kosta, ali cini mi se da bi uz stvari koje imas, sve ovo mogao da spakujes u mnogo manji budzet od onoga sto se spominjalo... Samo napred! :)