----------------------------------- Kimi94 Ned Apr 12, 2020 3:27 pm 240l juwel rio ----------------------------------- Pozdrav svima evo i ja da pokazem moj akvarijum od ribica imam 5 skalara 9 neonki 5 koridorasa 2 ancitrusa 2 sijamska algara 3 botie biljke mi u akvarijumu slabo uspevaju,jedino mahovina napreduje. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_79334898_20191114_203918%20%281024%20x%20768%29.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_317339599_IMG_20191228_193019%20%281024%20x%20768%29.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_122053693_IMG_20200412_145032%20%281024%20x%20768%29.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_83510422_IMG_20200412_150005%20%281024%20x%20768%29.jpg ----------------------------------- Baia Ned Apr 12, 2020 8:11 pm ----------------------------------- Zdravo, Bas lep akvarijum, imas dosta prostora za rad sa biljkama i dekoracijom. Prva postavka biljaka mi se vise svidela. Po mom misljenju nisi trebao da vadis Valisneriju i Mirkozorum. Dodaj biljke koje nisu zahtevne i ne traze co2 ni dodatnu prihranu djubrivima. Dok njima ovladas vec ces i sam smisliti sta zelis dalje i u kom pravcu zelis da razvijas akvarijum. ----------------------------------- Baia Ned Apr 12, 2020 8:18 pm ----------------------------------- Nemoj se opterecivati zahtevnim biljkama za koje nemas uslove. Vidim da imas neku sitnolisnu rotalu koja nece moci da se razvije u punoj lepoti bez dodatne nege a u levom zadnjem cosku nazirem nesto (mada ne vidim dobro) sto lici na Blixu japoniku. Pretpostavljam da nije ona ali ako jeste dajem joj vrlo male sanse da uspe. Zaista ima puno biljaka koje su lake za gajenje a pri tom nista manje lepe. Probaj za pocetak sa njima. Akvaristicka zajednica je kod nas solidno razvijena pa probaj da dodjes do viskova od kolega jer ti za pocetak treba sto vise biljne mase kako bi izbegao alge. Puno srece! ----------------------------------- Kimi94 Ned Apr 12, 2020 10:00 pm ----------------------------------- hvala na komentaru ,od biljaka sam imao u pocetku hemianthus callitrichoides koja je nakon dve nedelje propala,u akvarijumu nemam co2 ,ne dodajem nikakvu prihranu za biljke,jedino sam ubacio neko djubrivo u obliku kuglice u podlogu,od biljaka ima jos alternanthera cardinalis varigata,lobelia cordinalis,limnophila heterophylla i valisenerija koju nisam izbacio nego se osusila ostalo je nesto malo od nje,akvarijum je formiran pre 5 meseci i ove ne zahtevne biljke koje imam ne napreduju ,ne znam zasto da li je neophodan co2 ili nesto drugo.poz ----------------------------------- Baia Ned Apr 12, 2020 10:41 pm ----------------------------------- Bacopa Egeria densa Hemianthus micranthemoides(dakle onaj drugi ne Cuba) Hygrophila(vecina iz ovog roda...izbegavati crvene) Heteranthera zosterifolia Ludwigia repens Nymphaea( vecina bi trebala da uspeva) Pogostemon Octopus Sagittaria Rotala Rotundifolia i Green Cabomba Vecina mahovina je takodje u opticaju. Microsorum - sve sto mozes da nadjes Anubias- takodje sve sto mozes da nadjes Sve to a i vise od toga moze bez CO2. Stos je da budes strpljiv i da das biljkama sansu da se priviknu. Valisnerija je korov koji nema gde ne raste. Ako ti je jednom propala ne znaci da ce opet propasti. Slobodno je nabavi pa probaj opet. Akvarijum ti je sada sazreo i uslovi su stabilniji. Ne bi trebalo da imas problema sa prostijim biljkama. ----------------------------------- Bojan95 Ned Apr 12, 2020 10:42 pm ----------------------------------- Kimi je l imas hranjivu podlogu u akvarijumu ? Ako imas mogu ti preporuciti neke vrste koje su meni lepo rasle pre nego sto sam presao na prihranu i CO2.. Higrophila diformis Higrophila corymbosa siamensis Higrophila corymbosa compact Ludwigia repens Anubias barteri var barteri Rotala rotundifolia Cryptocoryne wendtii red Cryptocoryne wendtii brown One su mi jako lepo uspevale pod neonkama od 90W, ti verovatno imas LED osvetljenje ako si skoro kupio akvarijum. U svakom slucaju mislim da bi i kod tebe lepo rasle. ----------------------------------- Kimi94 Uto Apr 14, 2020 6:01 pm ----------------------------------- imam u podlozi ubacene neke kuglice za biljke ako se to moze nazvati hranjivom podlogom,od osvetljenja imam dve led od po 29w,videcu da u skorije vreme nabavim i co2.