----------------------------------- Taurus Ned Mar 18, 2018 12:14 am ----------------------------------- Mali update Danas sam opet otisao malo u nabavku i opet malo pricao sa ljudima iz prodavnice ribica...preporucila mi je zena da alge na liscu resim sa braon otocinclusima i kupio sam ih pet, tome sam dodao jos 2 nerita puza i jos jednog crvenog ancistrusa...kupio sam i drugara yoyo botii i za to me je malo izgrdila zena jer kaze da se one drze minimalno 5 u grupi...kao i staklasti somici... Sto se filtracije tice resen mi je problem sa cvetanjem algi sa Tetra Pond AlgoRem-om i sad je voda veoma cista...amano kozice rade svoj posao i u poslednjih par dana ima sve manje algi...ostaje da vidimo kako ide to sve dalje... Sto se aktivnog uglja tice ovde i u Nemackoj svi kazu da nema sta da trazi u filteru jer dobar je samo da iscupa hemiju iz vode...dakle da ga koristim tek ako ubacujem neke lekove ili tako nesto...oni ovde preporucuju upotrebu zeolita ali i to ne uvek...rekla mi je da joj donesem uzorak vodei slike od akvarijuma pa ce mi reci sta je najbolje da uradim...al to tek sledeci vikend...preko nedelje nemam vremena da odem... :)