----------------------------------- WoodyAllen Uto Feb 25, 2020 1:46 pm ----------------------------------- Koja je podloga u pitanju i sta je sve u njoj? Dobra podloga, odlicno bilje, nista bez nje. Al ima i ovoga sto peconis kaze trimovanje i ostavljanje samo kvalitetnih pelcera, mi smo navikli da zasadimo pa isecemo deo i gornji zasadimo sa strane, al poenta je da se prvi koren vadi i baci pa umesto njega ide iseceno od vrha koji je vec pored, npr zasto meni ne pada na pamet dutch skejp dugo traje da se postigne savrsenstvo i zeljeni oblik. :) ..a moze i dsm sa gomilom mladih pelcera, al skuplja varijanta (mada nije ako sam zasadis gomilu na terasi kad dodje leto), na minimum dve nedelje drzanja pre punjenja, da ne prerastu. Jos jedna jako bitna stvar, moras da gledas gde koji biljku sadis da ne bi jele hranu drugoj, pogotovu mangan i gvozdje, npr ide red crvenih pa zelenih pa crvenih pa zelenih i tako od jedne do druge strane s tim da znas koliko u sirinu ide koren koje biljke tj da li raste do stakla (na dole) pa se siri ili se od povrsine tla siri na sve strane. Obrati paznju kako dutch skejperi sade i gde koju vrstu. Primer star grass ide do dna akvarijuma pa se siri, dok pogostemon octopus se siri na sve strane i pre tla, pricam sa uslovima vise co2 jace svetlo dosta kozica, jer pod slabijim svetlom i slabijom cirkulacijom vode je obrnuto.. godine su ipak ulozene u taj trud posmatrajuci biljke da bi se dobio odlican dutch "low budget". Sto dodajes 35ml na novu podlogu? Ako je nova nema potrebe da se dodaje toliko, nije previse elemenata u vodi? Ubaci fotku kako sad izgleda.. U pitanju je potpuno nova tropica soil. Prve 2 nedelje nisam ubacivao ništa, pa onda 15ml pa posle 4 nedelje 20ml. Ali kako napretka nema, ja povećavao količinu.