Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 3 dana 4 guppy Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Jun 29, 2011 11:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre tri dana kad sam se probudio video sam u akvarijumu jednu guppy mrtvu,sutradan takodje jednu i evo danas dve...
Ne znam sta se desava,u akvarijumu imam jos guppy,neonkice,kuli kuli,corydoras,colisa chuna,lisice (fly fox) i algara.
Redovno menjam vodu,biljke bujaju u akvarijumu,tako da ne verujem da je neka ravnoteza poremecena pa da je to razlog sto su uginule.
Primetio sam na jednoj uginuloj guppy da joj je rep malo ostecen,mada to moze da se desi i da su je ostale grickale,nakon sto je uginula (jer koliko sam upucen sve vrste koje imam su miroljubive i preko dana se sasvim normalno ponasaju) . I da jedna specificna stvar je da su sve 4 ribice uginule nocu,tj ujutru cim upalim svetlo u akvarijumu,primetim da su na dnu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jun 29, 2011 11:00 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Balkan
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 171
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Sre Jun 29, 2011 11:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Proveri da li im je vrat citav tj. da li je grickan. Jednom se tako meni sa platikama desilo da su mi u 2 dana umle 2 u toku noci,ali sam onda skontao da je jedna zenka Ksifoa izgrickala vrat platikama i zato su umrle i od tada vise ne drzim zajedno platike i ksifo. Moguce da ih je neka brza ribica grickala i da su od toga crkle posto se desava u toku noci!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Jun 29, 2011 11:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ne znam,ne verujem,jer opet verujem da bi i u toku dana napadala neka ribica ostale,jedino ako nije nocna ptica Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sre Jun 29, 2011 11:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazi,meni je sumnjiva Colisa chuna i lisice Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Jun 29, 2011 11:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posmatrao sam i jednu i drugu. Lisica bas se ne obazire ni na jednu dr.ribicu,dok colisa imala je povremene trzaje,ali opet ja to ni jednog trenutka nisam shvatio za ozbiljno,mislim i nije bilo ozbiljno bar to sto se dalo videti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Ned Jul 03, 2011 11:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo sad sam bas primetio da mi jos jedna guppy pala na dno,ziva je ali ponasa se kao nocu kad upalite svetlo,i vidite ih kako "spavaju" na dnu akvarijuma,sad nije mi jasno,dal je ova moja guppy "nocna ptica" pa sad spava ili je mozda i bolesna,jer mislim da su slicnog ponasanja bile i ove ostale koje su uginule Sad
Specificno je to sto se desava samo sa guppy koje sam ja odgajio,ove kupljene su ok...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
overburner
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2010
Poruke: 86
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Ned Jul 03, 2011 12:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li su ti guppy tvoj okot? koliko sam cuo od starijih akvarista ako su nekoliko generacija guppy u akvarijumu a pocetni okot od istog muzjaka i zenke (u istom akvarijumu braca i sestre) svaka sledeca generacija koja se okoti od njih ima sve slabiji imunitet moze doci i do krivljenja kicme ali u vecini slucajeva dolazi do smrti jedinki . Na ovo sumnjam zato sto si rekao da uginu samo guppy koje si ti odgajio ,negde u postu sam procitao da se sumnja na lisice ja imam par lisica u akvarijumu i za sada nemam problema sa napadanjem bilo koje vrste od lisice a cak su i one terorisane od frenatuma Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Ned Jul 03, 2011 1:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesu,kupio sam u istoj radnji i muzijaka i zenku,tako da ne znam dal su iste krvi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ceratopteris thalictroides i Endler g... chaosad Tražnja 0 Pet Feb 02, 2024 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Na poklon guppy zenke! Nikola00 Na poklon 1 Uto Dec 07, 2021 5:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Na poklon guppy muzijaci Nikola00 Na poklon 1 Pet Dec 03, 2021 3:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Guppy ženke na poklon Ayrton Na poklon 2 Sre Nov 17, 2021 11:13 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Guppy pomoc DexMax Početak u akvaristici 1 Sre Okt 06, 2021 7:00 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License