----------------------------------- Stojan Pet Nov 22, 2013 3:26 am 31l ,dajte savete ----------------------------------- Ovo mi je 3 akvarijum do sada,1. mi je imao svega 3,5l ,2, je imao 20l , a sad ovaj 3. ima 31l.Za ovaj od 31l zelim da stavim spoljni filter,ali sa spoljnom vazdusnom pumpom,ja mislim da za to treba dvokomorni filter.Moj cale zeli da ubaci diode kao osvetljenje,ja sam ipak za neonku ili tako nesto,predlozite mi.Za koj dan pravim haubu,a filter posle vasih saveta.Uzgred imam 14 godina,iz Nisa sam. :D Hvala unapred ! ----------------------------------- sumi Pet Nov 22, 2013 9:14 am ----------------------------------- Za tako mali aq dovoljne su i stedljive sijalice da stavis(i da ostavis mesta da ubacis po potrebi jos neku sijalicu) u haubu to ti je najeftinije resenje,....a sto se tice filtera ja bi isao na filter sa tri komore ali daj duzinu tog aq i slikaj da vidimo kako to izgleda. ----------------------------------- HORUS Pet Nov 22, 2013 9:14 am ----------------------------------- Imaš dosta tema na forumu o spoljašnjim staklenim filterima. Velika šteta je što si imao samo male akvarijume, jer je mnogo teže održavati takve akvarijume. To je prijatelju pravo mučenje. Mnogo je teže održavati hemizam vode. Oko većih akvarijuma imaš mnogo manje posla. Sa tih 31 litar dovoljna ti je jedna štedljiva (ne kineska) od recimo 20W. Što se tiče haube, imaš takođe dobrih predloga na forumu. Pogledaj u podforumu ''Uradi sam''. ----------------------------------- TheDoVla Pet Nov 22, 2013 9:36 am ----------------------------------- Mozes haubu od medijapana. Ja sutra pravim moju pa cu slikati i poslacu ti slike na pp da vidis kako izgleda. ----------------------------------- HORUS Pet Nov 22, 2013 10:19 am ----------------------------------- Vrlo lepo izgledaju haube od kanalizacione cevi. Ja sam ovih dana napravio jednu učeniku iz akvarističke sekcije. Izgleda vrlo lepo. Lagana je kao perce. Imaš takve haube u podforumu ''Uradi sam''. ----------------------------------- Kibo-Chan Pet Nov 22, 2013 12:35 pm ----------------------------------- sto se tice osvetljenja mozes ili stedljivu ili onu kratku neonku od 30 i nesto cm ne znam tacno.Moj brat je od laminata za svoj nano akvarijum napravio haubu sa upravo tom neonkom,mada vrsta osvetljenja zavisi i od zahtevnosti biljaka,sto ce reci ako hoces nanu, kriptu,mahovinu ,mikrozorum,dovoljna ti je jedna neonka tako mala(kod mog brata rastu kao lude).Filtracija moze biti spoljasnji stakleni filter i radice super svoj posao. i da,ne zaboravi ,obavezno stiropor ispod dna,i sprovedi neki produzni kabl sa najmanje 4 mesta. ----------------------------------- Stojan Pon Nov 25, 2013 8:00 pm ----------------------------------- Mere akvarijuma su visina: 27.5cm ;duzina:52cm ;sirina:22cm.Ako bih stavljao spoljni trokomorni filter sta bi mi bilo potrebno(koja pumpa,creva,itd.) ? ----------------------------------- darko.potic.33 Pon Nov 25, 2013 8:14 pm ----------------------------------- Bila bi ti potrebna potapajuca pumpa (ima ih u svim pet shopovima ), i prelivne cevi. Uglavnom se stavljaju dve koje prebacuju prljavu vodu (ma da moze i jedna zavisi koliko bije potapajuca pumpa) u filter, i jedna tanja koja vraca cistu vodu iz filtera u akvarijum (montira se na izlazu iz potapajuce pumpe).