Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 400l Juzne Amerike Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ViK
Akvarista



Registrovan: 05 Mar 2012
Poruke: 172
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jun 16, 2012 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav!
Evo da otvorim temu o mom aq na ovom forumu (nadam se da nisam tolika prsotona pa da sam je vec ranije otvorio) Very Happy
Akvarijum je dimenzija 135*42*70v.
Rasveta je 3*36 T8 sa odsajivacima (dve philips aquarelle i jedna arcadia)
Podloga je kvarcni pesak dve granulacije sa osmokotom ispod.
Od bilja imam uglavnom nezahtevno bilje, koje sasvim fino napreduje s obzirom na uslove. Temperatura je 29C. Fotoperiod 11 sati + mesecina stalno (led). CO2 ne dodajem, samo easy carbo 7ml dnevno. Izmena vode na svakih 5-6dana. Sa algama nisam imao puno problema,osim cini mi se sa zelenom tackastom koje i sad ima po staklu.
Od riba imam:
- diskuse (u sutini losi primerci koje sam dobio na poklon da se malo vezbam sa njima) koji ce vrlo brzo biti zamenjeni sa "divljim" skalarima ili sa boljom linijom diskusa.
- crvene i plave neonke sve ukupno oko 70-80komada
- rhodostomusi x 9
- Microgeophagus ramirezi 2 para
- microgeophagus altispinosa
- ancistrus 1m+2z
- farwella gradilis
tu su jos dva amazonca i gomila njihovih malih....
U planu su jos nannacara anomala i apistogramma agassizi
Slike su veceras napravljene. Capio sam na brzinu fotoaparat od svastike dok je ona pila kafu sa zenom Laughing pa akvarijum nije bio uopste spreman za fotkanje. Ima algi po staklu, a i voda treba sutra da se menja, ali bar prikazuje realno stanje.
Image


Image


Image



Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jun 16, 2012 11:37 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

ViK
Akvarista



Registrovan: 05 Mar 2012
Poruke: 172
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jun 16, 2012 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

...
Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ViK
Akvarista



Registrovan: 05 Mar 2012
Poruke: 172
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jun 16, 2012 11:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo jos par fotki, da lice na nesto


Image


Image


Image


Image


Poslednji izmenio ViK dana Sub Jun 16, 2012 11:47 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tiger barb
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2012
Poruke: 443
Lokacija: Novi Sad 1982 god.

PorukaPoslao: Ned Jun 17, 2012 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

prelepo je ko sto rekoh i za prethodnu postavku, ako ti kojim slucajem nestane akvarijum iz kuce, znaj da je kod mene Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Neon Nitro
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 17 Mar 2011
Poruke: 403
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Jun 17, 2012 12:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako zanimljiv akvarijum i JAKO prijatan za gledanje, jedino sto mi pada u oci je biljka(ako se ne varam higrophyla) koja ,,iskace,, iz anubia levo. Ja bih je stavio iza anubia skroz u cosak. I panj je extra sto pluta Very Happy

Jel mi se cini ili se na prvoj slici vidi riba poput sijamca:


Image


Poslednji izmenio Neon Nitro dana Ned Jun 17, 2012 12:11 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ViK
Akvarista



Registrovan: 05 Mar 2012
Poruke: 172
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jun 18, 2012 8:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala!
Tiger, sta zna dete sta je 500kg
Neon Nitro, aq ima 5 panjeva mada se vide 2-3 (ostale su biljke obrasle). Taj "plutajuci" je ustvari zakacen za filter nekom zicanom kukom....
Ne bih skroz levo nista da sadim jer tu mi je ulaz u filter, pa da ne ometam mehanicku filtraciju. Nane su nakacene na lava kamen i stavljene ispred te biljke, ali ona zbog panjeva raste krivo pa ispada da je iznad nana, a ustvari je iza.
Sto se tice sijamca, ostro oko!
Ubacio sam ga na pocetku, prilikom formiranja i sad mi je zajeb da ga uhvatim i izbacim, a da pri tom ne izlomim pola bilja. Hteo sam da izbacim par diskusa, pa sam skontao da to bas i nece tako lako ici.
Inace, pre ovog sastava sam godinama drzao razne ciklide americke i africke koji nikad ne miruju. I sada je akcenat na ciklidima, ali ovaj put daleko mirnijim, pa je vrlo opustajuce gledati ih medju biljem (uglavnom zaspem posle 15min).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
scalar 3
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2012
Poruke: 260
Lokacija: Priboj

PorukaPoslao: Pon Jun 18, 2012 8:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

akvatijum je odlično odrađen samo da pitam koliko imaš diskusa?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Chola
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 18
Lokacija: Beograd - Novi Bgd

PorukaPoslao: Pon Jun 18, 2012 9:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicna postavka, odlican izbor riba...sve pohvale.
Sto se tice easy carbo mozes da dodajes i vise od 7ml na tvoju litrazu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Soulsack
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2012
Poruke: 197
Lokacija: Heilbronn

PorukaPoslao: Pon Jun 18, 2012 10:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo dobro izgleda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
ViK
Akvarista



Registrovan: 05 Mar 2012
Poruke: 172
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jun 18, 2012 11:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala!
Imam desetak diskusa od kojih mi se recimo svidja 5. Ostali ce da lete napolje,samo jos da sacekam par meseci da ovi koji mi se svidjaju dobiju lepsu velicinu.Ipak se oni osecaju sigurnije u vecem jatu. Akvarijum je zapreminski 400l, ali kad se odbije filter materijal, podloga i panjevi ne verujem da ostane vise od 350l vode. Kako ide od 1ml do 2ml na 50l, to mu dodje od 7-14ml dnevno. S obzirom na osetljivost riba u mom aq operedilio sam se za donju granicu. Videcu, mozda postepeno povecam na 10ml.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CoFi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 30 Mar 2012
Poruke: 324
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Pon Jun 18, 2012 1:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako se zove ribica na predzadnju sliku?? I koliko joj aq treba????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
OchA
Akvarista



Registrovan: 17 Apr 2012
Poruke: 68
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pon Jun 18, 2012 1:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

VRH!!!! Svaka chast cestitka cestitka cestitka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ViK
Akvarista



Registrovan: 05 Mar 2012
Poruke: 172
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jun 18, 2012 2:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

CoFi ::
Kako se zove ribica na predzadnju sliku?? I koliko joj aq treba????


Riba je mikrogeophagus ramirezi. Imas o njoj dosta napisano na sajtu.


Poslednji izmenio ViK dana Pon Jun 18, 2012 3:12 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CoFi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 30 Mar 2012
Poruke: 324
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Pon Jun 18, 2012 3:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tnx... Hteo bih da je kupim, pa da vidim kakav aq odgovara....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
don hose
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2011
Poruke: 111
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Avg 15, 2012 9:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzivo izgleda jos lepse .....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka 500 kg juzne amerike :) Igor1980 Američki ciklidi 50 Ned Avg 02, 2015 11:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati AQ od 400l komplet sa zivim svetom i ... vikkv Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Mar 09, 2015 6:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati kompletan AQ 400L komplet sa zivim sv... vikkv Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Maj 13, 2014 8:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ReefrooM morski akvarijum 400L _Petar_ Morski Akvarijumi 115 Čet Mar 13, 2014 12:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati aq od 400l sa kompletnom opremom i zi... vikkv Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Feb 22, 2014 10:30 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License