----------------------------------- Baia Sub Sep 28, 2019 9:09 am ----------------------------------- AlgExit je sredstvo protiv zelenih algi u slatkovodnim akvarijumima. AlgExit je bezopasan za ribe, bezkièmenjake i biljke. Demant iz licnog iskustva od pre dva meseca. Predoziranje Algexit-om mi je pobilo koloniju selektovanih Red Sakura Shrimp-ova.....pri tom owerdose je bio skoro pa nikakav...jedva da sam duplo predozirao....dakle 20ml na 100l. Ribama dna i puzevima nije smetalo, nisam imao ni jedno uginuce. Takodje deo Mikrorazbora mi je pocrkao bas u periodu apliciranja vece kolicine algicida ali ne mogu da tvrdim da je to bilo stim u vezi, ribe koje su uginule su bile lose forme od samog pocetka. Inace utisci o Algexit-u su da je proizvod solidan ali nema uticaj na sve vrste algi jednako. Sada bih u borbu sa algama isao bez njega ali je razumljivo da ljudi to nece da prihvate smatrajuci da je koriscenje hemije precica. Ipak se ucenjem na svojim greskama stice kvalitetnije i dugorocnije znanje.