----------------------------------- IVANRO Pet Nov 15, 2019 1:43 pm ----------------------------------- Ti planiraš Tropica soil ili substrat? Zbunio si me malo. Ako ćeš soil onda ispod soila možeš da staviš tropica hranljivu podlogu mada je nepotrebno, umesto toga dodaš đubrivo u kapsulama po dnu i onda soil preko. Ako ćeš Tropica substrat preko njega moraš neku drugu podlogu jer je to samo hranljiva podloga i ne može zasebno da se koristi. Imaš ADA Amazoniu light soil koja je mnogo laka za održavanje na početku imaju sad i ADA Amazonia II soil koji je takođe lako održavati. Originalna Amazonia je zajebana jer ispušta amonijak u tom početnom periodu, mada je ljudi koriste da cikliraju akvarijum u mraku. Naprave skejp, sipaju vodu prekriju akvarijum i uključe filter i akvarijum se tako ciklira onda se izvadi voda posade se biljke i sipa se nova voda. Mada je to meni previše cimanja svakako. Ako imaš već cikliran filter otprilike 5-6-7 dana treba da prođe da amazonia ne pravi problem više i može živi svet da se doda a biljke će da uživaju tih sedam dana. Cim je krenuti potpuno ispočetka sa njom. Tropikina đubriva nisam koristio mada koliko vidim dosta ljudi ih sa uspehom koristi. Po mojoj logici zelena je dovoljna plus neko gvožđe ali sačekaj nekog ko je koristio da te posavetuje. Difuzor vidi i pokušaj da nađeš Aquario Neo jer je milijardu puta bolji od tropike 3 u 1. Ja sam koristio tropiku i otprilike duplo slabije rastvara co2 u odnosu na NEO dfuzor. Plus je smaranje da se puni vodom svako malo i ružna je jezivo. Nepraktična i ružna i poprilično slabo rastvara CO2 dok je NEO sve suprotno. Kad sam zamenio Tropicu sa NEO difuzorom umalo nisam pobio sve u akvarijumu jer na poptuno istom podešavanju CO2 sa tropicom drop čeker tamno zelen a sa NEO difuzorom žut. Sva sreća bio sam kući i uspeo da sprečim katastrofu. Mislio sam da je to samo hajp i da preteruju ali taj difuzor je mnogo klasa ispred tropike po svemu.