----------------------------------- IVANRO Sub Nov 16, 2019 2:58 pm ----------------------------------- @Ivanro, upadam u temu, ali si me zainteresovao ovim Neo difuzorom. Kako se cisti i odrzava? Mrzim da vidim moj Tropicin i sve ga "guram" iza bilja 😊, a ovaj mi mnogo lepse izgleda, jedino me brine odrzavanje? Domestos ili izbeljivač daju ubedljivo najbolje rezultate. Jednom u par meseci kad vidiš da proizvodi veće mehuriće samo ga izvadiš iz akvarijuma i staviš u posudu u kojoj si razmutila vodu i izbeljivač u odnosu 3:1 otprilike(domestos je koncetrovaniji pa ide još manje). Odstoji tako deset minuta, videćeš kad je čist i onda samo prospeš to i sipaš čistu vodu u to staviš difuzor nazad i neko sredtsvo protiv hlora koje već koristiš i tako odstoji par minuta da se višak hlora neutralizuje i to je to. Difuzor ne skidam sa creva samo ga izvadim iz akvarijuma i potopim u to, dok CO2 radi i to je to. Lako brzo i bezbolno uglavnom dok menjam vodu. Možeš da koristiš i easy carbo ili hidrogen kao što već napisao m.vlacina ali su daleko slabiji od sredstva na bazi hlora pa treba više da se sipa i nikad mi difuzor nije toliko čist od njih kao posle izbeljivača/domestosa ali ja sa njima proces i lakši jer ne moraju da se ispiraju posle.