Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 94l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ciskela
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 137
Lokacija: Beograd, Dorćol

PorukaPoslao: Uto Sep 08, 2015 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolege hobisti,

Evo konacno da se otvori tema mog novog akvarijuma pod skormnim nazivom „94L“.
ujedno se i zatvara priča oko „Clownkiller“-a, obzirom da je sav živalj i „mrtvalj“ prebačen u ovaj akvarijum.

U pitanju je Resun DMS 500pl, kineska kopija Interpet River Reef-a 94 ili Kenta – zavisi od tržišta, sa dve T5 compact neonke od po 36w, jedna plava jedna bela, i 8 plavih ledica kao noćno svetlo.
Akvarijum u haubi ima ugrađen i dva ventilatora koja se pale kada se upale neonke, ali sam ja svakako morao da držim otvorenu haubu preko leta.
Od filtacije samo vata u prvoj, nešto kamena u drugoj i skimer u trećoj komori...
Filter pokreće pumpa od 450l/h, a dodata je i strimica od 2000.
Vodu menjam 10l na mesec dana demi, a dolivao sam mešanu česmovaču i demi.
Držim mekane, lps, i nešto malo sps korala i za sada ne propadaju ...pppp
Pre neki dan sam dodao pesak, i tom prilikom sve srušio, pa na brzaka složio tako da trenutno izgleda ovako. Plan je da se kamenje na vrhu spoji jer ovaako ne izgleda bas najbolje Smile
Image
Za početak ovako šturo, više pojedinosti i slika u narednim danima ili na upit:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Sep 08, 2015 9:18 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Ciskela
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 137
Lokacija: Beograd, Dorćol

PorukaPoslao: Uto Sep 08, 2015 9:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i video snimka, pre par dana, pre peska i rusenja Wink
https://youtu.be/unB5lTqzXMU
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Uto Sep 08, 2015 9:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Već si ti ovo fino popunio, a kako si iskusni moraki vuk koji je imao pehova sa ribama, ovaj fabrički sa haubom je prava stvar Wink protiv iskaknja.
Puno sreće u proširenom izdanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Sep 08, 2015 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vrlo živopisan akvarijum, super je Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 09, 2015 9:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo si ovo skockao! Bravo
Jel ovo napred neka makro alga? Bas mi se dopada kako izgleda... Kako se ona ponasa, jel raste brzo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ciskela
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 137
Lokacija: Beograd, Dorćol

PorukaPoslao: Sre Sep 09, 2015 9:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste, jeste... dobio sam je od No1, samo jedan pelcer - sad već imam žbun, tako da brzo raste... To samo verovatno znači da mi je i aq pun nitrata ali i dalje bežim od testova Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
tripko
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2014
Poruke: 152
Lokacija: Serbia-Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 05, 2015 2:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno je ispalo, svidja mi se.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djokic
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2014
Poruke: 153
Lokacija: Zvezdan, Zajecar

PorukaPoslao: Pon Okt 05, 2015 3:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je ovo bas lepo, moram da pitam: veci deo ovih korala je "nikao" iz tog zivog kamena ili si nabavljao pelcovao...?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pon Okt 05, 2015 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Korali ne niču iz živog kamena, osim ako nije neki sečen pa ostao komad iz kog je moguće da poraste novi koral.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License