----------------------------------- Sone_bg Pet Nov 24, 2017 9:43 am ADA Amazonia ili Tropica Soil ----------------------------------- Kao što i sam naslov kaže zanimaju me iskustva i razlike između dve podloge ako neko ima iskustva, kroz nekih mesec dana renoviram akvarijum i stavljam novu podlogu, ispod soil-a ide ADA-in Power Sand Special, e sad preko njega se razmišljam dal da stavim ADA-inu Amazoniu ili Tropica-in Soil, svaki savet i informacije su dobro došle :D ----------------------------------- Infinity Pet Nov 24, 2017 9:55 am ----------------------------------- Ja nemam puno iskustva ali vodim se logikom, ako vec stavljas ada power sand, onda bi najbolje bilo da stavis i ada soil. Inace ada je najstariji proizvodjac soila. ----------------------------------- Sone_bg Pet Nov 24, 2017 10:00 am ----------------------------------- Pa i ja se vodim tom logikom, tako sam i mislio, al reko pošto imam još mesec dana, bolje malo da se raspitam, ionako imam vremena :) zanimalo me šta drugi ljudi kažu ----------------------------------- Infinity Pon Nov 27, 2017 1:28 pm ----------------------------------- Svaki soil je dobar, nema tu bas mnogo razlike, eventualno u granulaciji. ----------------------------------- Lenji Lisac Pon Nov 27, 2017 3:39 pm ----------------------------------- ADA + ADA jer imas balans i na pocetku kao i u kasnijem razvijanju akvarijuma. ADA + Tropika soil je malo jaci u startu i dugi vremenski period neces moci da napravis balans, a u kasnijem periodu brze ce se praviti razlike ukoliko dodajes co2 i bice cesce potrebno dodavati hranjive elemente kroz vodu. Kad kazem balans mislim na balans za biljke u micro/makro elementima + riblji otpad. Kad kazem kasniji period mislim posle godinu dana.