Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Afrika Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Rainmaker
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2015
Poruke: 130
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Uto Maj 01, 2018 2:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,zanima me dali mogu cuvati malawi ciklide u akvarijumu dimenzija 85x40x40?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Maj 01, 2018 2:21 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Uto Maj 01, 2018 2:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rainmaker ::
Pozdrav,zanima me dali mogu cuvati malawi ciklide u akvarijumu dimenzija 85x40x40?



Možeš samo dok su mali, odrasle ne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rainmaker
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2015
Poruke: 130
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Uto Maj 01, 2018 2:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nzivkovic ::
Rainmaker ::
Pozdrav,zanima me dali mogu cuvati malawi ciklide u akvarijumu dimenzija 85x40x40?



Možeš samo dok su mali, odrasle ne.
Mene zanima dugorocno da ih cuvam,nazalost nemam mesta u stanu za veci akvarijum,ovaj je maksimum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rainmaker
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2015
Poruke: 130
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Uto Maj 01, 2018 2:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gledao sam nesto za Tanganjika ciklide,ali zivim u malom gradu i ovde nemam gde da ih uzmem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Uto Maj 01, 2018 5:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rainmaker ::
Gledao sam nesto za Tanganjika ciklide,ali zivim u malom gradu i ovde nemam gde da ih uzmem.


Imaš kod Prokuplja čoveka koji gaji Tanganyiku nekoliko godina. Ako te interesuje pošalji mi pp da ti dam kontakt.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rainmaker
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2015
Poruke: 130
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Pet Maj 04, 2018 11:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,da ne otvaram novu temu, zanima me da li neko cuva Tanganjika ciklide u Nisu?Nadam se da ne krsim neko pravilo jer ovako pitam?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rainmaker
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2015
Poruke: 130
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Ned Maj 13, 2018 6:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo, da predstavim budući Tanganjika akvarijum. Dimenzije su 75x40x40 (85x40x40, sa filterom trokomornim sa zazorom). Akvarijum je u fazi cikliranja. Sugestije, saveti, kritike su dobro došle. Slikano je sa telefonom, tako da je slika loša.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NEBOJSA4
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2018
Poruke: 29
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sub Maj 19, 2018 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odličan akvarijum kao akvarijum u smislu izrade i filtracije (meni lično neprevaziđen sistem).Ne vidim da li je u pitanju zazor ili rupa za usis prljave vode...ako je zazor,moj prijedlog je da kupis komad crnog klirita ili leksana i zalijepis na to bočno staklo da se ne vidi filter materijal.Druga riješenja tipa crna folija ili silikon ti ne preporučujem,nisu pouzdana ni funkcionalna.
Stjene položi direkt na staklo,pa onda okolo pijesak...ribe će kopati,pa postoji migućnost da ih stjena priklješti ili napravi naprsnuće dna.
Ostalo je sve tip-top stvarno nemam zamjerki...sad je sve na tome koje ribe ćeš izabrati.
Ja kad bih birao odlučio bih se za lelelupije ili comprecisepse...
Pratim temu..samo naprijed,pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rainmaker
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2015
Poruke: 130
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Ned Maj 20, 2018 1:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno, Nebojša, filter je sa zazorom, i ja sam razmišljao da nekako sakrijem filter materijal, ali ne znam čime da zalepim pošto je akvarijum u funkciji, a danas idem po julidochromis. Sp gombe. Kamenje je sad drugačije raspoređeno, slomio sam na manje komade i sad ima više. Slikaću kad ubacim ribe. A, altolamprologus compressiceps su mi sledeći za nabavku, ako budem pronašao. U planu je i neka vallisneria da posadim. Pozdrav i tebi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rainmaker
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2015
Poruke: 130
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Sre Maj 23, 2018 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas ubačene prve ribe, 7 julidochromis sp. Gombe.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rainmaker
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2015
Poruke: 130
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Sre Maj 23, 2018 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rainmaker
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2015
Poruke: 130
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Sre Maj 23, 2018 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Želeo bih da se zahvalim članu nzivkovic na pomoći jer mi je pomogao da pronađem prve Tanganjika ciklide
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Čet Maj 24, 2018 7:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Julidochromisi... vrsta zbog kojih sam se zaljubio u Tanganyika ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rainmaker
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2015
Poruke: 130
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Čet Maj 24, 2018 8:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako zanimljive ribe,kad sam ih pustio u akvarijum,odmah su svaka ponaosob,zauzele svoj deo u kamenju,iskopale rupe ispod i napravile pecine i brane svaka svoju teritoriju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rainmaker
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2015
Poruke: 130
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Pon Maj 28, 2018 10:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hitno mi je potreban savet, juče su mi izgleda skočili nitrati ili amonijak u akvarijumu, i jutros sam pronašao skoro sve ribe mrtve.Danas mi je jedan čovek poslao altolamprologus compressicepse, a ja ne znam šta da radim. Kako da rešim problem u akvarijumu, pomozite?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sandra Afrika nikouro Afrički ciklidi 9 Sub Apr 15, 2017 3:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moja Afrika nzivkovic Afrički ciklidi 360 Pon Sep 22, 2014 11:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 300 lit. Zapadna Afrika Goxx Akvarijumi 25 Pon Apr 28, 2014 10:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hemichromis bimaculatus-zapadna Afrika No 1 Afrički ciklidi 7 Ned Jan 29, 2012 11:59 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License