Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Aktivni ugalj DA ili NE Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Dec 29, 2010 11:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Negde sam procitao da mogu da ubacim aktivni ugalj u filter (evo linka od filtera koji koristim) http://www.svezakucneljubimce......-0100.html ,ali tako sto cu ubaciti u neku carapu pa u filter. Cilj svega toga je , kristalno cista voda. E sad vi meni reci te da li je to izvodljivo,da li sme ili ne sme ? Inace u akvarijumu imam ribice i biljke,nije u fazi pripreme...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Dec 29, 2010 11:38 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Duci
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2010
Poruke: 82
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Sre Dec 29, 2010 11:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa sme, naravno. Ali mislim da ovi filteri vec imaju aktivni ugalj...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Dec 29, 2010 11:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da,imaju ali u samoj masi filtera,i verujem da je to u maloj kolicini...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
el_stupido
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2010
Poruke: 238
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Dec 29, 2010 7:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aktivni ugalj se stavlja samo kada cikliras akvarijum i nakon lecenja nekim preparatima, povecanog amonijaka itd, dakle stavlja se samo u nekom kratkom periodu, ne koristi se stalno jer izvuce i korisne bakterije iz vode
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sre Dec 29, 2010 7:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U zivotu, znaci evo otkako sam prvi aq imao 84te do dana danasnjeg nisam imao aktivni ugalj u filteru. Nikada!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sre Dec 29, 2010 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po meni to ti je ako nemas vremena da redovno menjas vodu,pa to ucini umesto tebe da vode bude malo belja Wink

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sre Dec 29, 2010 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazite ovako, ako ne menjate sami vodu niko i nista to nece uraditi umesto vas! Ne postoji carobni stapic, niti serin, niti tetrin niti jbl-ov.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Rille
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2010
Poruke: 137
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Sre Dec 29, 2010 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam koristio neko vreme aktivni ugalj u svom prvom, malom aq, ali tada nisam znao da posle nekog vremena on počne da otpušta štetne materije koje je vezivao za sebe, dakle postoji vremenski rok upotrebe jednog pakovanja....sada ne koristim i ne planiram
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dejasoko
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2009
Poruke: 343
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Sre Dec 29, 2010 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aktivni ugalj ima neko trajanje kao sto rece Rille i to je otprilike mesec dana. Dobar je kao filter masa dok se aq ciklira i posle koriscenja nekog leka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 29, 2010 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rille ::
...ali tada nisam znao da posle nekog vremena on počne da otpušta štetne materije koje je vezivao za sebe...

A zasto bi otpustao?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rille
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2010
Poruke: 137
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Čet Dec 30, 2010 10:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Rille ::
...ali tada nisam znao da posle nekog vremena on počne da otpušta štetne materije koje je vezivao za sebe...

A zasto bi otpustao?

pa ne znam zašto bi otpuštao, ja sam našao na par mesta takvu informaciju, misliš da nije tako?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Dec 30, 2010 12:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja aktivni ugalj koristim samo ako sam koristio neki lek u akvariumu. Stavim ugalj u mrezicu i tako stavim u spoljasnji filter. Ostavim max 30 dana i kasnije bacim.
Aktivni ugalj je najbolji za hlor u vodi jer ce to razrediti ili ako od leka nesto ostane to pokupi.
Trajanje aktivnog uglja je 30 dana kako ja znam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 03, 2011 4:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aktivni ugalj ima "rok trajanja" od 30 do 40 dana. Njegova šupljikava površina zarobljava u najvećoj meri štetne materije. Naravno te šupljine imaju određenu zapreminu i samim tim primaju ograničenu količinu tih neželjenih materija, tako da se te šuljine napune nakon izvesnog vremena. A aktivni ugalj ne može večno da drži zarobljene te materije pa ih posle 40ak dana ispušta nazad u akvarijum.

petsrdjan, zato se u onom filteru za koji si dao link, na svakih 30ak dana menjaju ti kertridži sa mrežicom u kojoj je aktivni ugalj. Cena im je oko 100 dinara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
skip
Akvarista



Registrovan: 07 Nov 2010
Poruke: 356
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Feb 11, 2011 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aktivni ugalj u akvarijumu treba drzati max 6 sedmica, bar su mi tako rekli kada sam kupovao.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 11, 2011 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To smo i napisali gore. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Easy Life Algexit i Aktivni Ugalj? NARCOS Alge 5 Sub Sep 14, 2019 1:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka aktivni ugalj nikouro Filteri i pumpe 11 Uto Jun 03, 2014 6:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka aktivni ugalj i zeolit Laki Hemija u morskoj akvaristici 25 Uto Jan 21, 2014 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sera florena i aktivni ugalj?? Stasi Biljke 6 Pon Jan 28, 2013 8:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zeolit ili ugalj lazar96 Početak u akvaristici 30 Uto Jan 01, 2013 12:57 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License