Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Aktivni ugalj u akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 12:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam negde cuo da zna da bude toliko prezasicen tj ako ga ne izvadis posle tih mesec dana dva, da moze da "explodira" u smislu sve to sto je skupljao da odjednom ispusti u vodu.
Dali je to moguce il su to samo prazne price?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 12:53 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Bokyly
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2010
Poruke: 96
Lokacija: Ruma Srem !

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 2:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam isto tako negde cuo ! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 2:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve zavisi koliko je voda bila zagađena, tj. koliko je otrova bilo u njoj. Ako je voda u kojoj je bio aktivni ugalj čista, onda aktivni ugalj u sebi i nema nakupljenih otrova, pa niti može da ispušta ono što u sebi nema.

Period od mesec dana se daje okvirno, a opet sve zavisi od stepena zagađenosti vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 8:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako se koristi kao medijum hemijskog dela filtracije, možemo ga koristiti u periodu cikliranja akvarijuma. Nakon toga, u stabilnom akvarijumu, nema neku naročitu ulogu, osim ako niste tretirali ceo akvarijum lekovima, da sakupi ostatke leka. Za sve namene treba koristitii isključivo akvaristički aktivni ugalj. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 6:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E sad drugo pitanje glasi:
Ako u akvarijumu prihranjujem biljke, mikro i makro,
i imam treset u podlozi, Dali ce ga aktivni ugalj pokupiti, tj. pokupiti te minerale i hranljive materije za biljke? Najverovatnije da hoce? Iako ga nemam u aq, cisto se informisem Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 6:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fricky`88 ::
Ja sam negde cuo da zna da bude toliko prezasicen tj ako ga ne izvadis posle tih mesec dana dva, da moze da "explodira" u smislu sve to sto je skupljao da odjednom ispusti u vodu.
Dali je to moguce il su to samo prazne price?

Prazne price.
Fricky`88 ::
E sad drugo pitanje glasi:
Ako u akvarijumu prihranjujem biljke, mikro i makro,
i imam treset u podlozi, Dali ce ga aktivni ugalj pokupiti, tj. pokupiti te minerale i hranljive materije za biljke? Najverovatnije da hoce? Iako ga nemam u aq, cisto se informisem Smile

U teoriji, jako malo, u praksi, nemam pojma, nisam merio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 6:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue, hvala na jasnom i konkretnom odgovoru!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
v!KTOR
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 316
Lokacija: ELEMIR(ZRENjANIN)

PorukaPoslao: Pet Okt 15, 2010 12:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znaci poosto sam ja formirao akvarijum juce za mesec dana da ga izvadim?sta ce onda da mi cisti vodu,samo sundjer,vata,i mrezica?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuICQ broj
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Okt 15, 2010 1:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aktivni ugalj sluzi sa hemisku filtraciju vode i iglavnom se upotrebljava posle doziranja odredjenih lekova u akvarijumu.
Mislim da vec ima par tekstova u ovoj temi gde je opisano kad i u kojoj se situaciji upotrebljava aktivni ugalj. U svakom slucaju malo procesljaj par tema u pod forumu Hemija ... Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Weseli
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2010
Poruke: 244
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Okt 15, 2010 1:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fricky`88 ::
Ja sam negde cuo da zna da bude toliko prezasicen tj ako ga ne izvadis posle tih mesec dana dva, da moze da "explodira" u smislu sve to sto je skupljao da odjednom ispusti u vodu.
Dali je to moguce il su to samo prazne price?


prazne price...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pet Okt 15, 2010 4:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Weseli, copy i paste umem i ja Smile
blue je vec odgovorio odavno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
danestra




Registrovan: 14 Dec 2017
Poruke: 1

PorukaPoslao: Čet Dec 14, 2017 5:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drustvo pomagajte,nigde nenadjoh da kupim aktivni ugalj u prahu (manje kolicine) za filter manjeg aqurijuma,sve sto nadjoh je u granulama.Ima li neko ideju gde da trazim? hvala unapred!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Čet Dec 14, 2017 8:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

danestra ::
Drustvo pomagajte,nigde nenadjoh da kupim aktivni ugalj u prahu (manje kolicine) za filter manjeg aqurijuma,sve sto nadjoh je u granulama.Ima li neko ideju gde da trazim? hvala unapred!


.... stavi deo tog pakovanja u filter, a ostatak za drugi put.Što se tiče granulacije, ako baš želiš prah ili siću,
pa usitni . Ugalj u kesu, macolu u ruke i udri (malo se šalim ali to je to ,kad već nema ono što tražiš).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Dec 15, 2017 6:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li si probao u apoteci? Sad ga prodaju za sve i svaša od izbeljivana zuba pa nadalje.
Kod aktivnog uglja razlikukeš onaj sa malom i većim porama zavisi šta želiš da ukloniš, usitnjavanjem nećeš ništa dobiti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cijanobakterija u novom akvarijumu StefanPN Alge 0 Čet Mar 25, 2021 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Druga vrsta puza u akvarijumu. IvanBo Ostali Stanovnici 12 Uto Nov 17, 2020 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License