----------------------------------- Shark Čet Mar 23, 2023 3:03 pm Akvarijum 2 uzvraća udarac ----------------------------------- Pre ovog akvarijuma imao sam slicnih dimenzija koji sam morao da ispraznim zbog preselenja u drugo stambanu jedinicu u toj tranziciji iz stana u stan proslo je par meseci te nisam mogao samo da prenesem iz jednog u drugi. Nažalost posle par godina igranja sa starim akvarijumom i uzivanja u istom isprazniosam ga i tako je tavorio par godina. Da bih isti poklonio kupu sa kompletnom opremon itd u zelji da ce mu dati novi sjaj. U medjuvremenu sam se ozenio dobio dete, sa kojim sam otišao kod kuma na slavu i pogodite šta se desilo cerkica se zaljubila u ribice i akvarijum. Da ne bi bilo uzimala davala odlucim da krenem u potragu za novim, bile su opcije da kupim nov ili ako istrci polovan njega da uzmem. Srecom gledao sam oglase u pravo vreme pa sam pazario akvarijum od oko 400l e sada kad oduzmemo proator gde stoji svetlo itd dodjemo do zapremine vode od oko 350-360l. Dimenzija akvarijuma je 125*55*60 staklo 10mm sa unutrasnjim trokomornim filteron i svim mogucim ojacanjima. Dugo sam na forumu, ne tako redovan pisac koliko citalac pa sam iz izkustva vasih umesto hranljive podloge stavio zemlju za cvece i mrezicu preko nje potom sitan sljunak granulacije par mm da bih sve to zacinio belim peskom od 0.3mm. Nakon prvog punjenja sam ga praznio na 0 i opet punio tako par puta za svaki slucaj ako postoji bilo sta u zemlji da ga odstranim menjanjem vode. Narovno svako punjenje i praznjenje je bila voda u njemu par dana. Sto se kaže nigde ne zurim. Napravio sam mu osvetlenje od led trake koju sam smestio u alu kanalicu sa prozinim difuzorom. Kako ne bih gubio na znazi svetla. Led traka je jacine 14.4w po duznom metru tj. 600-720lm po metru, ukupna duzina trake je 5m. Inače svima bih skrenuo paznju ko se upusta u secenje difuzora skalpelom da vodi racuna da ne prodje poput mene sa dve kopče na prstu jer sam isti probusio skalpelom od jedne do druge strane. Već da koriste secice (kljesta) sa kojima će visestruko lakse iseći difuzor na potrebnu meru. Što se tiče filtracije ide sledećim redosledom prvo sam stavio plavi sundjer ili kako se već zove srednje granulacije, potom perlom vatu, keramiku i opet plavi sundjer srednje granulacije to sve vrti atman potapajuca pumpa f305 od 1200 l po satu, grejac je od 100w namesten na 22c dok je temperatura u akvarijumu oko 23c. Cilj mi je da ga ubiljim maksimalno, da bude melem za oči dok se gleda tako da bih svaki savet rado prihvatio. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_104973424_Compress_20230323_133237_7196.jpg Ovo je trenutno stanje, ne i konačno. Iskreno nisam očekivao da je sve toliko skupo, za sada na opremu, pesak bilje itd dao preko 200e. Za neke panjeve kamenje itd moraće da sačeka platu 😂 no do tada čitam savete pa kada legne plata da potrošim to malo sto imam i da posle do sledeće plate jedem akvarijum😁 . Toliko od mene za sada. ----------------------------------- Shark Čet Mar 23, 2023 3:28 pm Re: Akvarijum 2 uzvraća udarac ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_559859183_Compress_20230323_141118_8006.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_104973601_Compress_20230323_141116_6748.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_111971843_Compress_20230323_141114_4272.jpg Ovde sam ga napunio sa zemljom oko 1cm zemlje sam sipao. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_111971848_Compress_20230323_141110_0571.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_79979893_Compress_20230323_141115_5474.jpg da bi posle krenuo proces punjenja i pražnjenja. U tom procesu sam uvideo da mi nikako ne odgovara da mi zadnja strana bude bez folije, prvo sam kupio akvarijumsku foliju i lepak za nju namučio sam se kao niko dok sam je zalepio i istisnuo sav vazduh. Da bi počela sama da se odlepljuje sutradan kao da nisam stavio trunku lepka. Iskreno to me je toliko iznerviralo ne toliko zbog bacenih para koliko do toga da nigde na foliji ili lepku nije pisalo upustvo kako se koristi nego fazon kupi baci pare pa se j. Pozvao čoveka što lepi folije za kola i on mi prelepio profi tako da sada izgleda kao da je crno staklo sa zadnje strane. Što svima i preporučujem da nikako ne kupuju folije za kavarijum jer su teško đubre već obična duplolepljiva folija za staklo i ćao. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_111971868_Compress_20230323_141112_2634.jpg ovako sada izgleda sa novom folijom :) ovoe dve slike su od starog akvarijuma čisto da se uveže sa gornjom pričom :) http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_76344458_Compress_20230323_141121_1640.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_129198315_Compress_20230323_141123_3164.jpg ----------------------------------- Baia Sub Mar 25, 2023 8:33 am ----------------------------------- Lepo sto si se vratio nazad🙂 Nisi pocetnik i uglavnom znas sta ti je ciniti a ono sto ne znas svakako vec pise negde na forumu. Naravno tu smo i da prokomentarisemo i pomognemo ako umemo. Sa finansiske tacke gledista, jasno je da je sve skupo ko za oko a i svi znamo da porodica ima prioritete i da je akvaristika medju zadnjim rupama na svirali. Nemoj da te to obeshrabruje jer bez dinara ulozenog mozes da obezbedis lepu dekoraciju za svoj akvarijum. Samo treba malo da se okrenes oko sebe po prirodi. Svojevremeno sam na putu do Divcibara video neke izdrobljene stene lepe teksture i cisto iz zajebancije ponesem komad kuci da vidim jel krecnjacka. Naravno reagovala je sa kiselinom ali ne nesto intenzivno tako da kontam da sam je mogao iskoristiti za neki skejp i da mi ne bi pravila neke velike probleme bez obzira sto ljudi ovde od toga beze kao da svi mreste diskuse i neonke u svojim akvarijumima. Na kraju krajeva cak i oblutci iz nekog potoka mogu da se iskoristete za super skejp.... Samo razmisli koje Divcibare i koji potok je tebi najblizi😉 https://i.ibb.co/7SbYT5D/fish3.jpg ----------------------------------- Baia Sub Mar 25, 2023 8:45 am ----------------------------------- Evo lepa prica mog komsije koji se ovde javlja pod psudonimom [url=www.akvarijum.org/forum/povratak-sa-226-50-60-t27223.html]Bruno (njegov pas) On je velemajstor iskoriscavanja lokalnog hardskejpa🙂 ----------------------------------- Shark Ned Mar 26, 2023 4:10 pm ----------------------------------- Upravo sam ptocitao celo predstavljanje, svaka mu čast. Baš je lepo uradii. Šteta što nema novih slika da vidimo kako to sada izgleda :( ----------------------------------- Vladimir95 Sre Mar 29, 2023 4:04 pm ----------------------------------- Bas dobra litraza. Bice to sve super ali evo par predloga sa moje strane: Grejac kupi jaci, slobodno 300w Rasveta ti je skroz slaba, napisi koja led traka, jesu cipovi ili sta? Koliko lumena imas po sijalici, koliko wati je cip ako je ta varijanta? Koja je debljina podloge? ----------------------------------- Shark Čet Mar 30, 2023 11:44 am ----------------------------------- Štose tiče grejača za sad ću ovaj da koristim jer mi je zadata vrednost na njemu 23c, a voda je na nekih 24c. Led traka ubija kako greje moja neka slobodna procena je da je traka na 50-60c jer kad pipnem led kanalicu posle nekih sat vremena rada ubija koliko je topla kao i staklo na koju sam je nalepio. Oznaka trake je 5050 60 cipova na dužni metar, sa 10-12lm po led čipu, a inače je traka 14,4w po dušnom metru. Stavio sam 5 metara trake. Imam u ideji da stavim još 5 metara led trake iste jačine tj. 14.4w samo što bih stavio rgb kako bih mogao da korigujem boju. Što se tiče podloge ide prvo sitan šljunak crno beli kao što se vidi na slici, potom jedan sloj peska 0,3mm u svetlo brao i onda još jedan sloj belog peska isto granulacije 0,3mm. Okvirno pesak i šljunak su debeli 5+cm ispod svega toga ima 1cm zemlje za cveće. Kako stvari stoje izgleda da sam ubacio pogrešnu zemlju jer mi se po površini vode stvara kao masnoća bele boje. Tanak film ali se vidi kada se gleda odozdo ka svetlu. Apropo tvoje konstatacije da je svetlo slabo je i činjenica da se pojavljuje brao alga po pesku nešto manje po staklu. Tako da def ide još 5m led rasvete. Kada sve stavim na papir koliko sam platio led traku, alu kanalice, stakla da pokrijem vodu i staklo da zalepim led traku plus napajanja još malo dodaš i kupiš profi rasvetu. Tako da svima ko čita ovo toplo preporučujem da se ne zajebu kao ja i da stave na gomilu 150e ili ti 16000dinara+ kupe lepo profi led ravetu i preskoče maltletiranje koje sam sam sebi zadao. Inače stakla su me izašla 3000 din, led traka i alu kanalice 3000 din, napajanje sam imao starom, novo je oko 1000din plus što trebam da dokupim još alu kanalica i rgb trake što će me koštati oko 5000 jer će mi trebati i kontroler i napajanje. Sve u svemu osvetlenje će me izaće oko 11000 ili ti približno 100e. Pritom nikad ne može biti to to kao profi rasveta drugo greje ubija. Tako da ću imati ozbiljne probleme leti. ----------------------------------- Vladimir95 Čet Mar 30, 2023 1:58 pm ----------------------------------- Nije problem sto je on 100w, svakako ide leto i nemas problem, jedino je slab za tu kolicinu vode i bice konstantno ukljucen da bi zagrejao.. O tome ti i pricam, prvenstveno led trake tog tipa nisu namenjene za akvarijume pogotovu ne biljne. Ukoliko zelis LED opciju, moj ti je savet LED cipovi od 3w koji se ne greju i imas da ih nadjes u raznim lumenima i bojama, RGB led trake nisu resenje po meni, to ti je vise za neke druge stvari, za akvarijume iz dosadasnjeg iskustva su se najbolje pokazali LED cipovi od 3W i od njih napravis traku i konzolu i uzivas. Sto se tice podloge, 5cm nije lose ali nije ni nesto previse, moglo je tu jos podloge u zadnji deo akvarijuma, prednji je okej da bude 4-5 cm ali ako planrias bas biljni akvarijum pozeljno je jos podloge. Ne verujem da si ubacio pogresnu zemlju ako si citao kako ostali ljudi to rade, to sto se pojavljuje po povrsini je normalno i redovnim izmenama vode ce se "verovatno" resiti. Pogotovu dok cikliras akvarijum treba da menjas cesce vodu sobzirom da imas zemlju ispod. Posto vec imas zemlju potrebne su i biljke da to sve pokupe a koliko vidim ti ih nemas tako da nisi trebao mozda ni da pokreces cikliranje dok ne nabavis biljke i sve lepo posadis dok nemas vodu. Za taj akvarijum potrebno ti je nekih 60-80 LED cipova od 3W, dimer da kontrolises svetlost u pocetku i da sve lepo rasporedis, imas raznih jacina i boja kao sto sam vec napisao, bilo koji elektricar ce lagano povezati, tvoje je posle da smislis haubu. Polako sledeci put sa ulaganjem novca, ovo je velika litraza da bi se "zezao" sa njom. Da se ja pitam ubacio bih malo jacu pumpu za vodu takodje. Ja to racunam kolicina vode * 5 sto je u tvom slucaju 1750l/h a nece skoditi ni malo jaca od te.. Srecno i samo polako, strpljenje je pola posla u ovakvim situacijama. ----------------------------------- Baia Čet Mar 30, 2023 7:12 pm ----------------------------------- Tako da svima ko čita ovo toplo preporučujem da se ne zajebu kao ja i da stave na gomilu 150e ili ti 16000dinara+ kupe lepo profi led ravetu i preskoče maltletiranje. Na zalost doslovno niko ne poslusa ovaj savet nego na svojim greskama nauci da je fabricka rasveta najjevtinija. Mislim da je ovo sto si napisao najcesci savet koji dajem kolegama pocetnicima a ne bih ga ogranicio samo na rasvetu. ----------------------------------- Baia Čet Mar 30, 2023 7:34 pm ----------------------------------- @Vladimir: Ne bih se sa tobom slozio u pogledu led traka kao loseg osvetljenja. Ako izuzmemo ovo sa grejanjem eto pogledaj kako bljesti Schark-ov akvarijum. Jos kad bi dodao jos jednu lajsnu sa 5m trake to bi vrv bilo i pervise. Treba samo napraviti efikasninu lajsnu... Tipa, namotas traku na aluminijumsku cev i oko nje stavis reflektore. Tako bi od jednog svetlosnog izvora dobio vrv bar 100% vise svetla a mozda cak i vise. Ja sam sa pravljenim alu reflektorima na koje sam lepio trake ogledala imao vrhunske rezultate. Kod ovakvog sistema grejanje bi mogao da resis jednim ventilatorom koji bi gurao ili uvlacio vazduh kroz tu alu cev na koju si namotao trake. Msm da ima ovde primera takvih rasveta pa mozete da pogledate. ----------------------------------- Vladimir95 Čet Mar 30, 2023 10:45 pm ----------------------------------- Pa grejanje je ogroman problem, zamislite leti kada treba da hladite vodu, vi je konstantno dogrevate i to ne malo. Probajte pa javite, ja vam kazem da nece da valja na duze staze i preslabo je osvetljenje. Mnogo bolja tjs neuporedivo bolja opcija su LED cipovi a cenovno ne odskacu.. U svakom slucaju srecno. ----------------------------------- Baia Pet Mar 31, 2023 7:41 am ----------------------------------- I ja bih svakako pre izabrao led cipove od 3 ili od 1w. Stim sto mu problem grejanja u letnjem periodu ostaje ma sta da odabere. ----------------------------------- Shark Pet Mar 31, 2023 8:53 am ----------------------------------- Hvala vam na savetima, uspeo sam na napajanju sinoc da oborim izlazni napon i time smanjim grejanje trake. Bila je na 50c+ sada je na nekih 38c to pičam o aluminijumu koji uzima svu toplotu. Što se tiče elektičara sa time bar nemam problema :D ja sam elektirčar :D . Definitivno ću morati da dodam još peska jer mi izbija sitan sljunak, a to me jako nervira. Vezano za pumpu malo sam ograničen prostorom, maksimalna širina pumpe sme da bude 10cm u suprotnom ne bih mogao da je uguram u filter. Videću za led čipove šta i kako pa da napravim na alu profilu od njih traku. Ako uspe mogu uslužno praviti i drugima :) ----------------------------------- Baia Pet Mar 31, 2023 10:51 pm ----------------------------------- Hvala vam na savetima, uspeo sam na napajanju sinoc da oborim izlazni napon i time smanjim grejanje trake. Kako ti se to odrazilo na jacinu svetla? ----------------------------------- Shark Sub Apr 01, 2023 12:41 pm ----------------------------------- Okvirno oko 10-15%max sam smanjio osvetlenje. Ne deluje mi da sam preterao. No gledao sam po netu led rasvetu koja podpomaže rast bilja u vidu crvenih i plavih dioda razmere 3 crvene jedna plava. Stim u vezi ako neko ima predlog koji je najbolji odnos crvenih i plavih rado ću čuti, tj pročitati :) ----------------------------------- Vladimir95 Sub Apr 01, 2023 4:03 pm ----------------------------------- Evo ovako, ja imam 60w u 100l akvarijum, stavio sam 10 belih, 4 zute, 4 crvene i 2 plave, znaci 20 cipova po 3w. A evo slika ispod da ti olaksam http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_67214311_rsz_screenshot_2023-03-13-22-16-25-662-edit_comandroidchrome.jpg ----------------------------------- Baia Sub Apr 01, 2023 7:44 pm ----------------------------------- Ovde mozes da pogledas kakav je uticaj razlicitih spektara svetlosti na rast biljaka. Koji su najefikasniji i koliko se na kraju razlikuju. [url=https://www.youtube.com/watch?v=kUpEQ4kU148]Grow Lights ----------------------------------- Baia Sub Apr 01, 2023 7:46 pm ----------------------------------- [url=www.youtube.com/watch?v=kUpEQ4kU148]Grow Lights ----------------------------------- Shark Pet Apr 07, 2023 10:00 pm ----------------------------------- Drugari treba mi pomoć. Sumnjam na cijanobakteriju prvo se pojavio jedan zeleni pečat ispod biljke koju sam kupio u pet sopu. To sam usisao i sve očistio. Da bi se posle par dana pojavilo još zelenih pečata. Citao sam na forumu da pomaže antibiotik eritromicin. Prva dva dana sam davao po 500mg da bih treći dan dao 1000mg ali se zeleni pečati nisu povukli čak su se namnožili. Antibiotik sam prvo izmrvio i rastvorio u čaši, kada ga sipam u akvarijum zabeli se ceo no na dnu se pojavljuju bele gromuljice od istog bukvalno po celom akvarijumu su se rastrkale gromuljice od antibiotika. Fotoperiod mi je od 7 sati ujutru 4 sata rada pa sat pauze i tako do 21h (4-1-4-1-4). Ujedno su se braon alge raširile kao blesave. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_129299793_Compress_20230407_214055_5356.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_88468282_Compress_20230407_214053_3571.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_129299814_Compress_20230407_215821_1875.jpg ----------------------------------- Shark Pet Apr 07, 2023 10:20 pm ----------------------------------- Ogledao ceo video i mogu reći da su neke stvari mnogo jasnije. Gledao sam na aliju led čipove imaju baš u spektru sunčane svetlosti i neke posebne za akvarijum. Tako da ću najverovatnije ići na varijantu da napravim svetlo sa tim čipovima ako ne uspem da rešim sa led trakom kaoja je za rast bilja. Što se kaže to mi je zadnja opcija pred čipove. ----------------------------------- Shark Pet Apr 07, 2023 10:24 pm ----------------------------------- Evo ovako, ja imam 60w u 100l akvarijum, stavio sam 10 belih, 4 zute, 4 crvene i 2 plave, znaci 20 cipova po 3w. A evo slika ispod da ti olaksam http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_67214311_rsz_screenshot_2023-03-13-22-16-25-662-edit_comandroidchrome.jpg Kaži mi molm te šta si koristio kao "podlogu" za led čipove. Tj na šta si ih lemio ili lepio. ----------------------------------- Baia Sub Apr 08, 2023 9:42 am ----------------------------------- Da nije diatoma u pitanju? Logicnije mi je da se ona pojavila, pre nego ciano, a i na fotkama vise lici. ----------------------------------- Shark Sub Apr 08, 2023 1:53 pm ----------------------------------- Moguće da je ona, pošto ne reaguje na antibiotike. Kako se uklanja ta alga? ----------------------------------- Baia Sub Apr 08, 2023 2:42 pm ----------------------------------- Sa stakla je ostruzes, sa biljaka ocetkas cetkicom ili tkaninom a moze i prstima. Podlogu isprevrces. U principu najbolje bi bilo ne dirati je dok se ciklus bioloske ravnoteze ne zavrsi. Onda ona sama nestane ili je ribe i racici odstrane. Kod ovog cekanja postoji opasnost da ce da ugusi biljke tako da mozda nije lose ukloniti je sa biljaka a ostalo ostaviti. Racunaj da si antibiotikom osakatio koloniju nitrifikacionih bakterija.... Pazi da ti zbog skoka amonijaka ne krepaju ribe ako ih imas. ----------------------------------- Shark Sub Apr 08, 2023 3:31 pm ----------------------------------- Nemam ribice dok ne iscikliram akvarijum to mi je iskustvo od ranije 😁 nema je po biljkama samo po pesku i to iskljucivo gde dopire sunčeva svetlost. Jedino me muče ti zeleni pečati. To mi se ucinilo kao cijanobakterija. Ništa čekam da prodje par dana pa da promenim dve trećine vode, ubacim starter pa ću nakon nedelju dana nakon sipanja startera da ubacujem ribice za svaki slučaj. ----------------------------------- Vladimir95 Sub Apr 08, 2023 9:04 pm ----------------------------------- Evo ovako, ja imam 60w u 100l akvarijum, stavio sam 10 belih, 4 zute, 4 crvene i 2 plave, znaci 20 cipova po 3w. A evo slika ispod da ti olaksam http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_67214311_rsz_screenshot_2023-03-13-22-16-25-662-edit_comandroidchrome.jpg Kaži mi molm te šta si koristio kao "podlogu" za led čipove. Tj na šta si ih lemio ili lepio. Aluminijumske lajsne ----------------------------------- Shark Uto Apr 11, 2023 8:56 pm ----------------------------------- Trenutno stanje :) dodo sam biljke, ubacio sakuru i kraljevske uskoro ću i muljare. Najverovatnije cu na tome i da se zadržim. Tj neću ubacivati nove ribice. Inače sakura sam ubacio 10, a kraljevskih 20. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_168123920_Compress_20230411_205133_3474.jpg ----------------------------------- Baia Sre Apr 12, 2023 8:43 am ----------------------------------- Dopada mi se kako je ispalo. Ako bi dodao neki veci oblutak kao fokalne tacke pa napravio neki ivagumi stil, bilo bi sigurno jos upecatljivije. ----------------------------------- Shark Sre Apr 12, 2023 11:45 am ----------------------------------- Iskreno rado, ali ovo sve do sada me koštalo kao dva akvarijuma. Iskreno nemam pojma više odakle mi pare kad god odem negde da kupim nešto za akvarium ispod 50e ne izađem. Kako stvari stoje često sam išao da kupujem :D Ovo je neki početak pa ću polako posle da dodajem, možda padne i neki panj itd. ----------------------------------- Vladimir95 Sre Apr 12, 2023 12:54 pm ----------------------------------- Lepo je sve ispalo za pocetak, znam da je sve skupo pa polako, fali svasta nesto da bi se popunio prostor posto je akvarijum bas dobre litraze i to zahteva dosta novca i truda, za pocetak se fokusiraj na biljke zbog hranljive podloge da ne bi imao problem kasnije (raspitaj se da li ima neko nesto da pokloni, ja verujem da 90% akvarista kada trimuje vec oformljene akvarijume pune bilja pobaca to sve a tebi bi recimo znacilo) a nakon toga mozes nesto i sam naci u prirodi i pripremiti (kamen, panj, granu), ne mora bas sve ni da se kupi mada to jeste najlaksa i najsigurnija opcija :) ----------------------------------- Shark Čet Apr 13, 2023 11:56 am ----------------------------------- Znam da sam rekao da ću malo usporiti, ALI kada čovek naleti u petšopu na nešto zanimljivo pritom ne tako skupo izvadi i ono malo što mu je ostalo u novčaniku. Inače poručio sam preko kineza led traku sa crvenim i plavim diodama koje su kao za rast bilja. Ujedno razmišljam da kupim uređaj koji simulira izlazak i zalazak sunca. Odnosno automatski dimuje led traku :) da ne prepadam ribice svaki dan kada se pali i gasi svetlo. Što se tiče panjeva ovaj levo će def tu ostati jer se taman uklopio preko kamena kao da su rodjeni jedna za drugog. Što se tiče panja desno možda ga pomerim ili rotiram to još moram da vidim. za sada ovako ostaje :) ako neko ima neki predlog slušam pomno. P.s. panjevi poceli da boje vodu, na koji vremenski period trebam da menjam vodu i u kojoj količini i da li u opšte trebam da dajem značaj bojenju vode? za sada ovako, u buduće ćemo videti :D http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_186819928_20230412_191340.jpg ----------------------------------- Shark Sre Jun 14, 2023 8:55 pm ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_120483492_Compress_20230614_205411_1625.jpg Trenutno stanje :) idemo lagano ka još boljem.