----------------------------------- Shark Čet Mar 30, 2023 11:44 am ----------------------------------- Štose tiče grejača za sad ću ovaj da koristim jer mi je zadata vrednost na njemu 23c, a voda je na nekih 24c. Led traka ubija kako greje moja neka slobodna procena je da je traka na 50-60c jer kad pipnem led kanalicu posle nekih sat vremena rada ubija koliko je topla kao i staklo na koju sam je nalepio. Oznaka trake je 5050 60 cipova na dužni metar, sa 10-12lm po led čipu, a inače je traka 14,4w po dušnom metru. Stavio sam 5 metara trake. Imam u ideji da stavim još 5 metara led trake iste jačine tj. 14.4w samo što bih stavio rgb kako bih mogao da korigujem boju. Što se tiče podloge ide prvo sitan šljunak crno beli kao što se vidi na slici, potom jedan sloj peska 0,3mm u svetlo brao i onda još jedan sloj belog peska isto granulacije 0,3mm. Okvirno pesak i šljunak su debeli 5+cm ispod svega toga ima 1cm zemlje za cveće. Kako stvari stoje izgleda da sam ubacio pogrešnu zemlju jer mi se po površini vode stvara kao masnoća bele boje. Tanak film ali se vidi kada se gleda odozdo ka svetlu. Apropo tvoje konstatacije da je svetlo slabo je i činjenica da se pojavljuje brao alga po pesku nešto manje po staklu. Tako da def ide još 5m led rasvete. Kada sve stavim na papir koliko sam platio led traku, alu kanalice, stakla da pokrijem vodu i staklo da zalepim led traku plus napajanja još malo dodaš i kupiš profi rasvetu. Tako da svima ko čita ovo toplo preporučujem da se ne zajebu kao ja i da stave na gomilu 150e ili ti 16000dinara+ kupe lepo profi led ravetu i preskoče maltletiranje koje sam sam sebi zadao. Inače stakla su me izašla 3000 din, led traka i alu kanalice 3000 din, napajanje sam imao starom, novo je oko 1000din plus što trebam da dokupim još alu kanalica i rgb trake što će me koštati oko 5000 jer će mi trebati i kontroler i napajanje. Sve u svemu osvetlenje će me izaće oko 11000 ili ti približno 100e. Pritom nikad ne može biti to to kao profi rasveta drugo greje ubija. Tako da ću imati ozbiljne probleme leti.