----------------------------------- Vladimir95 Čet Mar 30, 2023 1:58 pm ----------------------------------- Nije problem sto je on 100w, svakako ide leto i nemas problem, jedino je slab za tu kolicinu vode i bice konstantno ukljucen da bi zagrejao.. O tome ti i pricam, prvenstveno led trake tog tipa nisu namenjene za akvarijume pogotovu ne biljne. Ukoliko zelis LED opciju, moj ti je savet LED cipovi od 3w koji se ne greju i imas da ih nadjes u raznim lumenima i bojama, RGB led trake nisu resenje po meni, to ti je vise za neke druge stvari, za akvarijume iz dosadasnjeg iskustva su se najbolje pokazali LED cipovi od 3W i od njih napravis traku i konzolu i uzivas. Sto se tice podloge, 5cm nije lose ali nije ni nesto previse, moglo je tu jos podloge u zadnji deo akvarijuma, prednji je okej da bude 4-5 cm ali ako planrias bas biljni akvarijum pozeljno je jos podloge. Ne verujem da si ubacio pogresnu zemlju ako si citao kako ostali ljudi to rade, to sto se pojavljuje po povrsini je normalno i redovnim izmenama vode ce se "verovatno" resiti. Pogotovu dok cikliras akvarijum treba da menjas cesce vodu sobzirom da imas zemlju ispod. Posto vec imas zemlju potrebne su i biljke da to sve pokupe a koliko vidim ti ih nemas tako da nisi trebao mozda ni da pokreces cikliranje dok ne nabavis biljke i sve lepo posadis dok nemas vodu. Za taj akvarijum potrebno ti je nekih 60-80 LED cipova od 3W, dimer da kontrolises svetlost u pocetku i da sve lepo rasporedis, imas raznih jacina i boja kao sto sam vec napisao, bilo koji elektricar ce lagano povezati, tvoje je posle da smislis haubu. Polako sledeci put sa ulaganjem novca, ovo je velika litraza da bi se "zezao" sa njom. Da se ja pitam ubacio bih malo jacu pumpu za vodu takodje. Ja to racunam kolicina vode * 5 sto je u tvom slucaju 1750l/h a nece skoditi ni malo jaca od te.. Srecno i samo polako, strpljenje je pola posla u ovakvim situacijama.