----------------------------------- Bojan95 Sre Jan 30, 2019 2:07 am ----------------------------------- Ajde da ti odgovorim i na ova gore pitanja..mozda se javi kasnije i neki iskusniji akvarista da cujes jos neko misljenje. 1. Taj kanister je po mom misljenju jako slab za tu tvoju litrazu. Pogotovu ako je marke Atman koji i sam koristim. Imam Juwel rio 180L sa njegovom fabrickom unutrasnjom pumpom i ona ima protok od 600L/h sa kojom sam prezadovoljan jer je mlaz vode na izlazu poprilicno jak i lepo talasa povrsinu. Posto prostor za filter materijal u Juwel akvarijumima nije veliki odlucio sam da pojacam filtraciju sa kanisterom Atman EF4. Po specifikacijama njegov protok je 900L/h. U praksi mlaz vode na izlazu cevi kanister filtera mnogo je slabiji u odnosu na ovu Juwelovu unutrasnju pumpu. Takodje vremenom taj protok se smanjuje jer se creva prljaju i moraces cesto da ih cistis da bi zadrzao dobar protok. Ja creva nisam cistio 6 meseci i protok je opao za bar 50%. Nisam bas zadovoljan ovim Atmanom i iskreno nikad ga vise ne bih kupio. Tako da ti savetujem da za tu litrazu trazis bolje resenje. Eheim i JBL kanisteri nisu jeftini pa bi ti Sump mozda najbolje resenje za tu lizrazu ako za njega imas mesta. Filter materijal je u redu, ali ako se odlucis za veci kanister ili Sump imaces i vise mesta pa ces moci jos nesto da dodas. 2 Ako se povrsina vode talasa u odgovarajucoj meri ne treba ti vazdusna pumpa. Ja je ne koristom, ne koristim ni rasprsivac. 3 nisam siguran koji broj neonki da ubacis. To nek ostane tebi sam da odlucis. Imamo pribliznu litrazu i ja u mojih 180L imam: -15 barbus tetrazona ( tiger, green, albino) -15 razbora espei -4 rubin ksifo - 4 titeje - 4 paleatusa - 3 Ancija i 5 nerita puzeva To je po meni za moju litrazu maksimum pa sad ti na osnovu toga sam iskombinuj kako ti odgovara. Mozes ih kombinovati sa svim tetrama, video sam ih i sa skalarima i zivorotkama. Ja sam hteo da ih kombinujem sa tetrazonama ali su bile jako agresivne prema njima pa sam umesto njih uzeo esepi razbore i njih Barbusi uopste ne konstatuju.