----------------------------------- Skybuffalo Sre Jan 30, 2019 11:06 am ----------------------------------- 1.Filter je slab po meni ali bi mozda mogao da se provuces uz odgovrno menjanje vode, manji broj riba i dosta biljki. Atmani su za nase uslove dobri ali moras da cists filter svaki mesec dana,a svaki drugi mesec creva i filter.Takodje ako imas atman zamenio bih creva i stavio obicno kvalitetnije bastensko crevo.Fabricka su previse kruta za ciscenje. Ako pod rapsprsivac podrazumevas sprej bar (cev sa rupama) onda ti ne treba vazdusna pumpa.Ali nece ni skoditi. 2Sto se riba tice tvoj je akvarijum, samo ako imas neke zelje bolje napisi ovde pa da ti neko kaze slazu li se ili ne slazu za svaki slucaj.Moj je savet samo umereno da krenes sa oboje da ostavis sebi mesta za premisljanje.Ne mora sve odjednom. :D A sad nesto sto bi voleo da ja izmenim da pocinjem svoj akvarijum iznova. Ogranicio bih se na jednu jatnu ribu.Da sto vise moze da stane jer znantno dobijaju na licnosti. Recimo da imam tvoj akvarijum stavio bih jedan Echinodorus(red flame ili leine bar), umereno spiralis i probao bih Eleocharis parvulu ako moze zbog svetla, rasporedio da ima dosta mesta za plivanje, uzeo bih jednog skalara (ako ti je akvarijum dovoljno visok), 30 neonki (postepeno bih ih ubacivao po par komada). Onda bih sacekao 3-4 meseca i stavio par ramireza ili apistograma. SAggitaria je dobra ali menja visinui i korov je.Mnogo ima posla oko nje. Izbacio bih vatu imas slab protok a ona u kanister filterima nije dobra po mom misljenju.Napunio bih sundjerom i keramikom.I ja sam stavio u taloznik ispod korpica bio kugle (ti bi mogao zeolit ako ne utice na protok), nije mi smanjilo protok nimalo a volim da natrpam sto vise filter materijala ako ne usporava.