----------------------------------- IVANRO Čet Nov 08, 2018 4:36 pm ----------------------------------- Da bi imao kozice moraćeš da se rešiš trihogastera gotovo sigurno, takođe kongo tetre. Možeš da zadržiš to jato kraljevskih i mislim te dijamant tetre ako ih lepo vidim. Uz dobro ubiljen akvarijum kozice će da prežive i da se razmnožavaju bez problema ali će im trebati vremena da dostignu određeni broj jer će i neonke i bilo koja riba koja može da im pojede mlade sigurno da ih lovi. Kraljevske neonke znaju da jure i odrasle kozice i da ih ubijaju ali u gustom rastinju koze mogu gotovo sve izazove da prežive. Moj savet je da prvo pustiš da se bilje lepo razgrana, ako se dobro sećam rekao si da ćeš da menjaš postavku i da hoćeš tepih bilje, kad se biljke lepo razmašu i ima dovoljno mesta za skrivanje dodaš jedno 20-30 kozica (obavezno dok je svetlo ugašeno) i sve trebalo da bude u redu. Na tvom mestu bi zasadio gomilu biljaka i zadržao kraljevske neonke i dokupio kasnije još koju, takođe bi zadržao dijamant tetre i dodao još bar 6-7 komada, što veće jato to je bolje. Kupio bi i tri sijamska algara a ako akvarijum lepo uraste postoji šansa da zadržiš i trihogastere ali oni lagano mogu da pojedu odraslu kozicu pa sve zavisi od njih samih kakvi su i da li će besomučno da ih love ili će povremeno da pojedu koju. Uglavnom u dobro ubiljenom akvarijumu kozice mogu da prežive i žive normalno sa dosta riba i a ribe će da im održavaju broj. Kozice kad se smeste i kad krenu da se razmnožavaju malo vrsta tih manjih riba može potpuno da ih iskoreni. Neko je ovde uspeo čak i da ih čuva sa barbusima ali to je već ekstremni sport. Iz mog iskustva sve jede bebe kozice, rodostomusi i whitefin tetre hoće i odraslu da raskomadaju ako kozica krene da pliva u vreme hranjenja ili kad su tetre u raspoloženju da love isto tako iz mog iskustva kozice se toliko razmnožavaju da jednostavno ništa od mojih riba nije uspelo da ih ozbiljno ugrozi.