Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 akvarijum 32l pocetnik Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Čet Jan 19, 2012 4:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Post clana bekony je mogu slobodno da kazem, nesto najlepse i najpoucnije sto sam ikada procitala o gajenju riba! Taj ceo stav i razmisljanje ganulo me do koske, tako i ja isko kontam stvari ali ovakav literarni talenat.... Cool odusevljena sam!! Very Happy Blago ribama koje dospeju u tvoj aq, imace najbolje namere coveka koji ih drzi, a samim tim i najbolje uslove za zivot.


Pandora, potpuno se slazem sa tobom, ne znam prosto kako doci u stanje svesti da sunes ribu u kanalizaciju
Mada sam ja opet u drugom extremu a to je plakanje kad riba umre i sl., sto opet nije zdravo.

Lucky09, zelim ti svu srecu sa aq, i prati savete ovih preiskusnih ljudi, bice sve dobro. Nazalost, ljudi iz pet shopa ti nisu izasli u susret (nemam pojma zasto?), al isledeci put probaj sa oglasima na forumu u rubrici "Poklanjam", "Zamena" ? Probaj tako sa slakarima, vise ce ljudi videti nego na temi...

R.I.P. algaru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 19, 2012 4:49 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

lucky09
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2011
Poruke: 55
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Jan 23, 2012 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od danas imam problem sa tetrom, jedna je iste simptome imala i za 2-3 dana uginula, evo video koji sam snimio pa pogledajte... ja ne znam sta uzrok moze da bude, neka bolest ne znam...

[youtube:ae6550a020]http://www.youtube.com/v/n3GtFMDdWHc[/youtube:ae6550a020]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
branko.shane.pavlovic
Akvarista



Registrovan: 06 Jan 2012
Poruke: 75
Lokacija: Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Feb 01, 2012 11:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam akvarijum par litara veci od ovog o kome je tema. takodje sam pocetnik. raspitivao sam se ali sticajem okolnosti nisam uspeo da organizujem sve kako sam nameravao od pocetka.
da ne davim. problem je sto mi se voda posle menjanja (za nepun dan) zamuti nekim belicastim muljem, izgubi onu pocetnu prozirnost i to mi bas ide na zivce. pokusao sam i sa praznjenjem akvarijuma, te sad imam samo belu kamenu podlogu, pumpu, grejac i ribice, ali se problem ponovo javlja. moze li neki savet?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 01, 2012 11:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ta zamućenost se javlja kod ne cikliranih akvarijuma, traje dan-dva i prođe, ako se i dalje pojavljuje, moguće da su infuzorije (sitni mikro organizmi) takođe može da bude i od podloge. Koji su to beli kamenčići kao podloga? Koliko je star akvarijum (koliko dugo je u funkciji) koliko riba imaš u njemu, koliko puta hraniš ribe i sa koliko hrane?....... Daj nam neke detaljnije informacije, fotografija bi nam puno pomogla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
branko.shane.pavlovic
Akvarista



Registrovan: 06 Jan 2012
Poruke: 75
Lokacija: Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Feb 01, 2012 12:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

akvarijum je nov. litara 37. star je svega 5 nedelja koliko je i u funkciji. nije cikliran. kamenje je beli teraco, videce se na slici.
ribice: gupike 5
skalar 1
teleskopi 2
cistaci 2
neonke 9

pumpa atman at-f301
hrana jednom dnevno (male crvene granule) kolicina koju ribice pojedu u roku od 2-3 minuta

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 01, 2012 12:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Podloga koju si ubacio u akvarijum nije inertna i može da bude problem u njoj, koristi kvarcni pesak, on je potpuno inertan. Japanke užasno prljaju vodu pa i one mogu da budu uzrok problema ali je po meni podloga osnovni uzrok! Rizla koju si ubacio se uglavnom sastoji od kalcita pa time dodatno povećavaš tvrdoću vode što nikako na odgovara ribama koje gajiš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
branko.shane.pavlovic
Akvarista



Registrovan: 06 Jan 2012
Poruke: 75
Lokacija: Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Feb 01, 2012 12:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imao sam prvo onu kao preporucenu podlogu fabricki pakovanu granulaciju....mislio sam da je ona uzrok...ali se isto desava i sa ovom...
primetio sam da japanke bas dosta podizu podlogu i prljavstinu pa cu najverovatnije morati da ih ukinem...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 01, 2012 12:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda su one uzrok! Japanke nisu akvarijumske ribe i ne bi trebalo da ih držiš u akvarijumu, posebno u tako malom!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
branko.shane.pavlovic
Akvarista



Registrovan: 06 Jan 2012
Poruke: 75
Lokacija: Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Feb 01, 2012 12:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala na savetu...tako cu i da uradim...
jos jedno pitanje.
jel moraju pumpa i osvetljenje da rade non stop ili ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 01, 2012 1:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pumpa naravno mora a osvetljenje samo danju. Dovoljno je 10 sati rada, mada, koliko vidim nemaš biljke u njemu pa može i kraće. Savetujem ti da promeniš podlogu sa i ubaciš neke biljke, ribe će mnogo bolje da se osećaju kada imaš žive biljke!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
branko.shane.pavlovic
Akvarista



Registrovan: 06 Jan 2012
Poruke: 75
Lokacija: Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Feb 01, 2012 1:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok...hvala puno...
da, planiram da ubacujem biljke...neki panj ili kamen...nesto tako... ne bi preterivao sa biljkama...moze neka preporuka , neke nize biljke...tome slicno...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 01, 2012 2:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za početak bih ti preporučio brzo rastuće manje zahtevne biljke koje možeš preseći kada dovoljno porastu, biljke su važan faktor stabilnsti kvaliteta akvarijumske vode jer služe kao svojevrsan "filter".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
branko.shane.pavlovic
Akvarista



Registrovan: 06 Jan 2012
Poruke: 75
Lokacija: Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Feb 01, 2012 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

trebaju mi tacniji nazivi da bi znao sta da trazim???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Feb 01, 2012 2:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na primer nesto od ovoga:

LUR-Ludwigia repens
VAT-Vallisneria tortifolia
VED-Vesicularia dubyana
CET-Ceratopteris thalictroides
HGPO-Hygrophila polysperma
CRWE-Cryptocoryne wendtii
PSS-Pistia stratiotes
HGD-Hygrophila diformis
RCF-Riccia fluitans
HMC-Hemianthus callitrichoides
PGH-Pogostemon helferi
LMA-Limnophila aromatica
TXB-Taxiphyllum barbieri
ALRO-Alternanthera rosaefolia
ELP-Eleocharis parvula

Ove biljke uglavnom brzo rastu i malo zahtevaju, sa njima ces brzo napraviti dzunglu u akvarijumu. Wink

To su uglavnom biljke koje ja planiram za moja 3 nova akvarijuma.

Ako sam neku zaboravio ili omasio nemoj te mi zameriti, radim na zavrsetku mog vodenog sveta pa sam se ubacio na brzaka.

pozdrav svima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 01, 2012 2:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bilo koja vrsta Hygrophila, Egeria, Ludwigia, Valisneria..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License