----------------------------------- Bombadil Pet Maj 22, 2020 8:11 am ----------------------------------- Znaci ne mogu gupike i neonke ?Citao sam da ljudi i u manjim akvarijumima drze ?Kako ne mogu neonke kad su jako male ? Možeš ti da staviš i skalara unutra, ali... Ja sam svoj stav o tome da je akvarijum mali za te ribe izneo pod pretpostavkom da je sve što se sistema tiče dobro. Dakle, i da je filtracija dobra, sistem stabilan, ribe prežive itd. opet je to malo prostora za pomenute ribe. Neonke su jatne ribe koje vole da plivaju, a ne znam gde bi plivalo jato u tom akvarijumu. Gupike su takođe aktivne ribe, a i brzo se razmnožavaju, tako da po meni sve ispod 80l je malo, a da to liči na nešto. Lepota akvaristike, u ovom slučaju uživanje u posmatranju riba, je u tome da neku ribu vidimo u njenom najboljem izdanju. Nije dovoljno da samo preživljava u kutiji sa vodom, nego da ima sve uslove u kojima bi pokazala sve svoje karakteristike: Ponašanje koje je odlikuje, boje, udvaranje, priprema za razmnožavanje... to se sigurno neće videti ako nema prostora koji je potreban.