----------------------------------- Trifke98 Sre Avg 16, 2017 6:43 pm ----------------------------------- Poz i dobrodosao. Dacu ti samo par saveta iz nekog mog licnog iskustva pa sad dali ces ih usvojiti na tebi je. U pocetku gledaj da ubacujes sto vise bilja i na taj nacin suzbijes razvoj alge. To mozda deluje lako ali nije, naročito ne na relativno malim litrazama jer ako se sve prenatrpa malo ce mesta ostati za ribe. Meni licno kod ovakvih low tech akv (slabo osvetljenje, bez hranljive podloge, co2) najbolja varijanta je vijati neki manji razgranat panj i ici sa dosta mikrozoruma, anubija. Pozadina akv gde I je deblji sloj podloge ici sa valsinerijom i ludwigiom. Prednji plan moze da se odradi sa pljosnatim kamenjem i mahovinama poput monosoleniuma, java fern, cak i riccia dolazi u obzir. Sto se tice tehnikalija hang on filteri su ok ali moj topli savet je da uskoro gledas neko bolje resenje jer manjkaju filter materijala. Osvetljenje, diy varijante su ok. Vijaj t5 osvetljenje 6500k i bice ok. Pazi da ne preteras. Puno svetla, a malo bilja bum algi. Sve u svemu uzivaj u tome sto radis jer upravo to je smisao akvaristike. I veruj mi na rec pravices greske, ali jedino tako ces savladati i svatiti neke stvari.Hvala puno na savetima pridrzavacu se toga..:)pozz