----------------------------------- ivan_91 Uto Feb 01, 2022 3:08 pm Akvarijum 450 l ----------------------------------- Pozdrav svima, trenutno imam 125 i 240 l Juwelove akvarijume. Hteo sam da uzmem Juwel 450 ali brzo skontah da to nema preterano smisla ( morao bih odmah da menjam svetlo i filter ). Druga opcija je da mi neko napravi akvarijum, pa da uklopim svetlo i filter. Potrebna mi je pomoc oko izbora svega kao i dimenzija akvarijuma od iskusnijih akvarista :) Dakle, pravim akvarijum oko 450 l. Akvarijum bi bio biljni, od ribica: Neonkice, Gupike, Tetre, Ancistrusi i sl. Dakle ne mnogo riba i ne velike ribe. Moja zamisao je da akvarijum bude bez ojacanja dizmenzija : 165 x 55 x 55 = 500 l. Vodio sam se Riom 450 koji je : 151 x 51 x 66, dakle smanjio sam visinu akvarijuma zarad sirine i dubine. Da li su ove proporcije ok ? Manja visina i zbog svetla koje treba da mi prodre do biljaka u podlozi. Sledeci problem, kako organizovati svetlo za akvarijum ? Hteo sam da uzmem Chihiros WRGB II 120 cm ali je za 45 cm kratko. Da li uzeti jednu od 60 cm i jednu od 90 pa napraviti neki aluminijumski nosac i dobiti tako jednu veliku konzolu ? Filter: Atman c1200 ? Takodje me zanima i kako napraviti poklopac za takav akvarijum ? Kontam da akvarijum mora da ima stakleno poprecno ojacanje pri vrhu ? Pa onda dva staklena poklopca koje se oslanjaju na to? Hvala unapred!