----------------------------------- Bojan95 Sre Feb 02, 2022 5:30 am ----------------------------------- Sto se dimenzija akvarijuma tice, mislim da si odlicno odmerio. Da pravim akvarijum te litraze, mislim da bih uzeo slicne dimenzije. Sirina ( ili dubina, kako ko kaze) od 55 cm je fenomenalna, bukvalno mozes da slozis hard kako god da zamislis. Sto se tice toga da planiras da pravis bez ojacanja, tu vec nisam dovoljno strucan da ti dajem neki konkretan savet, jer nikad nisam lepio akvarijum. Imam jedan bez ojacanja, 112 litara, 8mm debljina stakla. Nisam siguran koliko je bezbedno napraviti toliki akvarijum bez ojacanja, i kolika ti uopste debljina stakla za to treba. Taj Atman cf 1200 ne moze da gura toliku litrazu. Ja na juwelu 180 imam EF4, i nisam siguran da bi mogao sam da ga gura, bez pomoci juwelovog fabrickog filtera. To sto njemu pise da je protok 1100 L/h, ne znaci nista. Protok nije toliki ni kad je filter potpuno cist, a brzo se zaprljaju creva i protok se bukvalno prepolovi. Jedino da kupis takva dva. Haube nisam pravio, ali retko je videti da neka DIY varijanta haube, moze da bude i prakticna i da zadovolji neke estetske kriterijume. Mislim da ces tu imati najveci problem, pogotovu sto imas Juwelove akvarijume koji imaju vrhunske haube, u svakom smislu. Koliko god da se potrudis, siguran sam da neces uspeti da napravis haubu ni priblizno tog kvaliteta, o ostetici i da ne govorim. Razlog zasto ja kupujem Juwelove akvarijume, je upravo ta hauba i kvalitetno led osvetljenje. Filter su im najgori deo akvarijuma. Mislim, ne bih ja da te ubedjujem da opet kupis fabricki akvarijum, imas ih i sam pa znas cime si zadovoljan a sa cim nisi. Za osvetljenje nemam neko konkretno resenje da ti preporucim, pa o tome necu ni da pisem.