----------------------------------- ivan_91 Sub Feb 05, 2022 7:07 pm ----------------------------------- Hvala svima na izdvojenom vremenu ! :) @reduktor, ne mogu da skinem ovaj kalkulator :/ Pogledao sam temu kolege Japonikusa, pise da koristi helialu konzolu. Ja sa njom u Juwel 240 nemam zamerki : https://i.postimg.cc/GmgYM14D/20220205-175007.jpg Fora je sto za manju cenu Juwel akvarijuma i helialux konzole mozda mogu da napravim "bolji" akvarijum za moje potrebe. Ili je to barem ideja. Sa druge strane u 125 imam fabricku Juwel konzolu, isto tretiram bijlke, isti je setup, iste biljke mnogo sporije rastu, manji su listovi i crvene boje dobijam tek pri samom vrhu. Tako da iz mog iskustva, ima dosta razlike izmedju konzole koja se dobija sa akvarijumom i Helialux konzole. Takodje fabricka konzola ne ide od kraja do kraja akvarijuma, nego ima 10-ak cm praznog prostora pre nego sto svetlo zapravo krece, i dobijam strane akvarijuma gde sam jako ogranicen biljkama koje mogu da rastu sa tako malo svetla :/ Mozda i nije kraj sveta, al mi ide na zivce jako :D @Baia: Nemam problem sa algama i balansom akvarijuma, 240 Juwel sam uspeo da startujem sa gomilom biljaka bez ikakvih perioda algi, mutne vode i slicno sto ide prilikom cikliranja i prvih par meseci akvarijuma. Ekspert svakako nisam ni blizu, al msm da sam pohvatao te osnovne stvari, i znam da primetim kada nesto nije u balansu. Pozdrav