Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum 55L - potencijalni problem Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ct32




Registrovan: 21 Jan 2021
Poruke: 0
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 21, 2021 8:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav ljudi, čitam forum već dugo, spremao sam se i naselio svoj akvarijum od 55L pre nekih mesec dana.

Pokušaću da budem što kraći.

Sipao sam vodu i stavio preporučenu dozu EasyLife preparata, filter je radio 7 dana i tada sam ubacio prve ribe: borca mužjaka, 4 tetre, čistača (koji je uginuo sutradan iz meni nepoznatog razloga, koliko god da su bili loši uslovi, mada ja mislim da nisu uopšte, nadam se da ne može riba da ugine posle samo jednog dana) i 3 gupike.

Vremenom sam dodavao ribe, možda 2-3 na nedelju dana, ali o tome ću detaljnije malo posle.
Naime, kao što rekoh, iz meni nepoznatog razloga, čistač je prvi dan uginuo, dok su ostale ribe bile prilično aktivne. Vodu menjam - 20-30% jednom nedeljno i dodajem preporučenu dozu preparata koji neutrališe hlor.

Posle 10tak dana su se pojavile bele tačke na telu nekoliko riba, to sam rešio Costapur kapima protiv parazita i postepeno povećavajući temperaturu (do 28 stepeni). Kada su ribice bile izlečene, dodao po jednu narandžastu i crnu japanku, dva algara, 2 tetre, 2 barbusa i jednu kozicu.

Pre dodavanja barbusa, jedno jutro mužjaku gupike je falilo pola repa. Sutradan sam posmatrao i primetio da barbusi jure japanku i grickaju joj rep, njoj je takođe nestao dobar deo repa pa me zanima da li postoji još neki uzrok zbog kojeg bi to moglo da se dešava ili je gotovo sigurno da su barbusi to uradili?
Jedna gupika(ženka) kojoj ništa nije faillo, barem na oko, takođe je uginula.

Barbuse sam prebacio pre 2 dana u drugi akvarijum i od tada je stanje nepromenjeno.
Temperatura u akvarijumu je 24 stepena.

Da li sam pogrešio u odabiru riba, ili u nečemu drugom? Bilo kakav savet je dobrodošao.

Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 21, 2021 8:18 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

ct32




Registrovan: 21 Jan 2021
Poruke: 0
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 21, 2021 8:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Evo slika akvarijuma, da vidite šta imam od filtera,biljaka,ukrasa i kako to izgleda.

Da li imam previše riba na 55 litara?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
skendro1
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2018
Poruke: 30
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Čet Jan 21, 2021 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Barbusi, gotovo 100 % . Inace ne preporucuje se drzanje barbusa sa ribicama koje imaju tako da kaze izduzenija peraja tipa japanke, gupike, skalari,borci... jer imaju tu osobinu da im grickaju peraja. Doduse nikada nisam imao barbuse pa ovo ne govorim iz licnog iskustva , nego o onome sta sam procitao raznoj u literaturi. Mada ima sigurno i drugih iskustava ,ali eto ja kazem ono sta sam citao ovih 35 godina koliko se bavim akvaristikom/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Jan 21, 2021 9:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moras malo da proučiš koje ribe idu sa kojim, barbusi i borac mogu da ti prave problem ostalim ribama, a kozica je verovatno vec upokojena
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ct32




Registrovan: 21 Jan 2021
Poruke: 0
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 21, 2021 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije, živa je kozica i svakodnevno izlazi Smile da li su ostale stvari koje sam naveo u redu, što se tiče temperature za ribice koje trenutno imam u akvarijumu, menjanja vode, filtera koje sam ubacio?

Apsolutno svaki savet ili kritika su dobrodošli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Čet Jan 21, 2021 11:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je i taj akvarijum kupljen gde i ovaj?

http://www.akvarijum.org/forum.....hp?t=27380
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
ct32




Registrovan: 21 Jan 2021
Poruke: 0
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 21, 2021 11:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cvrc ::
Da li je i taj akvarijum kupljen gde i ovaj?

http://www.akvarijum.org/forum.....hp?t=27380


Deluje mi da nije. Ovaj ima sivi okvir, dok je kod mene crn i malo drugačiji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ct32




Registrovan: 21 Jan 2021
Poruke: 0
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 26, 2021 10:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juče sam izmerio pH vrednost vode i iznosi 8.0.

Da li je pametno da tretiram vodu i smanjim pH na manju vrednost ili je 8 prihatljivo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ct32




Registrovan: 21 Jan 2021
Poruke: 0
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 25, 2021 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav ljudi, evo me ponovo sa novim problemom i potrebna mi je pomoć Sad

Čitao sam već o tome, ali da objasnim o čemu se radi - borac ima blago naduven stomak, ponaša se najnormalnije, veseo je, nije prehranjen i nadam se da nema dropsy. Da li bi moglo nešto drugo da bude, obzirom da povremeno spadne nadutost, pa se vrati ponovo?

Evo i slike.

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License