----------------------------------- ct32 Čet Jan 21, 2021 8:18 pm Akvarijum 55L - potencijalni problem ----------------------------------- Pozdrav ljudi, čitam forum već dugo, spremao sam se i naselio svoj akvarijum od 55L pre nekih mesec dana. Pokušaću da budem što kraći. Sipao sam vodu i stavio preporučenu dozu EasyLife preparata, filter je radio 7 dana i tada sam ubacio prve ribe: borca mužjaka, 4 tetre, čistača (koji je uginuo sutradan iz meni nepoznatog razloga, koliko god da su bili loši uslovi, mada ja mislim da nisu uopšte, nadam se da ne može riba da ugine posle samo jednog dana) i 3 gupike. Vremenom sam dodavao ribe, možda 2-3 na nedelju dana, ali o tome ću detaljnije malo posle. Naime, kao što rekoh, iz meni nepoznatog razloga, čistač je prvi dan uginuo, dok su ostale ribe bile prilično aktivne. Vodu menjam - 20-30% jednom nedeljno i dodajem preporučenu dozu preparata koji neutrališe hlor. Posle 10tak dana su se pojavile bele tačke na telu nekoliko riba, to sam rešio Costapur kapima protiv parazita i postepeno povećavajući temperaturu (do 28 stepeni). Kada su ribice bile izlečene, dodao po jednu narandžastu i crnu japanku, dva algara, 2 tetre, 2 barbusa i jednu kozicu. Pre dodavanja barbusa, jedno jutro mužjaku gupike je falilo pola repa. Sutradan sam posmatrao i primetio da barbusi jure japanku i grickaju joj rep, njoj je takođe nestao dobar deo repa pa me zanima da li postoji još neki uzrok zbog kojeg bi to moglo da se dešava ili je gotovo sigurno da su barbusi to uradili? Jedna gupika(ženka) kojoj ništa nije faillo, barem na oko, takođe je uginula. Barbuse sam prebacio pre 2 dana u drugi akvarijum i od tada je stanje nepromenjeno. Temperatura u akvarijumu je 24 stepena. Da li sam pogrešio u odabiru riba, ili u nečemu drugom? Bilo kakav savet je dobrodošao. Hvala.