Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum 70 litara pocetak Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
lucky09
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2011
Poruke: 55
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2019 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drugari. Evo posle duuuze pauze kretoh sa klincem da pravimo u kuci jednu mini oazu. Za pocetak smo se odlucili za kupovinu fabrickog juwel primo 70 akvarijuma. U njemu je unutrasnji filter i led rasveta 8w. Dimenzije akvarijuma 61x31x44 70 litara.
Danas brzinski kupljen i postavljen kvarcni sljunak i po neka ne zahtevna
Biljka i naravno panj koji nece odmah da potone pa smo ubacili mini stenu sa ulice kako bi spustili panj na dno.
Trenutno akvarijum je u fazi cikliranja pa polako ne zurimo sa ribama.
U planu nam je neki par krupnije ribe mozda skalar i jato neonki sa njima nismo jos sigurni.

Evo par slika prvog dana akvarijuma pa svaki savet i sugestiju prihvatamo u vezi izgleda postavke i u vezi buducih stanovnika ovog akvarijuma ( koje bi ribe najlepse izgledale i dosle do izrazaja u ovom akvarijumu )

Inace odusevljeni smo za sada Smile


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2019 9:48 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

lucky09
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2011
Poruke: 55
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2019 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lucky09
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2011
Poruke: 55
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2019 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lucky09
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2011
Poruke: 55
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2019 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mogu da postavim slike vece od 250 kb nedozvoljava mi forum.
Recite mi da li prilikom cikliranja akvarijuma treba da mi bude otvoreno crevo za vazduh da bi bili mehurici ili je dovoljno samo filter da bude ukljucen?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2019 10:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Predlozio bih da dok se to nije sve sleglo, izvadis sve to, stavis hranljivu podlogu.Bolje sada da to uradis jer su usta akvaristi uvek gladna i uvek zeli nesto novo da doda.Da mozes kasnije da dodas i neku zahtevniju biljku.
Imas kod sponzora sajta neku koja nije previse skupa a mozes i neku firmiranu.Naravno, ako ne zelis hranljivu nije neophodno ali i nezahtevne biljke bi ti bolje rasle.


U tom slucaju bi malo pomesao dodas par Rotala rotundifolia, par Ludwigia palustris za malo crvene boje, par Limnophila sesiliflora, popunis zadnju polovinu akvarijuma.

Napred mikrosorum ili mahovinu zakacis za panj, i tepih od staurogyne repens.Sve ti to relativno jednostavno za uzgajanje.



Ako ne zelis da stavljas podlogu kad se panj natopi mozes da ga postavis i neki bolji polozaj i zalepis na njega anubije,mikrosorume, Bucephalandre.


Od ribica bih te preporuci da uzmes obicne neonke (ne kraljevske), dvadesetak komada, ne bih stavljao skalare ili nesto vece da imao mesta za sto vece jato neonki.Sto vece jato (naravno u okviru kapaciteta akvarijuma) to je njihovo ponasanje zanimljivije.Sa nima dobijas i boju i licnost i sve.Nisu previse zahtevne ako odradis cikliranje kako treba, postepeno ih ubacujes, i imas dobru filtraciju.

I stavis 7-8 corydoras pandi recimo one lepo izgledaju, jedan dva komada nerite puzeva.


Nisi pominjao imas li grejac, i ne vidim dobro jel ti to zlatna ribica?

Ako jeste zlatna ribica grejac ti nije potreban ali onda ne bi bilo pametno da ubacujes jos nesto od ribica( mozda jos jednu zlatnu uz odgovorno menjanje vode).Mislim mozes da radis sta god zelis ali povecavas sanse da ona ugine, dete place i ostalo sto ide sa tim.




Iscitaj ove teme ako vec nisi.
http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lucky09
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2011
Poruke: 55
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2019 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetu. Videcu uskoro za hranljivu podlogu ne znam nisam siguran jer bi mi to zahtevalo vecu odgovornost i brigu za biljke i komplikobanije odrzavanje akvarijuma. Hteo bih nesto jednostavno za odrzavanje a efektno, jer nemam bas previse vremena zbog posla.
Panj cu sigurno bolje postaviti kada se dobro natopi vodom. Japanka je ubacena cisto eksperimentalno.
Imam grejac 50 w koji se nalazi u sklopu filtera i temperatura podesena na 25 stepeni.
Uzecu u obzir predlog za ribice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Woodoo
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2017
Poruke: 12
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 20, 2019 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skybuffalo ::
Od ribica bih te preporuci da uzmes obicne neonke (ne kraljevske)

Koji je razlog za obične pre kraljevskih?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Feb 20, 2019 10:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema razloga osim sto su manje.Samim tim vise moze da ih stane, i jato izgleda mocnije.A zapravo je svejedno moze bilo koja tetra (crvene fantomke, pristele su njam) al eto za neonku se ljudi obicno zalepe iako ja je licno ne volim jer mi je crna neonka zadivljujuca.

A preporucio sam samo nju da bi Laki izbegao sindrom Nojeve arke (od svake vrste po dve tri).I sam sam napravio takvu gresku na pocetku i sad mi je zao.Gledam onih mojih sedam rhodostomusa kako skladno plivaju zajedno i kako bi dobro izgledalo da su samo oni recimo i da ih ima vise.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lucky09
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2011
Poruke: 55
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Feb 20, 2019 5:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li prilikom cikliranja akvarijuma temperaturu vode da ostavim na 25 stepeni ili mogu da ugasim grejac???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Feb 20, 2019 6:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ostavi.Toplija temperatura omogucava brze cikliranje.I sto vise kiseonika brze stvaranja korisnih bakterija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_nis
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 408
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Čet Feb 21, 2019 11:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skalari i neonke su meni vrh. Ili red devil skalari + ksifo ili crni skalari + plavi ksifo...
Nije tako malo 70l a akvarijum je visok sto pogoduje skalarima.
Poz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lucky09
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2011
Poruke: 55
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Feb 26, 2019 3:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Konacno drvo je potonulo i voda je bistra. Jos je faza cikliranja, ne zurimo sa unacivanjem ribica. Vodu menjam na 4 dana po 30% , temperatura 26 stepeni. Nadam se da negresim za sada.
Recite mi da li nonstop vazduh da koristim da izbacuje mehurice ili da zatvorim dotok vazduh da ostavim samo filter pumpa radi. Malo zvuk nekada smeta.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lucky09
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2011
Poruke: 55
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Feb 26, 2019 3:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_nis
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 408
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Uto Feb 26, 2019 6:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja gasim nocu zbog zvuka nekad. Dok god nije prenaseljen akvarijum nece biti problema
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Uto Feb 26, 2019 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda bio mogao sa cevi za vazduh da skines to fabricko i da namontiras kameni rasprsivac.Sitniji mehurici i tisi rad.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License