----------------------------------- lucky09 Uto Feb 19, 2019 9:48 pm Akvarijum 70 litara pocetak ----------------------------------- Pozdrav drugari. Evo posle duuuze pauze kretoh sa klincem da pravimo u kuci jednu mini oazu. Za pocetak smo se odlucili za kupovinu fabrickog juwel primo 70 akvarijuma. U njemu je unutrasnji filter i led rasveta 8w. Dimenzije akvarijuma 61x31x44 70 litara. Danas brzinski kupljen i postavljen kvarcni sljunak i po neka ne zahtevna Biljka i naravno panj koji nece odmah da potone pa smo ubacili mini stenu sa ulice kako bi spustili panj na dno. Trenutno akvarijum je u fazi cikliranja pa polako ne zurimo sa ribama. U planu nam je neki par krupnije ribe mozda skalar i jato neonki sa njima nismo jos sigurni. Evo par slika prvog dana akvarijuma pa svaki savet i sugestiju prihvatamo u vezi izgleda postavke i u vezi buducih stanovnika ovog akvarijuma ( koje bi ribe najlepse izgledale i dosle do izrazaja u ovom akvarijumu ) Inace odusevljeni smo za sada :) http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_775302801_680CF8F7-27B8-4001-A22B-38EB6EBE36A3.jpeg ----------------------------------- lucky09 Uto Feb 19, 2019 9:54 pm ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_775303022_71030D64-E7CA-4586-B53F-428C03CB5E1B.jpeg ----------------------------------- lucky09 Uto Feb 19, 2019 10:00 pm ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_387651561_FE13805E-D683-4EFD-81BE-5F020B6FA30B.jpeg ----------------------------------- lucky09 Uto Feb 19, 2019 10:13 pm ----------------------------------- Ne mogu da postavim slike vece od 250 kb nedozvoljava mi forum. Recite mi da li prilikom cikliranja akvarijuma treba da mi bude otvoreno crevo za vazduh da bi bili mehurici ili je dovoljno samo filter da bude ukljucen? ----------------------------------- Skybuffalo Uto Feb 19, 2019 10:31 pm ----------------------------------- Predlozio bih da dok se to nije sve sleglo, izvadis sve to, stavis hranljivu podlogu.Bolje sada da to uradis jer su usta akvaristi uvek gladna i uvek zeli nesto novo da doda.Da mozes kasnije da dodas i neku zahtevniju biljku. Imas kod sponzora sajta neku koja nije previse skupa a mozes i neku firmiranu.Naravno, ako ne zelis hranljivu nije neophodno ali i nezahtevne biljke bi ti bolje rasle. U tom slucaju bi malo pomesao dodas par Rotala rotundifolia, par Ludwigia palustris za malo crvene boje, par Limnophila sesiliflora, popunis zadnju polovinu akvarijuma. Napred mikrosorum ili mahovinu zakacis za panj, i tepih od staurogyne repens.Sve ti to relativno jednostavno za uzgajanje. Ako ne zelis da stavljas podlogu kad se panj natopi mozes da ga postavis i neki bolji polozaj i zalepis na njega anubije,mikrosorume, Bucephalandre. Od ribica bih te preporuci da uzmes obicne neonke (ne kraljevske), dvadesetak komada, ne bih stavljao skalare ili nesto vece da imao mesta za sto vece jato neonki.Sto vece jato (naravno u okviru kapaciteta akvarijuma) to je njihovo ponasanje zanimljivije.Sa nima dobijas i boju i licnost i sve.Nisu previse zahtevne ako odradis cikliranje kako treba, postepeno ih ubacujes, i imas dobru filtraciju. I stavis 7-8 corydoras pandi recimo one lepo izgledaju, jedan dva komada nerite puzeva. Nisi pominjao imas li grejac, i ne vidim dobro jel ti to zlatna ribica? Ako jeste zlatna ribica grejac ti nije potreban ali onda ne bi bilo pametno da ubacujes jos nesto od ribica( mozda jos jednu zlatnu uz odgovorno menjanje vode).Mislim mozes da radis sta god zelis ali povecavas sanse da ona ugine, dete place i ostalo sto ide sa tim. Iscitaj ove teme ako vec nisi. http://www.akvarijum.org/forum/sve-vezano-za-akvarijum-t5845.html ----------------------------------- lucky09 Uto Feb 19, 2019 10:52 pm ----------------------------------- Hvala na savetu. Videcu uskoro za hranljivu podlogu ne znam nisam siguran jer bi mi to zahtevalo vecu odgovornost i brigu za biljke i komplikobanije odrzavanje akvarijuma. Hteo bih nesto jednostavno za odrzavanje a efektno, jer nemam bas previse vremena zbog posla. Panj cu sigurno bolje postaviti kada se dobro natopi vodom. Japanka je ubacena cisto eksperimentalno. Imam grejac 50 w koji se nalazi u sklopu filtera i temperatura podesena na 25 stepeni. Uzecu u obzir predlog za ribice. ----------------------------------- Woodoo Sre Feb 20, 2019 12:05 am ----------------------------------- Od ribica bih te preporuci da uzmes obicne neonke (ne kraljevske) Koji je razlog za obične pre kraljevskih? ----------------------------------- Skybuffalo Sre Feb 20, 2019 10:14 am ----------------------------------- Nema razloga osim sto su manje.Samim tim vise moze da ih stane, i jato izgleda mocnije.A zapravo je svejedno moze bilo koja tetra (crvene fantomke, pristele su njam) al eto za neonku se ljudi obicno zalepe iako ja je licno ne volim jer mi je crna neonka zadivljujuca. A preporucio sam samo nju da bi Laki izbegao sindrom Nojeve arke (od svake vrste po dve tri).I sam sam napravio takvu gresku na pocetku i sad mi je zao.Gledam onih mojih sedam rhodostomusa kako skladno plivaju zajedno i kako bi dobro izgledalo da su samo oni recimo i da ih ima vise. ----------------------------------- lucky09 Sre Feb 20, 2019 5:51 pm ----------------------------------- Da li prilikom cikliranja akvarijuma temperaturu vode da ostavim na 25 stepeni ili mogu da ugasim grejac??? ----------------------------------- Skybuffalo Sre Feb 20, 2019 6:02 pm ----------------------------------- Ostavi.Toplija temperatura omogucava brze cikliranje.I sto vise kiseonika brze stvaranja korisnih bakterija. ----------------------------------- vlada_nis Čet Feb 21, 2019 11:17 am ----------------------------------- Skalari i neonke su meni vrh. Ili red devil skalari + ksifo ili crni skalari + plavi ksifo... Nije tako malo 70l a akvarijum je visok sto pogoduje skalarima. Poz ----------------------------------- lucky09 Uto Feb 26, 2019 3:29 pm ----------------------------------- Konacno drvo je potonulo i voda je bistra. Jos je faza cikliranja, ne zurimo sa unacivanjem ribica. Vodu menjam na 4 dana po 30% , temperatura 26 stepeni. Nadam se da negresim za sada. Recite mi da li nonstop vazduh da koristim da izbacuje mehurice ili da zatvorim dotok vazduh da ostavim samo filter pumpa radi. Malo zvuk nekada smeta. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_110799125_A54BE152-EB65-477A-BA36-DC22378FB1B6.jpeg ----------------------------------- lucky09 Uto Feb 26, 2019 3:30 pm ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_77559390_76B87363-1E5B-4F00-A5BA-B8F6BD12F3CD.jpeg ----------------------------------- vlada_nis Uto Feb 26, 2019 6:34 pm ----------------------------------- Ja gasim nocu zbog zvuka nekad. Dok god nije prenaseljen akvarijum nece biti problema ----------------------------------- Skybuffalo Uto Feb 26, 2019 9:12 pm ----------------------------------- Mozda bio mogao sa cevi za vazduh da skines to fabricko i da namontiras kameni rasprsivac.Sitniji mehurici i tisi rad. ----------------------------------- lucky09 Uto Feb 26, 2019 10:17 pm ----------------------------------- Svidja mi se ideja. Samo ne znam kako bih to mogao izvesti sa ovom postojecom filter pumpom, ili bi morao da kupujem dodatnu pumpu samo za kamenu aeraciju??? ----------------------------------- Skybuffalo Uto Feb 26, 2019 10:56 pm ----------------------------------- Da, ako bi stavio kameni rasprsivac, treba ti pumpa.I taj crni deo koji uvlaci vazduh treba da bude potpuno van vode. Moze li taj filter da se pomera? Ako ga pomeris na gore malo tako da izlazna cev bude blize povrsini, i ne treba ti cev za vazduh, bitno je samo da se povrsina vode talasa. ----------------------------------- lucky09 Uto Feb 26, 2019 11:16 pm ----------------------------------- Ok. To sam i uradio. Pomerio filter blizu povrsine vode i sad se lepo voda talasa. Vazduh sam zatvorio. ----------------------------------- Skybuffalo Uto Feb 26, 2019 11:20 pm ----------------------------------- Jel zvuk odgovara sada? ----------------------------------- lucky09 Uto Feb 26, 2019 11:22 pm ----------------------------------- Daaa. Nema zvuka :) ----------------------------------- Skybuffalo Uto Feb 26, 2019 11:29 pm ----------------------------------- Super.Taj panjic je bas lep u tom polozaju, zalepis na kamenje mikrosorume, popunis prostor njime, malo mahovine na panj cekas ribicone i posle samo odrazavanje.Super ce to biti.Sa srecom. :D ----------------------------------- lucky09 Sre Feb 27, 2019 12:06 am ----------------------------------- Hvala puno drug. Uzecu u obzir predloge pa obavestavam ovde sa slikama kada za to dodje vreme. ----------------------------------- lucky09 Čet Feb 28, 2019 12:02 pm ----------------------------------- U supljinu panja ubacen microsorum pteropus ( mada cini mi se da je ogromna biljka za moju postavku) i lava kamen sa mahovinom od novina. Planiram jos malo mahovine da vezem za panj. Da li mislite da je ovo za pocetak ok sto se postavke tice? Da li jos nesto dodati oduzeti? Evo slika kako sad izgleda http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_91255775_F383330C-DE0D-41B3-B43F-B29D972805F4.jpeg ----------------------------------- lucky09 Čet Feb 28, 2019 12:03 pm ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_110810587_583A8EA9-F016-45AB-9B50-A9713BF1FB1A.jpeg ----------------------------------- lucky09 Čet Feb 28, 2019 12:08 pm ----------------------------------- Imam utisak da od ovolikog microsoruma da ce ribicama smetati tj manje mesta za plivanje ----------------------------------- Skybuffalo Čet Feb 28, 2019 1:30 pm ----------------------------------- Ima mesta cini mi se.Mozda da stavis mikrosorum u ovu pokotinu kod dve grane.A mozes ceo panj da pomeris blize zadnjem staklu ako ti se cini da ima malo mesta. :) Ta biljka ispred, koja je? Lici mi na anubiju ali ne vidim dobro. I ta skroz levo lici na kriptu neku. ----------------------------------- lucky09 Čet Feb 28, 2019 1:59 pm ----------------------------------- Pokusacu malo da bolje rasporedim. Napred biljka je nana a ove druge su neke kripte. Da li smem super lepkom neku mahovinu da zalepim na panj? ----------------------------------- Bombadil Čet Feb 28, 2019 2:12 pm ----------------------------------- Može super lepak za lepljenje mahovine na panj, samo da bude tanak sloj i da je mokra mahovina stalno. ----------------------------------- Skybuffalo Čet Feb 28, 2019 2:24 pm ----------------------------------- Samo da znas, vecina kripti naraste otprilike kao glavica zelene salate, sporo ali ce stici do te velicine, lakse ti sve to sada rasporediti. Kao sto rece Bomba, i lepak za koji provereno znam da ne steti je obican superlepak u gelu (Cijanoakriln). Mozes i strunom za pecanje, naneses u tankom sloju pa obomotaS. ----------------------------------- sputnik8 Čet Feb 28, 2019 2:56 pm ----------------------------------- lucky09 - lep napredak za poččetak, ubaci još kamena kao dekoraciju (sa njim možeš čuda praviti u akvarijumu), napravi neki reljef, biće lepše, usput pogledaj na youtube ima na tone aquaskeypa pa možda upotrebiš neku caku ili varijantu kod sebe. Pozdrav ! ----------------------------------- Bombadil Čet Feb 28, 2019 3:39 pm ----------------------------------- Ja lično bih taj panj okrenuo tako da mu vrh bude u gornjem uglu kod filtera, pa da se spušta ka sredini, a u podnožju nabacao kamenčiće da naprave prelaz sa panja do podloge. Mikrosorum nije preveliki i neće smetati ribama, ne brini, čak će im biti korisno mesto za skrivanje. Da, za lepak nisam napisao da je najbolji u gelu, običan je nezgodniji, sklizne sa drveta. Gel se lako kontroliše, ostaje baš tu gde si ga naneo. PAZI PRSTE!!! :) koristi rukavice, sigurno ćeš da se zalepiš :) ----------------------------------- Skybuffalo Čet Feb 28, 2019 3:40 pm ----------------------------------- I da, i tu nanu bih stavio na taj panjic.Ali opet, samo gledaj sta prija tvom oku. :) ----------------------------------- lucky09 Čet Feb 28, 2019 7:53 pm ----------------------------------- Nisam znao da nana moze bez podloge da se razvija. Ako je tako onda bi je zakacio negde za panj. ----------------------------------- Skybuffalo Čet Feb 28, 2019 7:56 pm ----------------------------------- Moze ona (njen rizom) i ne bi smeli da budu prekiveni peskom.I sto kaze kolega pazi Prste. :D :D ----------------------------------- lucky09 Sre Mar 06, 2019 12:51 pm ----------------------------------- Pozdrav. Evo malog update. Ubaceno 10 neonki vec 3 dana sve ok, razigrane su i krecu se u jatu. Tako da se nadam da je cikliran akvarijum. Voda je perfektno bistra. Danas idem u kupovinu jos 10 neonki i 5-6 corydoras pandi i 2 komada skalara. I to je to. Nazalost ovde u Valjevu nema nigde nerita puzeva. Sta bi mogao za ciscenje algi da kupim umesto puzeva. Evo slike trenutnog stanja http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_193983684_9AC5E77F-2C89-4E5A-9991-BFE6B97599FB.jpeg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_172429943_614A3088-1DA0-43E7-8640-51486D0D71A7.jpeg ----------------------------------- lucky09 Sre Mar 06, 2019 12:52 pm ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_155186956_BAD2D146-495F-4917-A794-388B580B3B75.jpeg ----------------------------------- lucky09 Sre Mar 06, 2019 12:55 pm ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_310373947_56FFA80C-5AAD-4420-B9F2-3AE0B83BFA00.jpeg ----------------------------------- Skybuffalo Sre Mar 06, 2019 1:29 pm ----------------------------------- Mozda ti je dva skalara previse (kad su stariji mogu biti poveliki), kad im je tesno mogu da budu agresivni, postoji mala sansa i da jedu neonke .Ako ga bas zelis mozda je sigurnije da uzmes jednog. Recimo mogao umesto skalara da uzmes Trigoahster leri ili da sacekas malo pa da stavis par apistograma, borca, Ili 1 muzjaka + dve zenke gupija ili isto takav odnos molija ili platika (imas razlicite sare tako da neces oskudevati u boji).Moli jedu i alge.Mislim da ti je bilo sta to sigurnije na duge staze. Preporucio bih ti i da sacekas par dana jos pre ubacivanja.Da se stabilizuju ove koje si vec ubacio, da ne bi bilo skokova losih cestica u vodi.Za algari ti nece pomoci puno algari, neki su lepi, i zanimljivi ali oni vise poliraju akvarijum nego sto mogu da rese stvarni problem sa algama, a on se nece javiti kad se akvarijum balansira, sazreli, ne preteruje u broju ribica i hranjenju. Ako zelis dobri algari su otocinclusi (koji su malo kljakavi), molike, amano kozice, obicne kozice, anticitrusi (njega ne bih stavljao).Amazonci nisu losi a lepi su, narastu veliki i daju zanimljivost akvarijumu.Ne bih uzimao vise od jednog. U svakom slucaju, tvoj je akvarijum, ti radis sta hoces, ali sto vec broj riba, bolja filtracija je potrebne, cesce ciscenje... Verovatno si zauzet covek i mislim da je bolje da pocnes polako sto se tice broja riba, da smanjis odrzavanje i glavobolje na minimumu. ----------------------------------- Skybuffalo Sre Mar 06, 2019 1:31 pm ----------------------------------- Inace ova cubica mahovine je bas slatka. :oops: ----------------------------------- IVANRO Sre Mar 06, 2019 1:51 pm ----------------------------------- Uopšte ti nije pametno da nakon tri dana od kad si dodao 10 neonki dodaš bilo šta a tek ne 17-18 riba, to ti je siguran korak u probleme. Dodati 18 riba u jednom danu nije pametno ni da je u pitanju stabilan sistem te veličine a ne u sveže cikliran akvarijum. Sačekaj još i postepeno dodaj a ne odjednom. I kolega je u pravu za skalare, velike su to ribe za taj akvarijum. Takođe je u pravu za filtraciju, što više riba to bolja filtracija treba a pritom ti nemaš biljke u toj meri da mogu da pomognu filtraciju. Konkretno taj filter nije za više od 15 riba, više od 20 ni u ludilu, koristio sam ga čak i dodao bolje filter materijale i jednostavno to nije dovoljno ako ne planiraš da se razbiješ od menjanja vode i održavanja. Moj savet je da sačekaš. ----------------------------------- lucky09 Sre Mar 06, 2019 2:16 pm ----------------------------------- U redu. Malo sam se i ja zaleteo sa ubacivanjem riba, vidim sve ok, voda kristalno cista, ribice vesele pa reko to je to. Sacekacu sa ribicama jos neko vreme taman da napravim lepu kombinaciju. Mozda ostanem samo sa neonkama, videcu. Uglavnom poslusacu savete vas iskusniji. U interesu mi je da to lepo izgleda i da naravno nema mnogo cimanja oko odrzavanja. Hvala Vam puno ----------------------------------- Skybuffalo Sre Mar 06, 2019 3:07 pm ----------------------------------- Ma samo polako i strpljivo i kao sto kasez pravis kombinaciju kakvu zelis.Recimo kad sam uzimao borca, zaletim se i uzmem nekog obicnog.Dve nedelje kasnije prolazim pored radnje da kupim hranu, unutra borac u pet boja, bolji od mog dva puta. :D ----------------------------------- lucky09 Sre Apr 17, 2019 3:23 pm ----------------------------------- Pozdrav. Promenuo sam podlogu i zasadio neke biljke za pocetak. Voda je jos malo mutna od sadjenja biljaka. Sa ribicama da kucnem u drvo sve ok. Nikakvih problema nije bilo. Evo par slika pa recite mi da li nesto da menjam u vezi rasporeda sadjenja. U pozadini je ludwigia rubin i u sredisnjem delu oko panja je bacopa. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_57611382_9B2485D4-814F-42FE-86EA-2861F5D559C8.jpeg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_518502446_9A9F7D5B-3368-4998-84F5-64E667208D57.jpeg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_57611384_F758541A-F258-4FC3-A63C-59AC8CF37F85.jpeg ----------------------------------- IVANRO Čet Apr 18, 2019 10:16 am ----------------------------------- Moj jedini savet ti je da taj desni kamen približiš blago ulevo tipa 1-2cm samo da ga još malo odaljiš od stakla a onda panj gurneš skroz do njega udeno i onda levi kamen približiš panju, delovaće kompaktnije jer ovako sve malo izgleda razbacano. Panj ima da postane glavna tačka koja se vidi pa će filter manje da se primećuje i kamenje će da bude zajedno uz panj pa neće da stvara distrakciju kao sad da moraš da gledaš levo, desno i centar da bi video svu dekoraciju. Ne znam da li me razumeš. Uglavnom to je sve na tebi jer je tvoj akvarijum samo ti dajem savet kako ja mislim da bi lepše izgledalo jer bi dekoracija postala celina na koju bi fokusirao pogled a onda bi se i filter manje primećivao. Što se tiče biljaka dobro si zasadio a bakopu možeš i skroz uz staklo u zadnjem planu da zasadiš slobodno jer raste baš visoko. ----------------------------------- lucky09 Čet Apr 18, 2019 11:20 am ----------------------------------- Da da razumeo sam te. Slazem se sa tobom i poslusacu tvoj savet. Hvala ----------------------------------- IVANRO Čet Apr 18, 2019 12:46 pm ----------------------------------- Neonke izgledaju super i još kad se bilje razraste biće to odlično. Možeš kasnije da nađeš i neko bilje srednjeg rasta tipa neke kripte da staviš po sredini akvarijuma. Ili neke lake tepih biljke tipa Helanthium tenellum green(ili Echinodorus tenellus green kako je još zovu) koja bi bez problema rasla bez CO2 i sa lošijim svetlom, sporo ali bi rasla svejedno i popunila bi dobar deo prednjeg i srednjeg plana. To ti je sve samo ideja za kasnije a ima tu još dosta opcija neko drugi možda predloži neke druge biljke ili ideje itd, ovo sad izgleda super i samo nastavi. ----------------------------------- lucky09 Čet Apr 18, 2019 3:27 pm ----------------------------------- Ok. Hvala na predlozima. Reci mi samo foto period na koliko da drzim zbog biljaka. Sada palim svetlo oko 07h a gasim oko 20h. ----------------------------------- IVANRO Čet Apr 18, 2019 4:46 pm ----------------------------------- Nemoj duže od 10 sati, zbog algi. Od 8-10 sati dnevno je po meni idealno, neki imaju svetlo i 12 sati dnevno ali ja držim na 8 i po sati kod mene npr a držao sam na prethodnim akvarijumima i na 10 sati. I kupi tajmer obavezno ako već nemaš pa nek tajmer pali i gasi svetlo uvek u isto vreme. ----------------------------------- lucky09 Čet Apr 18, 2019 5:24 pm ----------------------------------- Ok. Hvala ----------------------------------- Doksas Čet Apr 18, 2019 6:15 pm ----------------------------------- Lep pocetak komsija :) Ja bih ti preporucio da uzmes tajmer za svetlo, imas kod kineza 400-500 din kosta, nastelujes neki fotoperiod, mozda i sa pauzom , ja licno u novom aq idem svetlo od 13-17h pa 2 sata pauza pa od 19-23h. 8 sati je sasvim dovoljno za pocetak dok se to ne stabilizuje sve.Kroz neko vreme mozes postepeno da dignes i do 12 sati ukupno svetla ali nemoj preko toga ici kao sto ti je i Ivan rekao. U Dusanovoj imas amazonce puzeve, mislim da su 50 din komad, preporucio bih ti 2 komada da ubacis odlicni su cistaci i prelepo izgledaju u akvarijumu. ----------------------------------- lucky09 Pon Apr 29, 2019 9:12 am ----------------------------------- Hristos Voskrese http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_103768126_EEA5C5BF-2B2B-4F69-8AF1-69A0C7D225AF.jpeg ----------------------------------- Skybuffalo Pon Apr 29, 2019 11:31 am ----------------------------------- Vaistinu voskrse.Lepo to izgleda.Jesi li imao problema nekih? ----------------------------------- lucky09 Pon Apr 29, 2019 12:57 pm ----------------------------------- Komso, bio sam u Dusanovoj nema vise puzeva. Imao 5 komada i prodao isti dan kada je i dobio. Za sada da kucnem u drvo nisam imao pronlema nikakvih osim 2 kraljevske neonke koje su mi uginule nakon promene vode. Biljke super napreduju. ----------------------------------- lucky09 Ned Maj 05, 2019 9:19 pm ----------------------------------- Pozz. Evo malo da osvezim temu sa trenutnim stanjem akvarijuma. Za sada biljke super napreduju. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_259513948_A89A9A42-37B2-4FED-9CAF-EA5489C0DFC1.jpeg A evo i jedne slike mog borca koji se sa neonkama odlicno slaze. Tj i neprimecuje ih vec samo se sepuri i ogleda :) http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_57669774_EDE4AB32-3F71-4096-928F-6963B97219A9.jpeg ----------------------------------- IVANRO Pon Maj 06, 2019 12:47 pm ----------------------------------- Svaka čast, jako lep akvarijum. Brzo si od apsolutnog početnika došao do veoma lepog biljnog akvarijuma. Samo nastavi i samo polako. ----------------------------------- lucky09 Pon Maj 06, 2019 4:01 pm ----------------------------------- Hvala Ivanro. Uz pomoc Vas iskusnih sa ovog foruma dosta sam naucio i dosta ste mi pomogli. Malo sam se potrudio i zaista je lepo ispalo. Sada je uzivanje. ----------------------------------- Skybuffalo Pon Maj 06, 2019 4:36 pm ----------------------------------- Bice to jos lepse kad se sve razraste.SAda je divno.