----------------------------------- Vladimir95 Ned Mar 05, 2023 12:28 am Akvarijum 90*28*50 ----------------------------------- Pozdrav ljudi, nije me dugo bilo i vidim da je nazalost forum dosta izgubio na popularnosti ali se nadam da ima jos ljudi koji prate sve ove lepote i znanja koja su drugi ljudi sirili nesebicno. Upravo sam narucio akvarijum dimenzija 90*28*50 koji ce doci na jedan sank u dnevnoj sobi (morala je ova dimenzija). Sto se tice vodenog stuba, ici ce na visinu 40, ostalih 10 je hauba. Dakle oko 100 litara vode stim sto je filter unutrasnji sa zazorom tako da u njega ide otprilike 10ak litara, jedna mala komora za talog, oko 10cm za pumpu i ostatak za filter masu. E sada moze malo vase pomoci sto se tice opreme, vidim da se za rasvetu sve vise koriste LED trake pa me zanima vase misljenje o tome (bice biljni akvarijum).. Koju biste pumpu stavili u ovaj akvarijum, koji grejac, podlogu? Jos ne znam sta cu od riba ubaciti pa moze i tu neka preporuka :) Toliko za sada pa kada stigne akvarijum idu prve slike