Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum bolan v.2 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Jul 07, 2019 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a evo i YT


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jul 07, 2019 9:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Dec 08, 2019 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene poceo mrest skalara.
Jedan par se izdvojio, nisu od iste vrste, predpostavljam da to nece biti problem.
Za sada oba roditelja cuvaju ikru.


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Dec 09, 2019 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ala si ti ovo skockao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Dec 10, 2019 11:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam baš zadovoljan izgledom biljaka. Još uvek lutam u tom polju.
Eksperimentišem sa raznim biljkama, tražim onaj "look", koji će da se zadrži malo duže.
Jedina konstanta su mi ona dva velika kamena i korenje.
Sačekaću do proleća, pa ću u renoviranje, možda se vratim i barbusima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Dec 19, 2019 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali update.
Pored trimovanja propalih listova, uklonio sam neke biljke koje su gušile akvarijum


Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Dec 29, 2019 11:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zamenio sam sijalice na Juwel konzoli, koje su bile u upotrebi dve godine.
Ubacio sam Arcadia Plant pro 45w i JBL Solar Natur Ultra 45W.
Napravio sam dve fotografije telefonom, na brzinu,zbog poredjenja. Uživo je razlika više nego očigledna.
P.S. voda je malo mutna, jer sam slikao nakon hranjenja, a i alge se vide na staklu.

Stara rasveta
Image


Nova rasveta
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Jan 05, 2020 7:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jedna novogodisnja


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Jan 13, 2020 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacio sam par Stiphodona M+Ž i prilično su vredni.

Ženka
Image

Mužjak
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Jan 13, 2020 12:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Jan 13, 2020 12:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Jan 20, 2020 1:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo sam si napravio posla , kad mi djavo nije dao mira.

Image

Samo sam hteo da veliki kamen sa desne strane da prebacim levo. A onda je sve pocelo da se ratura i na kraju sam dobio ovo.
Nazovimo ga "Kreativni HAOS"

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Jan 20, 2020 1:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako sam ovo radio noću, nisam imao snage da se bas previše posvetim preslagivanju.
Ovo što vidite je radjeno čuvenom metodom "ofrlje".
Početkom februara ću na odmor, pa ću se malo više posvetiti postavci, a do tada tražim inspiraciju.

Image

Ideja mi je da koliko god mogu prekrijem filter, i da kompozicija krene od vrha leve strane i da se spušta ka sredini ili malo bliže desnoj strani.
Razmišljao sam da filter prekrijem nekim imitacijama drveta ili kamena, nešto poput Juwel 3D pozadina, ali za to bi morao da ispraznim celi akvarijum, a to bi da izbegnem
Na netu sam viđao neke akvarijume koji imaju deblje grane vertikalo postavljene pa ostavljaju utisak kao drveće raste iz njih, ali njima ne bi mogao da sakrijem celi filter,a da ne izgledaju previse simetrično.
Takođe jedna od ideja je da oko filtera (sa prednje i bočne strane) naslažem kamenja raznih dimenzija u kombinaciji sa granama, nešto kao što trenutno izgleda, samo malo lepše Smile

Svaki predlog,savet je dobrodošao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tomsonbg
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2016
Poruke: 13
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 22, 2020 12:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo. Ja, mislim da bi pomeranje u levo kao sto je sada sa mozda kojim kamenom ili debljim panjem pokrilo veci deo filtera i to bi bio pun pogodak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Feb 29, 2020 7:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poslednje fotografije pred VELIKO renoviranje


Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sub Feb 29, 2020 8:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Crna laga bas gusi anubiu.Lep akvarijum,jos moss da pokrije hard i top.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License