Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum bolan v.2 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Jul 24, 2021 2:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo ste mi mene ishvalili, ali džaba.
Upao sam u neki haos na poslu, pa mi se radovi na akvarijumima sveli na čisto dolivanje vode (i to kad zalivam cveće) i hranjenje ribica.
U međuvremenu se pogostemon istopio, a pojavilo se milijardu puževa. Nisam imao helene, a ribice sam hranio na svaka tri dana, tako da mi nije jasno odakle toliku puževi. Da li su oni uzrok propadanju pogostemona, ne znam.
Image
Image

Ove dve fotografije su sa početka juna meseca, kada se pogostemon još držao.

Od drugara sam dobio još helena, tako da se stanje sa puževima malezijcima sredilo.
Uz helene sam dobio i 15 tetri, koje izgledaju ogromno u odnosu na moje barbuse.

Trenutno stanje akvarijuma je ovako.

Image
Image
Image

Ni manji akvarijum sa kozicama nije ništa bolji
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jul 24, 2021 2:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Ned Jul 25, 2021 2:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovaj mali s kozicama meni izgleda super, malo ocistis staklo eventualno, nista mu ne fali. Mozda si drugacije zamislio al ukusi su razliciti Very Happy u vecem ove gmo tetre bas fino izgledaju i lepo popunjavaju vodu pa u kilavi pogostemon niko nece gledati Very Happy mada ni ceo akv ne izgleda toliko lose sad, a kad ti prodje frka na poslu uvek mozes da zasuces rukave i napravis kako si ti hteo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Avg 27, 2021 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Helferi je potpuno nestao, kao da ga nikada nije bilo.

Image


A od kad sam ubacio više helena, imam groblje puževa.

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Avg 27, 2021 8:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razmišljam o tome , da opet krenem ispočetka.
Da akvarijum bude u nekom minimalističkom stilu, samo panj , ovih par kamenova, nane,bolbitis u pozadini i možda microsorum.
Razmišljam da umesto ovih šareniša ubacim par diskusa, ali otom potom. Moram da vidim kakve uslove traže.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Dec 05, 2021 1:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam dugo nista kacio, nema nekih promena osim sto sam ubacio par novih vrsta.
Black palmeri 10 kom
i Bleading heart tetra 5 kom


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Jan 16, 2022 3:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uhh totalno si posustao sa biljkama...zasto?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Jan 23, 2022 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naišao takav period.
Pogostemon se totalno istopio.
Bilo je nekih pokušaja sa drugm biljkama
- Hydrocotyle tripartita japan
- Marsilea hirsuta
- Nomaphila stricta compact
ali mrka , kapa, samo se Nomaphila zadržala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Jan 23, 2022 11:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Muke starog akvarijuma.... Ili bolje reci sazrele postavke. Sve je stabilno ali se ispostilo i za dalji napredak biljaka sad se treba dovijati raznim metodama djubrenja. I ja sam trenutno u slicnoj fazi ali sam ubacio djubrenje i vratio biljke i akvarijum u zivot. Nadam se da ces i ti uskoro da se trgnes, uvek si imao lepe postavke i aranzmane. Bacicu jednu slicicu slicicu trenutnog stanja na moju temu cisto da pokusam da te stimulisem da se pokrenes😉
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Jan 23, 2022 11:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A evo ti jedna slicica pogostemona od pre 2 meseca Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Jan 23, 2022 11:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne sedaj mi na muku Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Jan 23, 2022 12:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne ne, ovo je samo stimulans da ulozis novi trud i rad. Iskustva imas dovoljno Smile Kada sam skontao da mi intenzivan rast bilja samo stvara probleme, selektovao sam biljke koje trpe slabije svetlo i krenuo u tom smeru, sto se kaze, da malo odmorim. Naravno tu je jos vazda nekih biljaka koje traze jace svetlo kao sto su recimo Pogostemon, rotundifolia ili bakopa bonsai....kako se vec zove ali i one ce biti sigurno zamenjene kasnije kada intenzitete svetla oborim jos vise. Eto predlazem ti da krenes u tom smeru i da od akvarijuma ponovo napravis centar svoje paznje samo ako za to imas vremena....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Jan 23, 2022 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Ovo je trenutno stanje.
Od biljaka tu su:
- Microsorum
- Blobitis
- Nane raznih veličina
- Nomaphila stricta compact
- Alternanthera sp mini (par izdanaka, trenutno sakriveni kod filtera)

Od živog sveta tu su
- bleeding heart tetre 19 kom
- barbusi zeleni 4 komada
- barbusi tetrazone 15 malih i 3 veća u skoro pa mresnoj veličini
- black palmeri 8 komada
- otocinclus 2 kom
- cory aeneus i elegans 6-7-8 komada, ne mogu da ih prebrojim sakriveni su u biljkama
- 3 hasemanija nane ostale od prethodnih postavki
- i jedan ancistrus starosedelac, tu je od osnivanja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Jan 23, 2022 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Image

Na poslednjoj slici se lepo vidi u kakvom su stanju nane, par komada po obodima ima crnu algu, ali nestaju polako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Jan 23, 2022 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Jan 25, 2022 9:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da da da, pa nisi ni ti naivan, polako dobija novu formu. Ostaje ti samo da pojacas malo te spororastuce biljke i da uzivas u razultatima. Ako budes listao moju temu videces da me je problem sa crnom algom takodje pokosio neposredno nakon startovanja postavke. Sve mi se inficiralo pa sam svu dekoraciju povadio i tako ostavio. U tom momentu akcenat sam prebacio na ribice pa sam djubrenje totalno prekinuo. Posle vise meseci crna cupava je nestala i to je to... Vise je nema. Nadam se da ponovno djubrenje nece dovesti do disbalansa koji ce njoj pogodovati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License