----------------------------------- bolan970 Sre Mar 11, 2020 9:36 pm ----------------------------------- Dok čekam nedelju kada stiže Tropica substrat od 5lit, seo sam da otprilike napravim raspored biljaka, pa reko da podelim sa vama. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_71997935_biljke.jpg 1 - Hygrophila polysperma sunset 2 - Normaphila Stricta compact 3 - Anubias nana (iz stare postavke ) 4 - Alternathera sp mini 5 - Pogostemon helferi (20-25 pelcera) 6 - Anubias gracilis 7 - Microsorum (iz stare postavke) 8 - Aponogeton longiplumulosus (iz stare postavke) Razmišljam sam da iza panja gde su biljke 6 i 7 ubacim još nešto, npr par stabljika Hygrophile (1) ili Lobelie cardinalis, samo se bojim da ne ugušim Microsorume, Nane i Aponogeton. Opet, sa druge strane sve navedene biljke su spororastuće, neće ih biti previše a u podlozi će biti 5litara substrata, ne bih hteo da mi buknu alge od neiskorišćenja podloge. Sledeći problem koji moram da rešim su puževi. Ubaciću nerite sa kojima sam oduševljen kako rade posao u kocki sa kozicama, ali ne želim da mi se zapate malezijci i barski puževi, koje ću sigurno preneti preko biljaka , što mojih što kupljenih sa strane. Da li mogu nečim da tretiram biljke pre ubacivanja da budem siguran da nema jajašca od puževa? Gledao sam malo po forumu na temu hipermangana, ali sam uglavnom nalazio recepte za dezinfekciju od raznih bakterija i bolesti.