----------------------------------- bolan970 Uto Jan 31, 2023 1:25 am ----------------------------------- Ovo je stanje posle 3 sedmice. Svetlo sam palio uglavnom uveče oko 18 pa negde do 22-23h. Vikendom sam palio malo ranije. Nisam mogao da oostavim samo jednu sijalicu, jer ova Juwel konzola neće da radi samo sa jednom sijalicom. "Crvena" sijalica je svakako na izmaku snaga pa i nije strašno. CO2 radni non stop, drop čeker pokazuje da je na normalnom nivou. Vazdušna pumpa je i dalje u funkciji. Staklo,voda i podloga su malo braonkasti, zbog panjeva. Sigurno će im trebati još par meseci da prestanu da puštaju boju. Nane i microsorumi se polako oporavljaju, ipak su bili u kofi skoro dva meseca. U planu mi je da sledeći vikend ubacim nove sadnice, uglavnom manje zahtevnih vrsta. Tada ću da malo usisam akvarijum,da pokupim ovu sluz od panjeva i braonkastu prašinu koliko može. Umesto hranjive podloge ću probati onaj eksperiment sa rastvorom djubriva i špricom. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_119651455_IMG_3000.JPG