Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum i dekoracija Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2011 3:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nadam se da ce se neko opet zainteresovati za moj aq. Smile

Naime, stanje je ovakvo, ribice su zive, zdrave, vesele, biljke stoje. Mopani panj je pustio svoju boju, sto me malo nervira (znam da neko pokusava da dobije ovu boju u aq), ali doci ce sve na svoje. . . Imam problema sa identifikovanjem ribica. Em mi net nesto zakucava pa ne mogu da ih nadjem u bazi, em nisam slusao dobro prodavca. A voleo bih da znam naziv svake vrste. Za korydorase znam, oni su tu od prvog dana formiranja akvarijuma, takoreci domacini Smile Gupi mogu bez problema da prepoznam, jer sam ih imao kao klinja. Zatim, ancitrusi, to su likovi koji se zalepe za staklo ili kamen Smile i vrlo su gotivni (sto bi rekli mladi Very Happy ), jedan veliki zuti puz (mislim da sam cuo da se zovu jabucari), i imam par malih puzica (cija kucica ide u spic, kao koplje). Ostale 3 vrste, od kojih imam po 5 i 6 ribica, ne znam kako se zovu. Zato sam okacio slike, pa ko ima volje, vremena i znanja Smile da mi pomogne. Takodje, voleo bih da znam kako se zovu biljke sa ovih slika.

Obecavam da cu ubuduce slusati na casu, i da cu svakoj sledecoj ribicu i biljci znat naziv.


Sutra, odlazim u prodavnicu, sa namerom da uzmem ribice zbog kojih sam i hteo ovaj aq, neonke. Sticajem okolnosti sam uzeo ovo sto sada imam, ali nisam se pokajao, sve su jatne ribice i jako su lepe. Znaci hteo bih na sve ovo, da dodam neonke. I imam veeeeeeeeeeliku zelju, da razbijem monotoniju jatnih ribica, jednim lepim borcem, i njegovom ruznijom polovinom Very Happy

Voleo bih da se javi neko sa savetom i kritikom ako je potrebno.







Image


Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2011 3:59 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2011 4:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja znam za ove sa trece slike da se zovu "tetra serpa" jer ih imam i ja 5 kom. A za ostale nisam siguran jer su ti slike malo lose pa ako bi to mogao necim malo bolje da slikas al vidi mozda ce neko iskusniji da ih prepozna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2011 6:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Bio, kada si rekao sepra, zazvucalo mi poznato. I ja se nerviram zbog fotografija, koristim Samsung S8000 Jet, za video je car, ali mu fotografije nisu bas jaca strana. Probacu sa SonyEricsson-om ubuduce, mozda bude bolje. Ovako sve nekako bledo, a aq uzivo izgleda jako lepo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Čet Okt 13, 2011 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

niko vise izgleda ne posecuje ovu temu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sub_Zero
Akvarista



Registrovan: 03 Sep 2011
Poruke: 88
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Čet Okt 13, 2011 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da nema potrebe za takvim komentarima. Po meni komentari takvog tipa "niko ne posecuje temu" " molim vas hitno mi treba odgovor" |zar niko nema neki komentar" i slicno tome. Onaj koga zanima pogledace i ako ima potrebu prokomentarisace a ako nema cekace da odradis nesto novo pa ce tada komentarisati ako ima potrebu za to. Ne mogu ljudi pratiti jednu temu i davati komentare na svakih 15 minuta. To je neko moje misljenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Čet Okt 13, 2011 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, onda cu probati sa nekim drugim forumom, jer mi zaista treba pomoc, nov sam u ovome, hvala svima u svakom slucaju. . . pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sub_Zero
Akvarista



Registrovan: 03 Sep 2011
Poruke: 88
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Čet Okt 13, 2011 11:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne moras odmah da pretis napustanjem jer ovde ima dosta korisnih informacija i nije ti forum kriv nego sam ti ja kriv. Ali ako realno pogledas 2/3 foruma je u temam "hitno", "molim za pomoc, samo brzo", "zar se nikome ne svidja moj aq", zasto niko nece da komentarise moj aq" ili "sta da stavim kao dekoraciju i koje biljke". Svako ima svoj ukus, svako radi po svome, mi ostali korisnici smo tu da dajemo sugestije i kritike pa ko prihvati prihvatio je. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pet Okt 14, 2011 10:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samim tim sto ti vise niko nista ne komentarise znaci da za tim nema potrebe. Receno ti je sve sto treba da uradis, a svi saveti koji ti trebaju kao pocetniku su dati u ostalim temama tako da stvarno nema razloga za ljutnjom i napustanjem foruma. Smile

Akvarijum je lep, sve si uradio kako treba, jos samo da zalepis foliju i onda gledaj i prati kako se sve dalje odigrava, prati da li ti se pojavljuju alge, da li su ribice zdrave itd.

Od biljaka koje imas u akvarijumu ova visoka koja ti je u zadnjem planu pored grejaca je Amazonka (Echinodorus paniculatus).
Ne mogu sa slika da prepoznam ostale, al mislim da imas jos jednu ovakvu biljku (iza rasprsivaca) i mozda ona ispred filtera.
Na trecoj slici se vidi Anubias nana (sirokolisna biljka iza zbuna mahovine), a ta mahovina je cini mi se Javanska mahovina.
Na istoj slici levo od mahovine u prednjem planu ti je rekao bih Cryptocorina undulata.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Pet Okt 14, 2011 12:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fiber hvala, i SubZero nisi ti kriv niti forum, malo sam juce planuo, jer ne znam nazive ribica i biljaka, pa ne mogu da ih nadjem u bazi i proverim sta su, ko su, i koji parametri im najvise odgovaraju, i jer mi je mala zenkica ancistrusa uginula, (tj nasao sam je polumrtvu na dnu, a kasnije je uginula), ne znam zasto. Ostale ribice su ok, zivahne, tetre su u jatu i obozavaju da se smeste u delu aq gde struji voda iz filtera, i verovatno uzivaju u tome plivajuci "uzvodno", ima samo jedna mala, koja ponekad izadje iz jata i ode da se druzi sa gupikama Smile. Gupike i ribice kojima ne znam ime, sa prve i poslednje slike (eto razloga sbog koga sam se malo iznervirao Smile) sa crvenim repom, obicno provode vreme na "dosadnoj" strani aq. Ribice sa druge slike "preskacu" filter, tj zalete se sa dna uz otpor vode, i kada dodju do vrha, samo skliznu sa druge strane, i vrate se da cekaju u redu na novu voznju, mada sam danas primetio da slabije to rade, dosadilo im valjda Smile Koridorasi vredno rade, i stalno vrsljaju po dnu. Muzijak ancistrusa je ziv, uglavnom je zakacen na mopani panj, sada sam ga video na zadnjem staklu pored rasprskivaca. Doduse, zenkica je stalno bila zakacena za filter, i ne verujem da se mnogo pomerala odatle. Nisam obracao paznju i mislio sam da je to normalno. Za sada necu nista od ribica dodavati dok ne vidim razvoj dalje situacije. A ono sto moram uraditi jeste, da cu kupiti hranu za ribe dna, citao sam da su spiruline, ako se tako kaze, dobre za ancistruse. Stvarno ne znam zasto je uginula.

P.S. ne mogu da se oprostim od nje jos, evo je u casi ispred mene, dok ovo kucam Smile Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 14, 2011 12:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tanichthys albonubes-White Cloud Mountain minnow, kod nas u radnjama su im dali ime Kardinali
malo si pomešao Kontinente sa izborom riba koje trenutno imaš, skupljanje jata na mestu povećanog strujanja vode, ukoliko je to kod tebe normalno svakodnevno ponašanje, kako pišeš-ok. Često može da ukazuje i na pojavu parazita na koži, koji smetaju, pa tako pokušavaju da ih se oslobode. Ovo je samo promedba, povodom uginulog Ancistrusa. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Pet Okt 14, 2011 1:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Krcko, ostaje mi jos jedna vrsta da odgonetnem koja je. Sta cu kada se ne razumem, a prodavci ko prodavci gledaju samo da prodaju, a budala veruje uvek nekom kada ne zna nista. Sto se tice strujanja vode, ne rade to vise, pocele su sa time posto sam ocistio filter, i eno sada plivau po celom aq, mada je meni kao laiku to izgledalo lepo . Sto se tice ancistrusa, bili su priblizno iste velicine kada sam ih doneo, ova sto je uginula, mislim da se nije pomerila rastom, a on je za nedelju dana malo napredovao. Embarassed

Ako je velika greska spajanje vrsta sa razlicitih kontinenata da se ispraviti, mogu pokloniti one koje ne spadaju u "Juznu Ameriku", posto planiram neonke u velikom broju. Znaci tu ne spadaju gupy? I. . .?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 14, 2011 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako malo pregledaš ličnu kartu Very Happy albonubesa, videćeš da su ribe brzih, hladnijih Azijskih planinskih potoka. Ne smetaju oni tu, ali kada si se već opredelio za malo toplije vode...Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Pet Okt 14, 2011 2:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo pregledao, hvala Smile Trudicu se da zadrzim temperaturu na 25-26 stepeni sto ce mislim biti optimalno za sve vrste trenutno u aq. A kasnije ih mozda i poklonim ako budem primetio da predstavlja neki problem njima ili ostalim stanovnicima.

Sto se tice parazita na kozi, da li postoji nesto sto bih ubacio unutra da ih sprecim tj unistim ako postoje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 14, 2011 2:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

" Sto se tice parazita na kozi, da li postoji nesto sto bih ubacio unutra da ih sprecim tj unistim ako postoje? "
Ovo je pitanje na koje ne bi trebalo da prihvatiš ni jedan savet, kao ni za ostale bolesti, dok pouzdano ne znaš dijagnozu. Moja opaska o okupljanju riba kod filtera je samo indicija Tebi da obratiš pažnju na ribe.
Inače, ja lično preventivno ne uzimam lekove unapred dok sam zdrav, pa to ne preporučujem ni ostalima. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Pet Okt 14, 2011 3:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, i jos jednom hvala Smile Ako nesto novo iskrsne, javljam se. . .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License