Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum od 110 litara Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 9:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes kako hoces ali je zgodnije rastresitu filter masu da drzis u dzacicu da bi kasnije mogao odjednom da je izvadis a ne da je skupljas k'o ludi-Saja rukama po filteru.

Akvaklej ti je ekspandirana glina, neki je zbog lepe crvenkaste boje drze i kao podlogu u akvarijum. Jako je porozna pa je idealna za naseljavanje kolonije nitrifikacionih bakterija. Ima je i po cvecarama ali je najpre mozes naci u akvasopovima. Mislim da je ima i na limundu-kupindu a mozda je neko prodaje i preko oglasa. Cena joj je orjentaciono 90 - 100 din za 1 Litar (mozda i jeftinije).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 9:02 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na pomoci.Ovih dana cu to da pribavim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 10:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze li mi ko reci za osvetljenje akv.Na 110L imam2 neonke po 18W.Koliki je najbolji vremenski period da radi ili da li treba praviti neke pauze?Npr da radi 6 sati pa pauza 2 i opet 6 sati da radi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazi, tih 18W ti je definitivno nedovoljno. Na 110 litara moraš da imaš minimum 55W. Prvo pojačaj svetlo, pa tek onda razmišljaj o fotoperiodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Čet Feb 21, 2013 1:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzeto sve:sundjer,vata,bio kugle i ker.psrtenovi.Napravljena dva druga filtera sa 3 komore.Da se osuse lepo i da ostoje dan dva sa vodom pa onda ih stavljam u funkciju.Planirao sam po 250 grama prstenova i po 10 kugli u svaki filter.Nadam se da ce biti dovoljno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Čet Feb 21, 2013 4:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dodata jos jedna neonka tako da sad na 108L imam 54W.Taman 0.5w po litri.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Feb 21, 2013 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Superiška. Kada budeš mogao postavi neku fotkicu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pet Feb 22, 2013 5:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo slika rasvete u slika filtera u pripremi.Znaci u oba akvarijuma sam dodao po jednu neonku tako da sam dobio jacinu svetla u velikom 0.5w a u donjem manjem o7w po litri.Ostalo mi samo da veceras napunim filtere da ostoje u vodi i da proverim dal slucajno nepustaju vodu.Najverovatnije sutra montaza i onda da gledam razvoj ribica i biljaka Smile

Rasveta i filter za manji akv:
Image
Image

Rasveta i filter za v.akvarijum:
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pet Feb 22, 2013 5:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Greska.Filter sa lajsnama je za veliki akv. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Feb 22, 2013 5:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u vezi filtera,pregradno staklo izmedju srednje komore za filter masu i komore gde stoju motorna glava (pumpa) treba da bude kraca 1-2 cm od ukupne visine filtera.U slucaju da se filter masa zapusi dolazeca voda ce preliti preko ivica filtera na pod.Ako je pregrada kraca voda ide do pumpe i bezbedno nazad u AQ
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pet Feb 22, 2013 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam se toga setio.Kad bih mogao nekako na licu mesta da ga skratim da ga neskidam sad....jbg.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sub Feb 23, 2013 9:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas postavljeni i filteri.Evo slike:
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Feb 23, 2013 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad fino izgleda samo mislim da je to malo bioloske filter mase ali nemoj da me drzis za rec prvo isprobaj mozda i gresim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sub Feb 23, 2013 9:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stavio sam 12 kugli i 250 grama k.prstenova.Ako je malo lako se moze dodati Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Feb 23, 2013 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvadi grejač iz komore u kojoj se nalazi pumpa za prepumpavanje vode u akvarijum, i prebaci ga u komoru gde je prelivna cev. Ako dođe do opadanja nivoa vode u filteru grejač će uvek ostati u vodi. U suprotnom, dešava se da ostane na suvom i dolazi do pucanja grejača.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License