Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum od 110 litara Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Feb 24, 2013 6:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nisam ni planirao vise osim 5-6 crnih tetrica da budu u jatu.Bice slika uskoro.I trava se vec razvija.samo kad bih imao neku travu sto raste bas do vrha da je postavim u zadnji neki ugao da ubijem ovu jednaku visinu trave.Reci mi sta konkretno mislis sa unutrasnjoscom akv?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Feb 24, 2013 6:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Feb 24, 2013 6:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa, na ono što se nalazi u njemu...na biljke, ribice i hardskejp. Od skoro imam u mom biljku stargras, i mogu ti reći da mi se mnogo dopada. Formira veliki žbun, i možeš je onda staviti u jedan od uglova.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Uto Feb 26, 2013 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam neku biljku u donjem siri se bas kao zbun.Nju cu negde staviti.Cekam jos koji dan da ubacim lepsi koren v.loze i da ga opet malo sredim.Malo pomoci.Imam utisak da su mi biljke zute od jacine svetlosti.Kad upalim samo jednu neonku od 18w biljke bas izgledaju zeleno a kad upalim sve 3 dal zbog jacine dobijem takav utisak.I dali nekim biljkama moze da skodi svetlost ako je kao kod mene 0.5w/l?
Npr ona biljka sa velikim listovima corybosa mi uvece sklopi listove prema vrhu.Preko dana lepo razgranata a uvece fajront.

Predlozi(sve osim co2,mikro-makro elemenata) ,to nisam nikada stavljao i necu nikada ni da stavljam.I bez toga sam imao bilja izobilja akamoli sa tim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Feb 27, 2013 11:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nekim biljkama je potrebno manje svetla, ali mislim da čak tih 0,5W/l nije dovoljno za biljni akvarijum. Kod mene je svetlo čak 0,8W/l. Neki ljudi čak idu do 1W/l. Moguće da su žute zbog nedostatka hranljivih materija. Pitaj Rainforesta ili Tustu. Oni su ti maheri za biljke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Redzinald
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Okt 2012
Poruke: 228
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Sre Feb 27, 2013 11:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To što ti biljka sklopi listove je normalna pojava kod nekih biljki. Kad odrade proces fotosineze one skupe listove.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
tusta
Akvarista



Registrovan: 14 Sep 2011
Poruke: 346
Lokacija: Pojate

PorukaPoslao: Sre Feb 27, 2013 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na 0,5 W vecina biljaka ce rasti skroz OK, pa cak i zahtevne, naravno ne takvom brzinom kao sto bi rasle sa 1 W ili jace... pa cak i bez hranljive podloge...

Evo akvarijuma kojj funkcionise na 0,5 w bez hranljive podloge ali sa full prihranom, mikro, makro i CO2 ...

Image

Da li isto tako moze bez CO2 i hemije na 0,5 W ? Naravno da moze ali uslov je da hranljiva podloga bude dobro izbalansirana i kvalitetna (ne mora da bude brenderina, mnogo bolje je sve u DIY varijanti) i treba vreme, odnosno kako mi to akvaristi kazemo, da akvarijum sazri, evo akvarijuma u kome se ne dodaje CO2 i nista od hemije i funkcionise odlicno vise od godinu dana ....

Image

Image

Problemkod tvojih biljaka je nedostatak makroelemenata, e sad, da li ces ti pustiti prirodu da vremenom odradi svoje i za to vreme da posmatras kako ti biljke gladuju ili ces nesto preduzeti po tvom pitanju, to je tvoj izbor.

btw
biljkama nikako ne moze da skodi 0,5 W po litru ...

pozdrav ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
tusta
Akvarista



Registrovan: 14 Sep 2011
Poruke: 346
Lokacija: Pojate

PorukaPoslao: Sre Feb 27, 2013 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravih reci, mozda nesto sto je najbitnije u celoj prici, a to je VODA !

Kvalitet vode je od presudnog znacaja za dobar i zdrav rast biljaka, ako je voda losa, mozes da dodajes sve moguce i nemoguce hemije, i babe da mu dovedes da mu baju i popa da mu ocita molitvu ne vredi ti nista Very Happy

A kada je voda dobra, ( a moj kraj vazi za jedan od boljih po pitanju kvaliteta vode za akvaristicke svrhe ) onda ne moras nista ni da dodajes Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sre Feb 27, 2013 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kapiram.Mada ovde kod nas u B.Koviljaci je dobra voda.Mada sve je moguce.REci mi @tusta sta bih mogao da uradim da mi bilje krene nabolje?da vadim pesak i da stavljam neku zemlju ispod neisplati mi se drndati opet akvarium ceo.Kakva je ta prihrana?Hoce li sta pomoci.Da li moram posle nje cesto da menjam vodu kao sto sam procitao negde ili?Ako nije problem pojasni mi malo sta bih mogao da uradim u mom slucaju ,koje imam opcije i kakvi su zahtevi posle tih opcije.Hvala i na onim odgovorima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sre Feb 27, 2013 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U akvarijumima u kojima nemam CO2 i u kojima mi je svetlo na donjoj granici(nekada i ispod 0,5W/l) izbegavam unos hemije kroz vodenu kolonu ili ako bas nekada i dodam to radim u vrlo malim kolicinama i oprezno. Uvek se radije odlucim za dodavanje neke prihrane pod koren biljke jer se nadam da se ona koliko toliko sporije oslobadja u vodu od tecnih djubriva tj djubriva koja se rastvaraju u vodi pa tako dodaju u akvarijum. Sto se podloge tice, ne moras je vaditi vec nabavi osmokot ili NPK prihranu za sobno bilje u vidu stapica ili opet kuglica(kako nadjes) pa to dodaj na vise mesta u podlogu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tusta
Akvarista



Registrovan: 14 Sep 2011
Poruke: 346
Lokacija: Pojate

PorukaPoslao: Sre Feb 27, 2013 11:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baia ::
U akvarijumima u kojima nemam CO2 i u kojima mi je svetlo na donjoj granici(nekada i ispod 0,5W/l) izbegavam unos hemije kroz vodenu kolonu ili ako bas nekada i dodam to radim u vrlo malim kolicinama i oprezno.


Ovo potpisujem...

@Cokilio - nije to nikakva filozofija, smuckas u 2 flase hemiju koju dobijes, i doziras svakog dana spricem, po par mililitra rastvora, recimo na 10 l. vode ide 1 ml rastvora mikro i 1 ml. makro elemenata. Vodu menjas 1/3 jednom u 2 do 3 nedelje, a i da ne dodajes nista od hemije opet se preporucuje redovna zamena vode, tako da nista ne gubis, mozes samo da dobijes... U svakom slucaju mnogo jednostavnija varijanta nego da ponovo sve vadis napolje ubacujes zemlju itd... Osim toga ti ne mozes da kontrolises sta ce zemlja iz sebe da ispusti u prvim mesecima,jer naravno da i ona ispusta hemiju u vodi, a samim tim mnogo je veca verovatnoca da ces da zaradis alge upravo zemljom, nego dodavanjem spricem, gde u svakom trenutku mozes da kontrolises koliko cega od hranljivih materija dodajes u vodi.

Nadam se da ti je sad jasnije...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
tusta
Akvarista



Registrovan: 14 Sep 2011
Poruke: 346
Lokacija: Pojate

PorukaPoslao: Čet Feb 28, 2013 12:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I postoji jos jedna varijanta, kada su u pitanju akvarijumi sa inertnom podlogom, da ne dodajes apsolutno nista, ni kroz vodu mikro-makro, ni putem hranljivih stapica, osmocota ili sta vec, vec da samo intenzivno menjas vodu, a to podrazumeva od 2 do 3 puta 1/3 zamene vode u toku nedelju dana. Stalnom zamenom vode ti dodajes hranljive elemente koji se nalaze u samoj svezoj vodi i time zapravo dodajes preko potrebnu hranu biljkama. To provereno radi, ali, druze, ja bih se na mesto ubio kada bih morao sebe da obavezem da 3 puta nedeljno menjam vodu Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Čet Feb 28, 2013 4:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajde Tusta reci mi tvoje misljenje koje bi meni odgovarale biljke sa mojim uslovima?Bilje koje ce solidno da napreduje u mojim uslovima.Napisi mi nazive ako nije problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 28, 2013 4:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tusta ::
ja bih se na mesto ubio kada bih morao sebe da obavezem da 3 puta nedeljno menjam vodu Very Happy


Ja menjam vodu u proseku na 4 dana pa sam jos ziv i zdrav. Smile Jedno vreme u jednom akvarijumu od 200 litara je bila praksa na dva dana po 1/3 vode. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
tusta
Akvarista



Registrovan: 14 Sep 2011
Poruke: 346
Lokacija: Pojate

PorukaPoslao: Čet Feb 28, 2013 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

TeoDos ::
tusta ::
ja bih se na mesto ubio kada bih morao sebe da obavezem da 3 puta nedeljno menjam vodu Very Happy


Ja menjam vodu u proseku na 4 dana pa sam jos ziv i zdrav. Smile Jedno vreme u jednom akvarijumu od 200 litara je bila praksa na dva dana po 1/3 vode. Wink


Eh lako je sa 200 litara, pomnozi to sa desetak akvarijuma i 2 tone vode pa vidi dal bi bilo jednostavno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 01, 2013 10:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se "mora" nije tesko. Wink Neki moji planovi idu na kolicinu od 1000L u skorijoj buducnosti, tako da i dalje to ne radim zbog samoubistva. Smile

p.s. Ne shvataj nista licno vec me je ova tvoja recenica slatko nasmejala. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License