Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum od 110 litara Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pet Feb 15, 2013 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav Drustvo.Evo da i ja predstavim moj akvarijum.U pitanju je akv. dimenzija 65x37x45.Imam spoljni filter tako da je filtracija dobra.U krovu koji sam licno pravio od lamperije naleze se 2 neonke od 18w.Grejac mi je 150W tako da bez problema odrzava temperaturu od 25-26C.Pre par godina sam drzao akvarijume pa sam resio ponovo.Evo vam koja slika pa dajte slobodno predloge.Da napomenem da sam travu skoro posadio , cekam da se jos razgrana i moram da menjam podlogu jer mi je veoma sitan pesak(betonira brzo).Neznam nazive trave - nezamerite mi Wink.Od ribica imam 3 skalara,4 trihogastera,2 barbusa,4 gupia(to sam ubacio jer su mi visak u drugom akvarijumu gde gajim gupikice i razmnozavam),2 blek moly-a,2 ksifoa,2 muljasa,3 algara i 5 kozica crvenih.Malo sige i 2 drveta od vinove loze.

Image
Image
Image
Image

Molio bih vas za pomoc oko podloge.Gore sam napomenuo da menjam podlogu jer je pesak mnogo sitan.Nasao sam danas na separaciju pesak granule od 1-5mm.Ali sam ga prosejao da izadje ono sitno i ostali su kamencici gran. navedene.Evo vam dve slike pa mi recite da li ovo valja za podlogu u akvarijumu?nebih nista da stavljam preko vec cisto to.Da li ce trava da raste u ovakvoj podlozi ili sam pogresio sto sam prosejao.Mislim da sam bukvalno shvatio od 1 do 5mm pesak Very Happy
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 15, 2013 9:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikola332
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2013
Poruke: 58
Lokacija: uzice

PorukaPoslao: Pet Feb 15, 2013 10:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

akvarijum je lep i bas mi se svidja grancice vinove loze bas lepo dekorisu Bravo Bravo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Feb 15, 2013 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobar je pesak. Baš će biti prirodan ambijent. Ako već planiraš da vadiš podlogu ubaci malo zemlje za cveće. Pogledaj na forumu kako se priprema takva podloga. Zalepi na zadnje staklo jednobojnu (crnu ili tamno plavu) pozadinu. Mogao bi da filter isto oblepiš samolepljivom folijom da se vidi prljavština u njemu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pet Feb 15, 2013 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Axa.Znaci ova velicina kamencica ce biti dobra za rast biljaka.nebih da stavljam nikakvu zemlju.pre kada sam drzao akv. sadio sam biljke u saksije.ali neizgleda lepo kao kad je direktno u podlozi.Razmisljao sam da uzmem poster neki ali cu probati tako sa nekom jednobojnom pozadinom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2013 6:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas izbacen pesak i stavljen pesak kranulacije od 1-5mm.Izbacen jedan deo sige da nesmeta i dodato nesto trave.Nadam se da se ubrzose razgranati trava pa da mogu onda da oblikujem lepo.

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Uspeo sam i da uhvatim kozicu za casopis Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2013 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odmah se vidi razlika Wink
Posebno mi se svidja sto na forumu ima sve vise "barbusara" Very Happy, te ribe su mi prirasle za srce. Osim toga, lepo je sto imas dosta biljaka koje se vezuju, one prelepo izgledaju kada se prime na to sto si ih vezao. Mislim da bi svetlo trebalo za broj pojacati i dodati jos biljaka, naravno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2013 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mene interesuje fotografija filtera ako je moguce... Jedan onako celog i jedna sa zumiranom filter masom. Kao i ako moze sd ami napises sta imas u filteru od filter mase. Hvala Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2013 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidi stvarno kao da je pregradio filter na pola pa u gornju polovinu slozio filter masu. Ako je tako onda je to vrlo ''mrsavo''!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2013 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@reventon sto se tice svetla razmisljam ali trava odlicno napreduje i sa ovim svetlom.cak nekada palim samo jednu neonku.I opet svaki dan primetim da restu biljke.Znam da je potrebno dosta svetlosti ali i sa ovim postizem rezultate.Mozda dodam.

@sale75bgd slikacu sutra.filter kao i svaki sa pregradom.U jednu pregradu ulazi voda iz akva,prolazi kroz sunder i dolazi u drugu pregradu gde pumpa vuce i baca u akvarijum.A sto se tice mase :sundjer debljine 2cm,aktivnu ugalj u bacen u zensku carapu da se neraspe i opet sundjer.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2013 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da vas nebuni ono ispod sundjera sto vidite?onu malu trakicu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2013 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gosn Baio izvini sto gledam Smile
Cokilio, ovo sada sto pisem shvati dobronamerno!
Da se vratim Baii Smile
Vidis, ne bih ni pogledao filter a samim tim i pomogao nasem clanu da nije bilo ove recenice: Imam spoljni filter tako da je filtracija dobra.
Ko kaze da je dobra?
Kapiras li sada poentu moga pisanja? Samo zelim da prvo coveka otrgnem od gresaka jednim "samarom" a ne recima kako mu je lep akvarijum, granulacija peska, seksi prsti i saka, lepi panjcici i ksifoi itd...
Cokolio, da poradimo na ovom filteru, pa de daj nam ako moze to sto smo te pitali Wink
Ok, zakasnio sam malko. Moras da malo doradis taj filter u smislu pojacanja filter mase. Nadji ili kupi ili ukradi negde keramicke prstenove i bioball kugle, npr. Vatu takodje. Licno sam ljubitelj bio sundjera jer se teze zaprlja nego ovaj skolski koji ume da zacementira samo tako. Ima negde tema pa ako nadjem dacu ti ovde link.


Poslednji izmenio sale75bgd dana Sub Feb 16, 2013 10:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2013 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uf malo ti je to materijala, ti si nabacao ugalj a on je tu najmanje vazan, 90% ljudi ga ne drzi uopste, sem posle leka da pokupi hemiju ... Moras tu pregradu dobro popuniti sa filter materijalom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2013 11:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve razumem i nastojacu da to ispravim.samo da vam kazem da sam prethodne akvarijume drza0 4-5 godina sa ovakvim filterima i nikada,nikada nisam imao bilo kakvih problema.Sundjere operem svakih 1-2 nedelje kao i ceo filter osvezim sa cistom vodom.

Kakvi su to keramicki prstenovi?Cemu sluze i kakav bi trebao da bude redosled u filteru?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2013 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ono jes, batina iz raja izasla:) Nadovezacu se na saletove prstenove i biokugle, osim njih mozes da stavis i drobljenu ciglu ili lava kamen, mozes u cvecari ili poljoApoteci da uzmes ekspandiranu glinu ili aquakley koji je dosta jeftiniji a podjednako dobar kao keramicko prstenje. Akvarijumske sundjere i biokugle, zapravo svu plastiku ne cenim mnogo. Sundjer koristim samo kao prvi sloj u filteru cisto da drzi vatu pritisnutu i da lakse mogu da pokupim kozice ili ribice koje zalutaju u filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2013 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koju ulogu igra vata kad ima sundjer?Hocu da naucim i da ispravim neke ponovne pocetnicke greske pa vas pitam da mi objasnite koji je redosled u filter.Sta prvo,drugo.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License