Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum od 120 litara, saveti potrebni Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
tina_ns
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2017
Poruke: 23

PorukaPoslao: Uto Nov 28, 2017 10:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam par pitanjca za vas. akvarijum je vec u petoj nedelji. pre nedelju dana pocela sam posle testiranja nitrata, koji su bili ok, da stavljam ribe. u sredu 2 algara, cetvrtak 6 otociklucs, 4 kozice i dva puza. u subotu 2 colisa lalia, muzijaka i zenku. i kuce sam stavila jos jedan par colisa chuna. i sad stopiram pravim duzu pauzu dok ne stavim neonke. malo me je strah zbog nitrita , testirala sam, mislim da su se povecali ali opet su u normali, veceras cu opet da testiram, sta da radim ako primetim da su skocili. da li sam pozurila sa ribama ipak ih nisam odjednom stavila?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 28, 2017 10:09 am Snimi Poruku Nazad na vrh

tina_ns
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2017
Poruke: 23

PorukaPoslao: Uto Nov 28, 2017 10:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znaci upravo dok sam pisala proslu poruku srce mi stalo, ugledala sam kozicu kako lezi na kamenu mrtva, i ne izlaze napolje, ja da izvadim kad ono ljuska u obliku kozice sve sa antenama.

ha bih radimo stavila slike, ali ne znam kako da smanjim slike sa telefona su prevelike.

imam jos jedan problemcic. imam dva algara za koje nisam otkrila na srpskom kako se zovu na nemackom su gebirgsharnischwels. za njih sam dobila tebletice da ruckaju. ovako su jako stidljivi ne izlaze iz kamenja dok se ne ugasi svetlo tek kad je noc i sve bude mirno oni krecu. problem je sledeci prvo dam ovim velikima da jed, to su valjda trichogasteri i onda bacim tableticu u kamenje kod algara. medjutim oni nesmu da izadju da jedu od trichogastera, zavuku se i sve im pojedu. ne znam kako da ih nahranim. da ustajem u ponoc mozda:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tina_ns
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2017
Poruke: 23

PorukaPoslao: Uto Nov 28, 2017 11:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tina_ns
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2017
Poruke: 23

PorukaPoslao: Uto Nov 28, 2017 11:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Uto Nov 28, 2017 5:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tina_ns ::
ne znam kako da ih nahranim.


Ne moraš da ustaješ u ponoć, evo ti jedne malene spravice koju sama možeš da napraviš:
mali levak i providno crevo (sve iz plastikarnice), crevo isečeš na potrebnu dužinu ,u levak
ubacuješ hranu i ona dolazi tamo gde treba a da je niko usput nedira.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 28, 2017 5:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kozice se u toku života više puta presvlače, to je normalna pojava, i obično više njih posle izmene vode ukoliko je tvrđa. Lep akvarijum!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Uto Nov 28, 2017 6:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tina_ns ::
Image

Tina, šta ovo visi u akvarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tina_ns
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2017
Poruke: 23

PorukaPoslao: Sre Nov 29, 2017 2:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hahahah, da to sam zaboravila da kazem. to je silikat ex, imala sam previse braon algi zbog povecanog silikata. cim su stigle kozice otocinklusi i puzevi za dva dana komplet piko belo.. testirala sam opet nitrite u granicama su normale. dala sam opet ovim colisama da jedu pa onda zavukla nekako algarima ali opet su se kolise zavukle i pojele im sve?

nisam najbolje razumela sta da radim sa tom cevcicom. hrana za njih je u tableti:
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sre Nov 29, 2017 7:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa izmrvi tabletu, recimo pritisni je između dve veće kašike i ubaci kroz crevo i levak, snađi se nekako ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Nov 29, 2017 8:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zasuces lepo rukave, uvatis tu tableticu rukom i stavis je gde zelis...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tina_ns
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2017
Poruke: 23

PorukaPoslao: Sre Nov 29, 2017 10:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma pokusacu nekako sa tom cevcicom, da vidim hoce li iz nje jesti. zavucen ja rukave, budem sva mokra, cak bi usla u akvarijum i sedela pored kamena i terala bi ih da mogu:) sinoc sam je tako zavukla u kamen ali colisesve osete nisam mogla da verujem kako i gde se zavlace jako su napadne i dosadne i onda ovi su tako stidljivi i uplaseni da su paralisani ne mogu da jedu, sve dok se tableta toliko ne istopi i ne izleti iz njihovog skrovista.

eto da sam znalane e bih te dve vrste spojila nikada eto da se zna da ne idu zajedno u akvarijum.

hvala vam puno na odgovorima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Nov 29, 2017 3:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nahrani malo te ribe, neće ništa da im bude Smile
Šalim se ali ide dosta toga zajedno u akvarijum, ribe dna, srednjeg sloja, površinske, noćne, dnevne, puževi, rakovi...
Imaš i tabelu koja pomaže u početku u temi:
http://www.akvarijum.org/forum.....-t553.html

Što se tiče ishrane, nisam siguran koji su algari na osnovu tog nemačkog naziva (napisao sam tamo gde si pitala šta da pretraga po tom nazivu kao odgovor). Najbolje da pitaš tamo gde si kupila. Verovatno je raznovrsna ishrana u pitanju. Imaš sastav na pakovanju tih tableta, koji je procenat algi (ako su uopšte te tablete) i šta još sve ide u hranu.

Meni je džumbus u akvarijumima, koristim tri vrste hrane odjednom. Listiće (sera san), čipseve (tetra pro color) i granule (tetra diskus). Npr. ova kombinacija mi je dugo u upotrebi. Jedna sporo tone, druga onako, treća brzo i otprilike svako dobije svoj deo hrane.
Sera spirulinu u tabletama jednom ili dvaputa nedeljno, ili zalepim uveče na staklo ili ubacim u akvarijum.
Što se tiče algara, imam/imao sam svašta. Po meni je bitno, samo u startu dok se ne oslobode da se pripazi (kada je moguće) da nemaju "usukane" stomake, tj. ne ostanu gladni. Bolja varijanta od tableta u početku (osim ako se rešiši da im praviš alge) je da uzmeš npr. list blitve, par kolutova tikvica (bar ono što su najviše jeli kod mene), prokuvaš minut-dva, zabodeš na viljušku (koristio sam pincetu, akvarijumsku, onu dugačku) i spustiš im na dno.
Ako ne pojedu za pola sata do sta izvadiš napolje, a trebalo bi sve živo osim njih da navali Smile
Ne bi se brinuo uopšte, takve su to ribe, doći će kada su gladne a onde ne jede niko osim njih Smile
Po onoj slici deluje da su na solidnoj veličini i nema potrebe za nekim izdvajanjem u poseban akvarijum i namenskim hranjenjem.

Što se testiranja vode tiče, meni su kada sam počinjao rekli da se malo opustim i zamajavam se Smile Treba malo vremena da se stabiluzuje sve, u akvarijumu se ostvari balans uz redovno održavanje i prestanu da se ubacuju i mere svakve stvari kako se stekne malo iskustva.
Pare bacaj na lepe ribe i što kvalitetniju hranu Smile

Lep akvarijum, uživaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Nov 29, 2017 4:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gebirgsharnischwels je samo uopsteni nemacki naziv za odredjen rod ribe iz familije Hypostominae, latinski je Chaetostoma koji je tacno moraces da sacekas da poraste na minimum 10cm, jer tada dobijaju prapoznatljive boje i sare po telu kao i da li imaju krljust ili bodlje itd.. Inace ima ih oko stotinak vrsta iz samog roda, ali na tvom se vec vidi da ima slojevitu krljust (kicmu) i naziru se specificne sare, tako da mozes da otpises dobar deo koji nije, ali za pun naziv i vrstu moraces da sacekas da porase. Nazalost po velicini ces tesko da ih prepoznas, jer vecina njih je izmedju 10-15 cm u rastu. Sto se njihove ishrane tice bez brige, jer imaju panj u akvarijumu, tako da u nedostatku hrane ogulice panj na pojedinim mestima malo vise, a ako ces vec da ih hranis tabletama radi kao sto nesa69 kaze par vrsta hrane odjednom s tim da tablete za njih ubacis u levi ili desni cosak izmedju bilja da upadne. To sto se razmrvi po celom akvarijumu nemoj da te brine osete oni to pa prokopaju da dodju do hrane.. Ince za njih je dobro ubaciti i hranu koja u sebi ima mesnih preradjevina ribe, to sto mi verujemo da su oni algojedi nema veze sa vezom, u prirodi su u stvari strvinari i lesinari jedu sta stignu.

I jos jedna stvar sto se tice presvlacenja kozica - odbaceni deo presvlake se ne vadi iz akvarijuma - pojedu je kozice i dobijaju kalcijum iz toga, nije bpg zna sta u zadovoljavajucoj meri, ali bitno je da ne skodi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
tina_ns
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2017
Poruke: 23

PorukaPoslao: Sre Nov 29, 2017 7:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aha znaci ne vadim ljuske vise.

ove prozdrljive kolise ne jedu krastavac, dala sam otocinklusina da ih jedu i nisu ni pipnuli a pojele su i zelenu tabletu sto sam namenila isto otocinklusima. znaci terorisu mi ostale ribe, a mnogoih volim, a pocele su da me nerviraju.

ustala sam nocas da vidim da li su ovim dvoma welsama uvuceni stomaci, koliko se razumem mislim da nije samo sam jednoj zenci videla. inace ja znam na nemackom koja je vrsta ali pod tim latinskim imenom nisam nasla nista na srpskom, ipak mi je lakse na maternjem. ja da znam da ce se oni snaci ne bi se nervirala, ali sam za ovih sedam dana videla samo jedom da su jeli i to dok nisam kupila kolise. ne zelim smrtni skucaj barem ne jos.

sad ste me malkice opustili
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tina_ns
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2017
Poruke: 23

PorukaPoslao: Sre Nov 29, 2017 7:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ps. meni je ves sinula ideja a mozda ce to nekog i nasmejati, imam mrezu protiv komaraca nekoriscenu, planirala sam da je spustim da ih na tren odvojim dok jadne welzice porucaju svoju tabletu. tehnicki je izvodljivo samo ne znam da li mi je dozvoljeno, cak i mreza sa hvatanje se praviod toga:)))))))
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License